Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Nově přibyla možnost si do sluchátek Gigaset nahrát kontakty pomocí speciální aplikace pro Android a Iphone

Podmínkou je mít u telefonu připojení do domácí wifi, program komunikuje přímo se základnou po lokální počítačové síti.

Obrázek

Pro telefony Grandstream existuje aplikace pro PC "Universal Phonebook Editor" stáhnutelná z http://www.grandstream.com/support/tools
Ve spolupráci s http://Phonecopy.com připravujeme možnost stahovat aktuální kontakty přímo z databáze phonecopy.com, která může být snadno synchronizovaná s jakýmkoli mobilním telefonem (včetně starších Nokií).
V placené verzi je už tato možnost k dispozici na testování, vyžaduje však ještě nějaké vylepšení jako oddělání mezinárodního prefixu pro česká čísla a pod.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od alfi »

jen doplním, že gigasety C590/C610 a nejspíš i další modely se sw verzí 075 či starší mají při použití s touhle aplikací problém s diakritikou v kontaktech. novější a aktuální sw verze (192, 205..) by to už měly mít vyřešeno, ale ještě jsem to nezkoušel.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od 5uch »

No nevím... připravil bych si pevné nervy.

Kdysi jsem si pořídil nelevný Siemens Gigaset SL74, s tím, že jej lze (sériovým!) kabelem synchronizovat. Tehdy ještě moje PC mělo vhodný COM port...
Jako mobil jsme používal Siemens M65 a kromě SiMoCo měl i originál obludný synchronizační soft přímo od Siemense, který se tváří, že zvládne synchonizovat více přístrojů, a to včetně Gigasetů . Předpoklady víc než nadějné...

No, zkrátím to.
Oba přístroje se podařilo připojit a rozpoznat SW od Siemense. OK.
Pak ale začaly problémy:
- Vícepoložkové záznamy z mobilu do ručky dostat nejde, musí se rozdělit a rozepsat na víc položek (Honza - mobil, Honza pevná...)
- ručka má omezení na délku jména - některé kontakty se nepřenesou, protože se nevejdou.
- kódování znaků s diakritikou je v přístrojích různé - už si nepamatuji, zda se jména s vybranými diakritickými znaku jen zkomolila, nebo nepřenesla vůbec.
- kapacita adresáře Gigasetu je menší než v mobilu - stejně bylo nutno přenášet jen vybrané kontakty...

Prostě se přeneslo pár položek bez chyby, zbytek se stejně musel opravovat nebo přetahovat ručně.
Celá akce byla pro vztek. Příště bych koupil levný Gigaset bez synchronizace a potřebné kontakty do něj postupně přenesl ručně.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od jirka »

Mám základnu Gigaset a dvě sluchátka C610. Sluchátka umí max 150 kontaktů u každého max 3 čísla. Umí písmena s čárkami, neumí písmena s háčky. Aplikace bez problému rozpoznala obě sluchátka a velmi rychle přenesla kontakty i s více čísly. Písmena s čárkami se přenesla v pořádku, u písmen s háčky se přeneslo prázdné místo a bylo nutné ručně doplnit. Dosud jsem používal na přenos kontaktů export z Outlooku a import do Gigasetu, tato aplikace je jednodušší a pohodlnější. Klepat cca 50 kontaktů s více čísly ručně do C610 tak mám do Vánoc co dělat. Takže za mne super, díky pane Soukupe za upozornění.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od Forrrest »

U Gigasetu (C610) ve webovém rozhraní (Directories - Directory Transfer) je možnost nahrát/stáhnout kontakty z/do souboru VCF (z PC). A VCF (zálohu/obnovu) umí i starší nechytré mobily. Takže taky možnost.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od MaT »

Nemyslím si, že by ta aplikace byla nějak nová - mám pocit, že jsem něco takového (možná právě tuhle aplikaci) zkoušel už snad před rokem nebo před půl rokem. Jinak jak tu už padlo - C610IP má s diakritikou problémy a Gigaset to nechce řešit. Někdy v létě jsem kupoval rodičům C530IP, je to myslím novinka letošního roku a tam už se zdá, že telefon nemá se znaky s diakritikou vůbec problém - konkrétně vyzkoušeno u kontaktů - zadávání i zobrazování. A i jinde v uživatelském rozhraní, kde je diakritika, tak se zobrazuje správně (což u C610IP ne).

A možnost kontakty exportovat z telefonu VCF a nebo je do telefonu i nahrát tam mám myslím od začátku (tu C610IP mám asi 2,5 roku).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Nemyslím si, že by ta aplikace byla nějak nová - mám pocit, že jsem něco takového (možná právě tuhle aplikaci) zkoušel už snad před rokem nebo před půl rokem. Jinak jak tu už padlo - C610IP má s diakritikou problémy a Gigaset to nechce řešit. Někdy v létě jsem kupoval rodičům C530IP, je to myslím novinka letošního roku a tam už se zdá, že telefon nemá se znaky s diakritikou vůbec problém - konkrétně vyzkoušeno u kontaktů - zadávání i zobrazování. A i jinde v uživatelském rozhraní, kde je diakritika, tak se zobrazuje správně (což u C610IP ne).

A možnost kontakty exportovat z telefonu VCF a nebo je do telefonu i nahrát tam mám myslím od začátku (tu C610IP mám asi 2,5 roku).
Tahle aplikace byla do google marketu přidána 13. srpna 2014. Existovala i dříve nějaká řešení hlavně pro dražší typy sluchátek gigaset, ale vypadá to, že tohle poměrně nové řešení je elegantnější (není k tomu potřeba počítač) a snad i bezproblémovější.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Siemens Gigaset - možnost nahrát si kontakty z mobilu

Příspěvek od alfi »

já jsem tu aplikaci zkoušel už někdy v červnu/červenci a měla prvních pár stovek či max. tisíc stažení.

ad C610 vs. C530 - oba používají stejnou základnovou stanici se stejným firmwarem (poslední verze 207), tedy C590/C610 by mělo stačit upgradovat, jak jsem psal výše. problém s diakritikou je v release notes s odkazem právě na češtinu, tedy nářky některých českých uživatelů zabraly :-) (Gigaset hlášené problémy obvykle řeší, jen mu déle trvá, než to dostane do veřejných firmwarů)
Odpovědět