nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Pitomec píše:
Stepijana píše:Nefungují mi telefonní hovory na nomadické číslo. Mám Nokii E51. S odchozími není problém, ale příchozí hovory nezačnou ani vyzvánět (ani na telefonu volaného ani v telefonu volajícího) Volal jsem již na poradu přímo na telefon o radu Odorikovi (předtím jsem standartně psal na formulář) Prošel se mnou krok za krokem nastavení dle stránek odorika pro tento telefon. Jeho závěr: "Asi máte špatný software, u nás nikde chybu nevidím. Tečka amen tma. Žádně řešení ("podíváme se na to s kolegou") se ani nesnažil nabídnout. A velká přednost které jsem dosud využíval s tímto telefonem (a stejným softwarem) je pryč. Měnil jsem i pakety 5060 na 5055 (dle rady operátora) 6688 dle rady naforu (tuším pan Soukup) ale nějak to nezabralo. Nemáte někdo nápad čím by to mohlo být?? Ke stejné bráně mám připojenou Voip pevnou a funguje zcele normálně ( je také u odorika).
Díky za odpověď
To by ti měl snad v první řadě nabídnout prodejce telefonu, který na tobě vydělal. Každopádně jsem tuto babičku schválně oživil a nastavil dle návodu Odoriku (http://www.odorik.cz/w/nokiae51) a fungují jak odchozí, tak příchozí hovory naprosto v pohodě. Jenom podotýkám, že hovory přes IP jsem zkoušel přes svoji domácí WiFi.

Oproti výše uvedenému návodu jsem ovšem změnil 3 položky:

Nastavení SIP profilu
Výchozí přístupový bod: NEVYPLŇOVAT ZADAL JSEM SSID SVOJI WiFi
Registrace: Podle potřeby Vždy zapnuto

Nastavení internetového telefonu
Název: Odorik Odorik-VoIP
Tak jsem to zkusil nastavit opět podle návodu na stránkách Odoriku + udělal jsem změny jako jste mi doporučil. Ovšem bohužel bez výsledku. Ale ještě jsem se znovu díval jak vypadá hovor, kdy mi to na volaném čísle zvonilo. No a zdá se mi to na tom výpise zvláštní, kdy se mi místo jednoho hovoru objevili 2. Je to normální?
Naposledy upravil(a) Stepijana dne ned 01. úno 2015 15:58:18, celkem upraveno 1 x.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Jo tak hloupá otázka, asi to normální je. Nevíte jestli bych nemohl najít příčinu nahlédnutím do mého routeru? Hlavně tedy kde? Mám Linksys wireles 400.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Pitomec »

Jak jsem už psal, tak v první řadě bych nahlídnul, jestli je ta Nokia vůbec registrovaná v síti jako SIP.
Obrázek
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
z pohledu proxy Vase nokia prestane komunikovat:
nokila_686715.png
nokila_686715.png (31.02 KiB) Zobrazeno 6101 x
Je mozne, ze to dela Vas router, hledejte SIP ALG.
Mel byste se tomu vyhnout nastavenim lokalniho portu na nokii na jiny nez 5060.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Pitomec píše:Jak jsem už psal, tak v první řadě bych nahlídnul, jestli je ta Nokia vůbec registrovaná v síti jako SIP.
Ano je registrovaná.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Kabek píše:Co NAT? "Nezavírá se?!" Co "keep"?
Koukal jsem do nastavení routeru. Píše se zde: "NAT Keep Alive Intvl: 15"
Ten port 5060 musím změnit nejenom v nastavení mobilu ale i v routeru?
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

kovik píše:Dobry den,

Mel by jste se tomu vyhnout nastavenim lokalniho portu na nokii na jiny nez 5060.
Ten port 5060 stačí přenastavit jen v nastavení mobilu, nebo bych měl i v routeru?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Pitomec »

V Nokii necháš 5060 a v routeru neděláš vůbec nic. Ale pokud je Nokia registrovaná jako SIP, tak to prostě musí vyzvánět u příchozího hovoru, tam není nic, co by toto odstřelilo. Jiná věc je, jestli je pak samotný hovor slyšet bez výpadků apod., ale to už s tím zvoněním nesouvisí.
Obrázek
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od kovik »

Pouze v telefonu.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Pitomec píše: Ale pokud je Nokia registrovaná jako SIP, tak to prostě musí vyzvánět u příchozího hovoru, tam není nic, co by toto odstřelilo. Jiná věc je, jestli je pak samotný hovor slyšet bez výpadků apod., ale to už s tím zvoněním nesouvisí.
To je právě to co nechápu. Volající pevná Voip neslyší ve sluchátku nic po dobu celé jedné minuty. Poté se ozve ve sluchátku Voip vyzváněcí tón, ovšem u volaného se neozývá vyzvánění vůbec ani po té minutě. Jinak Voip pevná u mě funguje skvěle oběma směry a mobil (voip) pokud volám z něho tak opět bez problémů.
Odpovědět