Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč. DPH

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč. DPH

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
dnes jsem otestoval tohle přídavné sluchátko

Obrázek

Funguje se základnou Gigaset A510 IP bez potíží a dá se koupit jen za 399 Kč vč. DPH.

Má trochu menší displej, nezobrazuje jméno volajícího (asi jen pokud je uložen v lokálním adresáři), ale esteticky vypadá lépe než originální sluchátka A510H.
Co se týče kvality hovoru, tak žádný rozdíl ani problém.

http://bezdratove-telefony.heureka.cz/s ... set-a400h/

Je to už jen nějaký výprodej. Sluchátka asi nebudou k dispozici dlouho.

Originální A510H přídavné sluchátko stojí přibližně dvojnásobek.



Více informací o přídavných sluchátkách na naší wiki.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xtonda »

Zvláštní, podle manuálu by CLIP a i telefonní seznam mělo umět. Takže zobrazí příchozí telefonní číslo ale nedoplní k němu jméno i když je v seznamu? Je možné do něj nahrát telefonní seznam přes webové rozhraní základny?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Zvláštní, podle manuálu by CLIP a i telefonní seznam mělo umět. Takže zobrazí příchozí telefonní číslo ale nedoplní k němu jméno i když je v seznamu? Je možné do něj nahrát telefonní seznam přes webové rozhraní základny?
To co ptáte nevím, já žádné seznamy v telefonu nepoužívám.
Nezobrazí ale jméno, které pošle Odorik.cz.
Ano telefonní seznam to umí, ale já to nepoužívám. Vystačím si s rychlými kontakty.
A jméno, pod které jsem si to uložil do rychlých kontaktů, mi to na rozdíl od sluchátka A510H neukáže.
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od o-k »

Dobry vecer
K zakladne A510IP lze imho prihlasit v podstate jakekoli sluchatko podporujici DECT: http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_En ... unications napr. industry sluchatko Aastra: http://www.voipsupply.com/aastra-610d
Nevyhodou je vsak pouze funkcnost veci ktere jsou v DECT jednoznacne definovany a to je hovor, prenos cisla, ostatni featury co ma Gigaset jako je prenos tel. seznamu, funkcni tlacitko, emaily, preposilani tel kontaktu.... apod jiz samozrejme nefunguji protoze komunikacni data si uz kazdy vyrobce resi po svem v ramci nejakeho prenosoveho prostoru v protokolu na to vyhrazenem. Pokud nekomu staci pouze prijmout hovor, zadat cislo a nic vic nepotrebuje tak lze prihlasit prakticky jakekoli DECT sluchatko. Obcas se daji sehnat z fabrik, obchodaku na radioamaterskych burzach.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xtonda »

xsouku04 píše:
xtonda píše:Zvláštní, podle manuálu by CLIP a i telefonní seznam mělo umět. Takže zobrazí příchozí telefonní číslo ale nedoplní k němu jméno i když je v seznamu? Je možné do něj nahrát telefonní seznam přes webové rozhraní základny?
To co ptáte nevím, já žádné seznamy v telefonu nepoužívám.
Nezobrazí ale jméno, které pošle Odorik.cz.
Ano telefonní seznam to umí ale já to nepoužívám. Vystačím si s rychlými kontakty.
A jméno pod které jsem si to uložil do rychlých kontaktů mi to na rozdíl od sluchátka A510H neukáže.
A jak vytáčíte? Zadáním čísla zkrácené volby? S tím by mě doma vyhodili.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xtonda »

Spolupráce základen a sluchátek různých výrobců přes DECT GAP není nic nového, to je celkem dlouho běžné, nepodporují to jen úplně nejstarší typy a nejlacinější čínský šrot.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xsouku04 »

Ano sluchátek lze připojit celou řadu, ale výše zmíněné je asi nejlevnější, co se dá nyní sehnat a navíc není vůbec špatné. Proto na něj upozorňuji. Za 399 Kč je možné jej také koupit v next-g.cz, tento eshop nenajdete na Heureka.cz a podobně, protože odmítá platit "výpalné" za každý klik (stejně jako Odorik.cz). Existují tedy případy, kdy Heureka.cz a spol. ve skutečnosti nejlevnější a nejlepší eshopy mohou zamlčovat.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od xtonda »

To o DECT GAP bylo myšleno spíš směrem k tomu Aastra a obecně sluchátkům jiných značek, A400H je aktuální model Gigasetu, tam bych čekal podporu i funkcí jako přenos telefonního seznamu apod.
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od Zivan »

xsouku04 píše:...Existují tedy případy, kdy Heureka.cz a spol. ve skutečnosti nejlevnější a nejlepší eshopy mohou zamlčovat.
V tomhle pripade to uplne neplati, protoze jeden z eshopu na Heurece ma dopravu zdarma. Nic proti Next-g, ale doprava za 160Kc je celkem dost a je to 40% ceny toho sluchatka. A osobni odber s poplatkem taky na popularite neprida.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přídavné sluchátko k zákl. Gigaset - A400H za 399 Kč vč.

Příspěvek od alfi »

xtonda píše:Spolupráce základen a sluchátek různých výrobců přes DECT GAP není nic nového, to je celkem dlouho běžné, nepodporují to jen úplně nejstarší typy a nejlacinější čínský šrot.
Zkoušel jsem různé kombinace gigaset vs. panasonic či yealink a nikdy jsem se nedostal do "použitelně" funkčního stavu - vždycky něco nefungovalo, např. příchozí hovor ano, odchozí ne apod., tedy i když to teorie slibuje, podobnou kombinaci doporučuju jen po reálném testu :-)
Odpovědět