CLIR na VoIP pevné lince

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete dát k dispozici id hovorů, o kterých mluvíte? Můžeme se pak podívat, co ono zařízení skutečně posílá v jednotlivých případech.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

xsouku04 píše:Můžete dát k dispozici id hovorů o kterých mluvíte? Můžeme se pak podívat co ono zařízení zkutečně posílá v jednotlivých případech.
Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje (ID:91654989)
Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje (ID:91655202)
Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se ukazuje (ID:91655272)
Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se neukazuje (ID:91655337)

Pokud budete chtit, muzu to jeste vyzkouset s Siemens Gigaset C610, s Well-T20 a mozna i s Well ATA172, ale predpokladam, ze ani u jednoho jmeno linky jako "Anonymous" cislo neskreje.

Jinak s touto funkci jsem spokojen, jen nahlasuji, ze to nedela to co bylo psano a vysledny stav je vicemene jen pro mne a ne i pro ostatni.
kovik píše:Nasadil jsem opravu/upravu, ze kdyz ma nekdo ve jmene "Anonymous" nebo Anonymous, tak se to chova stejne jako *31*.
Melo by to fungovat i u sip adapteru, ktere nemaji moznost v nastaveni posilat Anonymous.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
podrobne jsem prosel nahlasene hovory s nasledujicim vysledkem:

Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje (ID:91654989)
From: <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>;tag=521486700
O.K.

Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje (ID:91655202)
From: "Anonymous" <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>;tag=3264938839
Stejny hovor jako 91655337, cislo se ukazuje protoze, kdyz volate na *XXXXXX,
tak se cislo neskryje, nema to zadne vyuziti.
Cisla se skryvaji pouze kdyz volate na verejna cisla, ale pridame header Privacy: id, takze je na koncovem zarizeni jestli cislo skryje nebo ne.
O.K.

Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se ukazuje (ID:91655272)
From: <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>;tag=1994078205
neprislo Anonymous

Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se neukazuje (ID:91655337)
From: "Anonymous" <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>;tag=3122322438
Podle signalizace totozny hovor s 91655202
O.K.

Zustava mi zahadou, jak Panasonic skryva cislo, vypada to, ze pouze prida "Anonymous", aspon u hovoru s aktivni CLIR to tak je.

Dekuji za vzorove nahlaseni problemu.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

Dobry den,
nevedel jsem, ze v siti se hovory neskryvaji, ale co jsem zkousel predtim, tak to bylo volano myslim i na mobil u vodafonu, a take to neskrylo.
Kazdopadne ted uz se mi zda, ze to CLIR dela podle nastaveni telefonu a to dokonce i v siti Odorika, takze prefektni.
kovik píše: Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se ukazuje (ID:91655272)
From: <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>;tag=1994078205
neprislo Anonymous
kovik píše:Nasadil jsem opravu/upravu, ze kdyz ma nekdo ve jmene "Anonymous" nebo Anonymous, tak se to chova stejne jako *31*.
Melo by to fungovat i u sip adapteru, ktere nemaji moznost v nastaveni posilat Anonymous.
Predtim jsem spatne pochopil, kam se to "Anonymous" melo napsatpsat, mel jsem za to, ze do webove administrace na odorik.cz (Pruvodce nastavenim -> Pro linku xxx -> Volani z internetu -> Volani z libovolneho SIP programu, VoIP adrapteru -> Jmeno linky)
A protoze se mi zdalo, ze se napsanim Anonymous do jmena linky opravdu neco zmenilo, tak mi to v me chybe utvrdilo.

Takze beru zpet a omlouvam se, "Anonymous" funguje jak ma, otestoval jsem ho u Well T-20, napsal jsem to v administraci telefonu do "Zobrazovat jméno" a cislo se opravdu skrylo. http://www.odorik.cz/w/_media/wellt20web1.png

Jenze u Panasonicu (koukam, ze to je take problematicky telefon) nelze do "Phone Number" napsat nic jineho nez cislo a do "Line ID" nelze napsat nic jineho nez "Authentication ID" nebo "". Pokud je v "Line ID" napsano neco jineho, tak to linku sice zaregistruje, ale nelze volat, proto jsem si take mylne myslel, ze se to ma psat do jmena linky u odorika. Takze funkce "Anonymous" pro Panasonic TGP500 neni bohuzel pouzitelna. http://www.odorik.cz/w/_media/sipsetting.png

Ale zas nadruhou stranu se pridanim funkce "Anonymous" asi zprovoznilo skryvani cisel pomoci funkce telefonu ;)

Jeste jednou mnohokrate dekuji za pomoc a zmenu Vaseho nastavenii a znovu se omlouvam za chaos s "Jmenem linky".
Dekuji.
Odpovědět