CLIR na VoIP pevné lince

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

To nemecke cislo bude mobilni cislo.
Nastaveni nemeckeho CLIP resi problem asi lip nez skryte cislo, takze ja jsem spokojeny.
Ale mozna by se nekomu jinemu hodila moznost skryteho cisla, takze pokud mi jeste neco napisou od Siemens Gigaset, tak to hodim sem.

Komu a kam se mam ozvat az budu chtit nastavit nemecky CLIP na linku Odorika?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od ViR »

fany128 píše:Komu a kam se mam ozvat az budu chtit nastavit nemecky CLIP na linku Odorika?
Já bych poslal mail na kontakt(at)odorik.cz, případně zavolal z odoričího čísla na *100. Jinak mi takové věci většinou nastavoval pan Dziuba nebo Kment (viz http://www.odorik.cz/kontakt.html).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od xsouku04 »

*31* již funguje pro odchozí hovory

http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&p=20153#p20153
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od xsouku04 »

jan.hradil píše:Když už se vydala diskuse tímto směrem, tak jedno malé pozorování. Mám geo číslo od německého VoIP provozovatele. To je obslouženo odorikem, který hovor obslouží (tváří se jako SIP zařízení) a ukončí na telefonu, kde sbírám jak české, tak německé číslo.

Pokud ale volám na německé číslo z německého mobilu, tak je příchozí hovor vnitrostátní a pravděpodobně dorazí signalizace jako hovor z čísla 0151xxxx, což odorik aktivně přeloží jako +151xxxx. A pak při volání zpět se logicky volá na předvolbu +1 což je USA (např. 89791233). Nevím, jestli to zařadit do kategorie bug, nebo featura :)
Včera jsme tuhle část kódu podstatně překopali, už bychom se v tom měli lépe vyznat a mělo by to být opraveno.
Pokud ne, prosím nahlaste nám to nejlépe emailem na kontakt[zavináč]odorik.cz . Komunikace přes soukromé zprávy není pro nás tak přehledná a má k tomu vždy přístup jen jeden člověk.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

Tak po delsim case se vracim.
Ze Siemensu me poprosili abych ji dal nejake vyrobni cisla apod a zaroven me napsali, ze nevi jak dlouho bude trvat vyreseni problemu.
Pokud napisou neco konkretniho, tak to sem pro zajimavost hodim.

Protoze jsem u Siemensu neuspel, zkusil jsem Panasonic TGP500, a tam je moznost trvaleho CLIR u konkretni linky.
Jenze bohuzel s uctem Odorik to nefunguje, cislo se porad zobrazuje. Zkousel jsem testovaci cislo od ha-loo a tam se skryti identifikace projevilo.
Pri volani s *31* se skryti projevilo.

Predpokladam, ze je to bud nejaky nestandart u Panasonicu a nebo nejaka chybicka u Odorika. Slo by to nejak vyresit?
Duvod je ten, ze by si prali, mit na jedne lince trvale skrytou identifikaci volajiciho.
ID zkusebniho hovoru, kde podle Panasonicu melo byt skryte cislo, ale nebylo: 91504331

Dekuji
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od Kabek »

Panasonic kx-tgp500:
Kupte za 5 Kč linku bez geo čísla. Konkrétní sluchátko od Panasonicu nechte volat přes tuto linku, volaný uvidí 910119999. Nebo kupte ještě za 20 Kč geo číslo, které volaný sice uvidí, ale zpět se nedovolá, když u Panasonicu nastavíte příchozí volání na nepřihlášené sluchátko nebo u Odoriku nasměrujete příchozí hovor např na nezaregistrovanou linku. Nepříhlášené sluchátko volanému bude "zvonit", nezaregistrované číslo pošle Odorik hlášku, že není dostupné....
Obdobně to lze nastavit i u VoIP brány.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

Kabek píše:Panasonic kx-tgp500:
Kupte za 5 Kč linku bez geo čísla. Konkrétní sluchátko od Panasonicu nechte volat přes tuto linku, volaný uvidí 910119999. Nebo kupte ještě za 20 Kč geo číslo, které volaný sice uvidí, ale zpět se nedovolá, když u Panasonicu nastavíte příchozí volání na nepřihlášené sluchátko nebo u Odoriku nasměrujete příchozí hovor např na nezaregistrovanou linku. Nepříhlášené sluchátko volanému bude "zvonit", nezaregistrované číslo pošle Odorik hlášku, že není dostupné....
Obdobně to lze nastavit i u VoIP brány.
Problem je, ze cil neni to udelat tak, aby cislo nebylo dovolatelne. Ale udelat to tak, aby volany nevidel volajici cislo.

A protoze Panasonic KX-TGP500 umi skryti cisla volajiciho a toto skryti se u Ha-loo projevi, ale o Odorika ne, lze predpokladat, ze je nekde nejaka chyba. (u Panasonicu a nebo u Odorika)
Muj dodtaz spis byl takovy, jestli Odorik chce tu chybu najit a pripadne tomu pomoct tak, aby to makalo i u Panasonicu. Ale to je spis dotaz na pana Soukupa.
Pokud budete chtit odemne jakokoliv pomoc, zpristupneni weboveho rozhrani, screeny, zavolani kamkoliv, budu rad jakkoliv napomocen k tomu aby to makalo.

Ja chapu, ze toto neni priorita, protoze trvale CLIR u Panasonicu TGP500 bude chtit zprovoznit opravdu jen mensi procento lidi.

Dekuji za kazdou pomoc.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
omlouvam se nejak jsem toto vlakno prestal cist, vsiml jsem si toho az dnes.
Vas panasonic skryje cislo nasledovne:
From: "Anonymous" <sip:XXXXXX@sip.odorik.cz>

Nasadil jsem opravu/upravu, ze kdyz ma nekdo ve jmene "Anonymous" nebo Anonymous, tak se to chova stejne jako *31*.
Melo by to fungovat i u sip adapteru, ktere nemaji moznost v nastaveni posilat Anonymous.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

kovik píše: Nasadil jsem opravu/upravu, ze kdyz ma nekdo ve jmene "Anonymous" nebo Anonymous, tak se to chova stejne jako *31*.
Melo by to fungovat i u sip adapteru, ktere nemaji moznost v nastaveni posilat Anonymous.
Kraaasa, maka to, a takto je to nastavitelne pro libovolne zarizeni.
Sice to neresi problem, co tam ten Panasonic posila, ale at si posila co chce, timto je to vyreseno.

Mnohokrate dekuji.
fany128
Příspěvky: 20
Registrován: pát 03. kvě 2013 18:37:32

Re: CLIR na VoIP pevné lince

Příspěvek od fany128 »

fany128 píše:
kovik píše: Nasadil jsem opravu/upravu, ze kdyz ma nekdo ve jmene "Anonymous" nebo Anonymous, tak se to chova stejne jako *31*.
Melo by to fungovat i u sip adapteru, ktere nemaji moznost v nastaveni posilat Anonymous.
Kraaasa, maka to, a takto je to nastavitelne pro libovolne zarizeni.
Sice to neresi problem, co tam ten Panasonic posila, ale at si posila co chce, timto je to vyreseno.

Mnohokrate dekuji.
To co jste nastavil funguje, ale myslim, ze to neni nastavene uplne tak jak jste puvodne chtel. Pr:
Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se neukazuje
Panasonic neaktivni CLIR, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se ukazuje
Panasonic aktivni CLIR, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje

To znamena, zepokud je linka jmenem anonoymous, tak pak se to jeste musi nastavit na pristroji, jinak se cislo neskreje. ;)

EDIT:
Zkusil jsem to jeste se Siemens Gigaset C610, a tam se to chova porad stejne, je jedno jestli se linka jmenuje normlane a nebo Anonymous.
Gigaset C610, jmeno linky "Anonymous" -> cislo se ukazuje
Gigaset C610, jmeno linky nejake jine -> cislo se ukazuje

Myslim, ze stav, ktery vznikne pojmenovanim linky jako Anonymous, by mel byt asi vychozi pro vsechny pojmenovani, protoze to neskryva cislo, ale jen opravuje problem s Panasonicem :)

Pokud v tom udelate jeste nejakou zmenu, tak prosim nejakym zpusobem zanechte tento "opraveny" stav.
Odpovědět