Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Děkuji za upozornění. C610 IP se prý už několik měsíců nevyrábí, nebo alespoň nedodává do ČR.
Už cca půl roku nevyrábí a pokud ještě distributor dodává, potom jen pár posledních kusů. (mimochodem je z toho vidět, jak velké kdo drží zásoby a nebo kolik ks prodává. jsou tací, co ještě nabízí i C590 IP :-) )
MaT píše:Mně člověk z ATEL Servisu v Modřanech říkal, že právě ty A510IP jsou v Číně vyráběné komplet - tzn. nejen součástky, ale i finální montáž. Narozdíl od těch vyšších modelů jako je třeba C610IP, které jsou sice vyráběné z v Číně vyráběných součástek, ale kompletaci dělají v Německu...
Vzhledem k tomu, že základny jsou v podstatě identické se mi to moc nezdá. Možná ještě tak sluchátka :-)
MaT píše: Každopádně tuhle volbu mám myslím v nastavení i u té C610IP. Zdůvodnění je myslím takové, že když je někdo na slabší lince, která sotva utáhne jeden VoIP hovor, tak aby při pokusu o další souběžný hovor nedegradovala kvalita, je tu ta možnost povolit jen ten jeden hovor.
Přesně tenhle důvod bych u takového nastavení čekal :-) Zrovna mít omezený upload např. na ADSL (128-256 kbit/s) není nic vyjímečného..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

Už cca půl roku nevyrábí a pokud ještě distributor dodává, potom jen pár posledních kusů. (mimochodem je z toho vidět, jak velké kdo drží zásoby a nebo kolik ks prodává. jsou tací, co ještě nabízí i C590 IP :-) )
Podle mě je to spíše tak, že oni to v eshopu vystavují, a když by si to někdo objednal, začali by to teprve shánět a teprve potom by to oddělali. :)
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

To taky ukazuje na to, jak často prodají alespoň jeden kus :-)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od MaT »

Ale jo, takhle je to u více eshopů. Já byl v tom Atelu někdy v létě, to je tam ještě i fyzicky na prodejně měli. Jinak A510IP u nich stojí 1590 (u Odorika 1450), ta C610IP u nich stojí 1990. Já ji kdysi (tak 2-3 roky zpátky) kupoval v CZC za asi 1900. Podle mě ta pětistovka není zase takový rozdíl oproti té A510IP. Ta C530IP je pak za 2290 Kč. Takže oproti C610IP o 3 stovky navíc. Ta C610IP snad oproti A510 nějakou přidanou hodnotu má - barevný displej (u A510IP je jen monochromatický, ale s možností měnit barvu podsvícení - což ale vypadá také docela pěkně). Pak je možné si na displeji nechat zobrazovat předpověď počasí nebo titulky zpráv (stahovaná z internetu), počet nepřečtených mailů (POP3 a snad i IMAP) - to třeba pro někoho kdo nezapíná počítač tak často a nemá smartphone může být benefit. Myslím že i nějaké kraviny s Facebookem, Twitterem a podobně, ale s tím zkušenosti už nemám. Pak ještě hledání ve wikipedii, nějaký překladač, převod jednotek... To myslím všechno u sluchátek A510H nejde.

Jinak uvažoval jsem právě i o variantě koupit třeba jen A510IP (tím se dostat k základně) a pak dokupovat další sluchátka zvlášť. Ale pak jsem se na to vykašlal. Jinak samotné sluchátko A510H mají za 990, C530H pak 1290. Takže jen tři stovky.

Já si myslím, že by bylo fajn, kdyby Odorik tu C530IP do nabídky také zařadil. Spoustě lidí by tenhle typ mohl vyhovovat a líbit se. Jestli Vám to pane Soukupe přijde moc drahé, v pohodě - ale neřešte to, ať si za to ti, co to koupí, pěkně zaplatí, když chtějí. :-) Pořád asi budete mít lepší cenu, než někteří jiní prodejci (třeba ten zmiňovaný Atel - jelikož je dražší, tak doufám, že nevadí, že jsem ho tu zmiňoval).
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od ViR »

MaT píše:Pořád asi budete mít lepší cenu, než někteří jiní prodejci (třeba ten zmiňovaný Atel - jelikož je dražší, tak doufám, že nevadí, že jsem ho tu zmiňoval).
Tam já si ale běžně pro telefony chodím (do jejich prodejny/servisu v Modřanské ul.), neb to mám asi 5 minut cesty MHD a k tomu 3 minuty chůze. Třeba pro A510 IP za 1340 Kč, nebo ta C530 IP je k mání za 2125 Kč (a C610 IP za 1800 Kč). Akorát, že to člověk musí objednat nikoli na webu Atelu, ale v e-shopu next-g.cz :-). Zboží pak vydají ve stejné kamenné prodejně, jako když objednáte přes Atel. Nejspíš jsou tam nějaké zvláštní vztahy, nebo co. ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

Jsem rád, že někdo konečně nabízí ty telefony ne chaoticky, ale tak jak by je zákazník mohl potřebovat.
A navíc za rozumnou cenu. http://www.next-g.cz/voip-telefony.html
Mají tam, jestli se nepletu, jen jednu zásadní věcnou chybu. A to že vůbec nenabízí variantu základny se 3 VOIP + 1 pevný hovor. Vše se zdá být jen základny 2 + 1.
Pokud si někdo pořídí rovnou třeba 4 sluchátka, mohla by se mu hodit základna, která zvládne 3 místo 2 souběžných hovorů. Nemluvě o možnosti přikoupit další sluchátko později.
http://www.gigaset.com/en_UK/shop/gigaset-n300-ip.html Základna není moc drahá. Je to jen relativně drobný příplatek.
Alternativní základna, kterou nabízí, Gigaset N510 IP PRO je zbytečně drahá a má navíc věci jako záznamník. Což uživatel nemusí vždy potřebovat, zvláště pokud to už nabízí jeho operátor nebo ústředna.

Jinak heureka.cz nezobrazuje všechny prodejce, ale jen ty, co jsou ochotni platit za klik. Odorik.cz jim naše zboží v eshopu také exportuje, ale nejsme ochotni platit, proto nás nikdy neukážou, i když jsme třeba u daného telefonu jedni z nejlevnějších.
Je tedy logické, že je možné, že lepší a zároveň levnější eshopy zároveň to tedy nemusí zobrazovat.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od MaT »

Aha, tak díky za typ na Next-G. Že má Atel těch eshopů nějak víc jsem věděl (gigaset.cz, atel.cz - a asi jich bude ještě víc), ale myslel jsem, že jsou jen přebarevné. Že zrovna na next-g.cz to bude ještě i levnější, to mě nenapadlo. Škoda, že jsem to nevěděl v létě, když jsem tam kupoval právě tu C530IP pro rodiče a ještě s druhým sluchátkem... :-) Sám to sice nemám úplně při cestě, ale jak to bylo v létě, jezdil jsem zrovna do práce na kole a bylo docela zpestření si tam podél Vltavy zajet. A to ještě nadvakrát - nejdřív jen tak okouknout, popovídat si - a pak druhý den teprve na ostrý nákup. Moc zákazníků jim tam asi na kole nejezdí - ale je to takový příjemný malý obchůdek, kde když jsem to kolo nechal venku u dveří, pořád jsem na něj viděl a mohl jsem být v klidu, že na něm i odjedu. :-)
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od Largon »

MaT píše:Moc zákazníků jim tam asi na kole nejezdí - ale je to takový příjemný malý obchůdek, kde když jsem to kolo nechal venku u dveří, pořád jsem na něj viděl a mohl jsem být v klidu, že na něm i odjedu. :-)
Sice offtopic, ale nemůžu si pomoct. :-p

http://www.lamer.cz/quote/50132
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Mají tam, jestli se nepletu, jen jednu zásadní věcnou chybu. A to že vůbec nenabízí variantu základny se 3 VOIP + 1 pevný hovor. Vše se zdá být jen základny 2 + 1.
Pokud si někdo pořídí rovnou třeba 4 sluchátka, mohla by se mu hodit základna, která zvládne 3 místo 2 souběžných hovorů.
Nemyslím, že domácí uživatel bude po něčem takovém hrozně toužit - není to tak dlouho (a leckde to tak pořád ještě je), kdy na jedné-dvou "státních" linkách byly připojené celé úřady, školy apod. a bez větších problémů to fungovalo. Teda pokud všichni netráví večery (několika)hodinovými hovory :-)
No a firemní uživatel si za větší komfort rád připlatí. A nebo koupí základny dvě - pro každé dva uživatele zvlášť. A nebo nakoupí o něco dráž u konkurence, např. Yealink W52 umí současně hovory 4 :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dvě různá čísla Odorik na Gigaset A510IP

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
xsouku04 píše:Mají tam, jestli se nepletu, jen jednu zásadní věcnou chybu. A to že vůbec nenabízí variantu základny se 3 VOIP + 1 pevný hovor. Vše se zdá být jen základny 2 + 1.
Pokud si někdo pořídí rovnou třeba 4 sluchátka, mohla by se mu hodit základna, která zvládne 3 místo 2 souběžných hovorů.
Nemyslím, že domácí uživatel bude po něčem takovém hrozně toužit - není to tak dlouho (a leckde to tak pořád ještě je), kdy na jedné-dvou "státních" linkách byly připojené celé úřady, školy apod. a bez větších problémů to fungovalo. Teda pokud všichni netráví večery (několika)hodinovými hovory :-)
No a firemní uživatel si za větší komfort rád připlatí. A nebo koupí základny dvě - pro každé dva uživatele zvlášť. A nebo nakoupí o něco dráž u konkurence, např. Yealink W52 umí současně hovory 4 :-)
V každém případě by měl vědět, jaké jsou limity a jak je možné je navyšovat.
Také jde o to, že když firemní zákazník používá věci jako zpožděné paralelní zvonění nebo přepojování hovorů, tak toho limitu dosáhne velmi rychle. Vždy je lepší mít jednu základnu než dvě vedle sebe - pokud je to možné. Méně krámů je vždy lepší než více krámů. Firem, co mají kolem deseti čísel, máme spousty a některé jsou bohužel i nezdravě šetřivé. (jiné zase nerozumně rozhazují) Kdyby to měli řešit přes gigasety, je rozumné zvážit, jestli si pár stovek nepřiplatit za ten jeden hlasový kanál navíc. Zvláště když je možný v budoucnu další růst. Domácnost by si měla vždy s těmi 2+1 hovory vystačit.
Odpovědět