SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
tomb1
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. pro 2014 9:05:39

SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od tomb1 »

Dobrý den,

rád bych si pořídil domů VOIP a potřeboval bych poradit s výběrem tel. přístroje. Bohužel nemám ani s jednou uvedenou značkou zkušenosti. Proto se ptám zde na fóru, snad někdo písne své zkušenosti s uvedenými telefony.

SIEMENS Gigaset A510 IP - líbí se mi koncept bezdrátu, že bych mohl chodit se telefonem po bytě. Zřejmě bych měl i základnu v jiné místnosti než telefon. Nebude se třeba stávat, že se občas ztratí spojení a nikdo se mi nedovolá ? Ve specifikacích je uvedeno dosah v budovách 50m, na volném prostranství 300m. Opravdu v běžném bytě je dosah i 50m ?

Grandstream GXP1160 - tato značka je mi celkem neznámá. Na druhou stranu si myslím, že by kvalita hovoru mohla být na lepší úrovni než u Gigaset A510. Soudím dle konstrukce telefonu. Navíc zřejmě spojení bude spolehlivější než bezdrátový set.

Je tu někdo, kdo má zkušenosti s oběma modely telefonů ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od xsouku04 »

SIEMENS Gigaset A510 IP se není třeba bát. Co se týče dosahu, pokud nebydlíte na hradě s třímetrovými zdmi a pancéřovými dveřmi, tak těch 50 opravdu dá. Rodinný domek i byt pokryje bez potíží. Nepokryje ale školu nebo nemocnici. I když kdejakou vesnickou školu by asi zvládl.

Grandstream GXP1160 je vhodný pro někoho jako stolní telefon do kanceláře, nebo pro toho, kdo nemá ve zvyku se během hovoru pohybovat.
Co se týče rozdílu v kvalitě zvuku - tak žádný nepoznáte.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od Kabek »

Občas se dá sehnat bazarový Panasonic KX-TGP500 za cca 1000 Kč (viz: http://www.odorik.cz/w/panasonic_kx-tgp500). V každém případě zvládá značný jitter i ztráty paketů. Když jsem porovnával dosahy Gigaset a Panasonic, tak Panasonic chodil o kousek dál... (a mám ho doma).
Naposledy upravil(a) Kabek dne stř 10. pro 2014 11:32:30, celkem upraveno 2 x.
tomb1
Příspěvky: 2
Registrován: pát 05. pro 2014 9:05:39

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od tomb1 »

Díky za reakce...

Ještě se zeptám obecně, jestli u těch bezdrátů není problém s nějakými ozvěnami apod ve srovnáním s pevnými přístroji ? Samozřejmě, když nebudu mít sluchátko zesílené naplno...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od xsouku04 »

tomb1 píše:Díky za reakce...

Ještě se zeptám obecně, jestli u těch bezdrátů není problém s nějakými ozvěnami apod ve srovnáním s pevnými přístroji ? Samozřejmě, když nebudu mít sluchátko zesílené naplno...
Nikdo nepozná, jestli voláte z bezdrátu nebo stolního telefonu. Ozvěna není.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od Kabek »

Budete-li mít analogový telefon (lhostejno zda bezdrát či pevný stolní) v kombinaci s VoIP bránou, pak za určitých podmínek se ozvěna objeví. Tu bude slyšet ale ten, kdo k Vám bude volat! Vy ne! Pokud Vy slyšíte ozvěnu, pak to nezpůsobuje Váš telefon.
Naposledy upravil(a) Kabek dne pon 08. pro 2014 16:24:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od xsouku04 »

Není se třeba ničeho bát. Nepatrná ozvěna u VoIP DECT bezdrátových sluchátek je jen při hodně zesíleném neoriginálním sluchátku.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od Kabek »

Nevím, jak stabilní máte internetové připojení z pohledu jitteru. Nicméně bych z vlastních zkušeností spíše řešil, jak který telefon (VoIP brána) si poradí s velkým jitterem, který se čas od času objeví i na těch nejlepších připojeních. Nejlépe, aby měl adaptivní jitter buffer a uměl kompenzovat případnou ztrátu paketů. Také by bylo dobré, jste-li za NATem, aby vybraný telefon uměl "Send Keep Alives Packet". U některých telefonů (např. WELL W52P / Yealink W52P) je to pojmenováno "Zpráva pro ověření UDP". Když tato funkce není k dispozici, řeší se to zkrácením doby platnosti registrace.
Těch aspektů je celá řada, jen záleží, v jakém pořadí si je zadáte a co preferujete.

Přeji dobrý výběr!

Test - hodnocení toho Panasonicu: http://www.lam.cz/index.php/testy-zarizeni/110 (je to i pro kx-tgp500)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od Pitomec »

tomb1 píše:Dobrý den,

rád bych si pořídil domů VOIP a potřeboval bych poradit s výběrem tel. přístroje. Bohužel nemám ani s jednou uvedenou značkou zkušenosti. Proto se ptám zde na fóru, snad někdo písne své zkušenosti s uvedenými telefony.

SIEMENS Gigaset A510 IP - líbí se mi koncept bezdrátu, že bych mohl chodit se telefonem po bytě. Zřejmě bych měl i základnu v jiné místnosti než telefon. Nebude se třeba stávat, že se občas ztratí spojení a nikdo se mi nedovolá ? Ve specifikacích je uvedeno dosah v budovách 50m, na volném prostranství 300m. Opravdu v běžném bytě je dosah i 50m ?

Grandstream GXP1160 - tato značka je mi celkem neznámá. Na druhou stranu si myslím, že by kvalita hovoru mohla být na lepší úrovni než u Gigaset A510. Soudím dle konstrukce telefonu. Navíc zřejmě spojení bude spolehlivější než bezdrátový set.

Je tu někdo, kdo má zkušenosti s oběma modely telefonů ?
Mám Siemens A580 IP (což je podobný model jako A510 IP) a také onen GXP1160 a ještě i dvojlinkový GXP1400. Jednoznačně nejlépe z toho vychází ten Siemens - 6 IP linek + 1 pevná, bezdrát, přes web snadno nastavitelné funkce (dialplan apod.) a v případě potřeby lze dokoupit další sluchátka a dát jim jiná telefonní čísla.
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: SIEMENS Gigaset A510 IP vs Grandstream GXP1160

Příspěvek od MaT »

Já jen doplním pozitivní zkušenosti s Gigasety. Sám mám už asi 2,5 roku Gigaset C610IP. Rodičům jsem kupoval asi před půl rokem Gigaset C530IP DUO (jsou k tomu rovnou dvě sluchátka - jinak je to vlastně trochu modernější verze C610IP). Od rodičů stížnosti žádné - já mám v zásadě jen jednu výhradu - sluchátko nějak nepodporuje zobrazování znaků s českou diakritikou - byť uživatelské rozhraní u sluchátka na češtinu nastavit lze. Pak tedy třeba u jmen v telefonním seznamu nebo u dnů v předpovědi počasí místo znaků s diakritikou vidíte čtverečky. Kdysi jsem kvůli tomu i psal na nějakou českou podporu Gigasetu, dokonce mi i odpověděli - ale v v postatě v tom duchu, že s tím nic dělat asi nebudou a že mám smůlu. Tak pozitivní informace je, že u těch C530IP už čeština problémy nedělá - ale na starší typy prostě s upgradem firmwaru asi kašlou...

Jinak ty A510IP by měly být také naprosto v pohodě. Jen jeden větší prodejce těchto telefonů (a řeší si i reklamace) mi říkal, že ta řada C se sice možná vyrábí s čínských součástek, ale aspoň se montuje někde v Německu. Zatímco prý ta řada A se v Číně i montuje. Ale že reklamací snad zase o tolik víc není...

Každopádně ta A řada je levnější - připlácet si za řadu C má asi smysl kdybyste chtěl trochu větší displej a asi i trochu přehlednější ovládání. Plus tam jsou nějaké funkce navíc, které u A myslím nejsou - jako že si tam můžete nastavit parametry e-mailový schránky a ono Vám to bude ukazovat, jestli v ní nemáte nějaké nepřečtené maily. Nebo to jako "šetřič" obrazovky zobrazuje předpověď počasí asi na 3 dny (kterou si to někde stáhne). Snad se to dá nějak napojit i na FaceBook, ale to jsem nikdy nezkoušel...
Odpovědět