Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
pecen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 17. led 2015 20:36:19

Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od pecen »

Řeším problém na Gigaset A510. K základně jsou připojena 2 sluchátka. Na každé sluchátko mám přihlášeno jiné číslo Odorik. Každé číslo patří jinému účtu u Odorik. Problém je v případě když jedno sluchátko telefonuje. V tu chvíli druhé hlásí : "linky IP obsazeny" . Nelze ani volat mezi sluchátky přes síť Odorik. Ale tento problém lze řešit přes interní volání. Otázka je, lze nějak nastavit základnu, aby šlo volat z druhého sluchátka když na prvním právě probíhá hovor?

Díky za reakce, Martin
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

Základna od Giset A510 IP umí dva současné VoIP hovory. Tedy jít by to mělo.

Dnes jsem shodou okolností aktualizoval popisek na wiki.
http://www.odorik.cz/w/voip_zarizeni#si ... et_a510_ip

Pokud to nejde, snad by to mohlo být používáním HD kodeku, nebo g729 kodeku? Možná v tomto případě to umí jen jediný hovor. Jaký kodek je používán? Dva hovory to má zvládat.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

Někde v menu je schovaná volba, jestli má povolit jeden nebo dva voip hovory. Od výroby by tam měly být nastavené dva, ale třeba jste se někde při nastavování ukliknul? :-) Na kodeku by to záviset nemělo..
pecen
Příspěvky: 5
Registrován: sob 17. led 2015 20:36:19

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od pecen »

Už jsem to našel, je to skutečně v nastavení základny.
V menu "Audio" - > Allow 1 VOIP call only: YES/NO
Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

pecen píše:Už jsem to našel, je to skutečně v nastavení základny.
V menu "Audio" - > Allow 1 VOIP call only: YES/NO
Díky
Opravdu "užitečná volba". Někdy mám pocit, jako by ty gigasety vyráběli v Číně a ne v Německu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od Pitomec »

To nebude pocit :D
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od MaT »

Mně člověk z ATEL Servisu v Modřanech říkal, že právě ty A510IP jsou v Číně vyráběné komplet - tzn. nejen součástky, ale i finální montáž. Narozdíl od těch vyšších modelů jako je třeba C610IP, které jsou sice vyráběné z v Číně vyráběných součástek, ale kompletaci dělají v Německu...

Každopádně tuhle volbu mám myslím v nastavení i u té C610IP. Zdůvodnění je myslím takové, že když je někdo na slabší lince, která sotva utáhne jeden VoIP hovor, tak aby při pokusu o další souběžný hovor nedegradovala kvalita, je tu ta možnost povolit jen ten jeden hovor.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od MaT »

BTW do toho přehledu VoIP zařízení bych asi přidal zmínku i o těch modernějších Gigasetech C530IP nebo C610IP. Ať to nevypadá, že existuje jen ta verze A510IP... :-)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od Kabek »

Když zde tak pročítám různé zkušenosti lidí s bezdrátovými voip telefony, tak mne napadá, zda by Odorik nemohl udělat nějaký porovnávací test mezi těmito telefony od různých výrobců. Pak by jistě ty testované telefony prodali, byť s malou ztrátou... Co tak i otestovat voip brány? Jeden z dovozců sídlí přímo v Brně, mohl by i bránu na testování zapůjčit. Časem ji i třeba přímo Odoriku dodávat za rozumnou cenu, když by v testech vyšla příznivě...
Možná se pletu, ale z těch příspěvků zde mám dojem, že Gigasety mají asi stejný FW, jen "obal" a pár funkcí je rozdílných.

Co na to Odorik?!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:BTW do toho přehledu VoIP zařízení bych asi přidal zmínku i o těch modernějších Gigasetech C530IP nebo C610IP. Ať to nevypadá, že existuje jen ta verze A510IP... :-)
Děkuji za upozornění. C610 IP se prý už několik měsíců nevyrábí, nebo alespoň nedodává do ČR. Je pravděpodobné, že eshopy, které jej mají stále v nabídce, si toho ještě nevšimly. Přesunul jsem ji proto do sekce bazar.
U modelu c530 IP měl náš dodavatel špatný obrázek a tak jsem přehlédl, že existuje, navíc má nepřiměřenou cenu, poptám se ...
Odpovědět