Nastavení Linksys WRP400

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
kolombo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03. led 2013 12:31:17

Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od kolombo »

Zdravím,
marně se snažím nastavil Odorika na Linksys WRP400. Zkoušel jsem změnit už kde co, ale příchozí hovor není stále funkční (ozve se volané číslo není v tuto chvíli dostupné). V administraci odoriku, se zdá, že je vše v pořádku, router má číslo zaregistrované, ale spojení nefunguje. Odchozí hovory fungují.
Jestli by se mi na to mohl někdo podívat a zkusit poradit. Označil jsem kroužkem parametry, se kterými jsem hýbal (ze zoufalství, když to ne a ne chodit).
Předtím na této lince (do dneška) byla 802ka, která fungovala.
Jinak router má veřejnou IP adresu (UPC).
v1.JPG
v1.JPG (199.33 KiB) Zobrazeno 7076 x
(zde jsem zjistil že když je nastaveno NAT mapping YES a KEEP alive YES, že fungují odchozí hovory)
v3.JPG
v3.JPG (106.29 KiB) Zobrazeno 7076 x
v4.JPG
v4.JPG (112.75 KiB) Zobrazeno 7076 x
Diky za nasměrování
K.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od Kabek »

Máte vypnuté: Provision Enable: No ? Není to "R2"?! viz: https://www.802.cz/provisioning/ Je-li to "R2", pak to je problém....
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
mate tam nastavene presmerovani na cislo 0044870392xxxx.

Hovor Vam posleme, ale Vase zarizeni vrati `302 Moved Temporarily` na vyse uvedene cislo.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od alfi »

pokud to přesměrování nebyl záměr, potom je to spíš hack zvenku. tedy změnit VŠECHNA hesla do zařízení (přesměrování jde nastavit i přes účty "user") a zkontrolovat. že administrace není vystavena do internetu přes veřejnou IP. (a pokud není ani nebyla, je otázkou je, jak se to někomu povedlo nastavit z LAN..) :)
kolombo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03. led 2013 12:31:17

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od kolombo »

Dobrý den,
provisioning je vypnutý, a R2 to není (na druhé lince je z VIPHONE). Nicméně o přesměrování na nemám vůbec tušení.

Pro "kovik": mohu poprosit o zrušení přesměrování, případně o návod jak ho zrušit? Přesměrování nemá být vůbec nastaveno.

Děkuji
K.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8156
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:pokud to přesměrování nebyl záměr, potom je to spíš hack zvenku. tedy změnit VŠECHNA hesla do zařízení (přesměrování jde nastavit i přes účty "user") a zkontrolovat. že administrace není vystavena do internetu přes veřejnou IP. (a pokud není ani nebyla, je otázkou je, jak se to někomu povedlo nastavit z LAN..) :)
Přesně. Doporučil bych projít nastavení a hledat řetězec 0044870392. Zařízení má veřejnou adresu, ale na web jsem se nedostal.
Také je možnost, že tohle nastavení přesměrování je tam již dlouho ještě z doby, kdy přístup na Web ještě nebyl zabezpečen.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od Largon »

A společně se změnou všech hesel do zařízení nezapomenout vygenerovat i nové SIP heslo k přihlašování k lince u nás.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8156
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od xsouku04 »

Largon píše:A společně se změnou všech hesel do zařízení nezapomenout vygenerovat i nové SIP heslo k přihlašování k lince u nás.
Pokud ale útočník používá fintu s přesměrováním, pravděpodobně sipové heslo nezná, protože to by přeci volal nebo se o to snažil přece na přímo.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
podle navodu
http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/doc ... =282414113

by to melo byt v:

Configuring Voice Services
Voice > User 1/2

Cfwd All Dest:
Enter the number for the Call Forward All Service feature
(when you want to forward all calls)

Strana 115 a 116.
kolombo
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 03. led 2013 12:31:17

Re: Nastavení Linksys WRP400

Příspěvek od kolombo »

Děkuji za spolupráci. Již vyřešeno - vše funkční.

Opravdu byly obě linky které jsou v routeru přesměrovány na číslo: 00448703927407. Kdyby to bylo jen jedno, tak bych uvažoval o nějakém ukliknutí, ale jelikož byly přesměrovány obě linky, tak to asi nebyla náhoda. Ale pokud by byl router hacknut, tak nevím proč by si útočník nezměnil heslo pro administraci...
Jako řešení jsem změnil heslo do administrace (heslo tam bylo nastavené vždy), dále zakázal změnu nastavení pro usera, povolil administraci jen z určité veřejné IP adresy. I heslo pro SIP bylo změněno.
Port pro konfiguraci byl již změně dříve z 80 na jinou hodnotu, proto zařízení nebylo dostupné na první pohled, ale při znalosti správného portu bylo možné zařízení konfigurovat. Jsem zase chytřejší, že Linksys má mnoho nastavení o kterých ani člověk neví že tam jsou...

Děkuji všem zúčastněným za podnětné přínosy, které vedli k vyřešení problému.
K.
Odpovědět