SPA3000 - nelze volat přes některé linky

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

SPA3000 - nelze volat přes některé linky

Příspěvek od cowok »

Zvláštní věc... Nefunguje mi volání přes některé linky (které mají jiný CLIP). Mám SIP bránu, tam nastavené předvolby pro jednotlivé linky (Linksys SPA 3000 - např. #5 je pro linku 703xxx, #6 pro linku 684xxx). Na nastavení linek v Odorik mám u všech těchto linek nastavený aktivní PIN. SIP brána to posílá správně, ale žádný hovor se neuskuteční. Nefunguje ani zpětné volání z konkrétního telefonního čísla (při prozvánění z telefonu s číslem 777xxxxxxx na +421233889879 se nic neděje), jediné, co funguje, je objednání callbacku smskou z mobilu (pin linky, odkud, kam), pak je zobrazován konkrétní CLIP (čísla odkud).

Nevíte, co se děje?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze volat přes některé linky

Příspěvek od xsouku04 »

Moc nechápu, co přesně nejde. Co je to to #5? Nemá to být spíše 5#?
Kdyžtak pošlete id nějakých hovorů, o které se jedná, tedy pokud se ve výpise vůbec něco objeví.
cowok
Příspěvky: 27
Registrován: pon 03. pro 2012 23:57:00

Re: Nelze volat přes některé linky

Příspěvek od cowok »

Omlouvám se, už vše funguje. Při konfiguraci SIP brány Linksys SPA3000 jsem předpokládal, že gateway pro odorik je ve standardním tvaru sip.odorik.cz. Nicméně, tak to není, pro odorik je nutné zadávat gateway ve tvaru uživatelské_jméno@sip.odorik.cz na rozdíl např. od voipstunt, kde je to klasické sip.voipstunt.com.
Odpovědět