nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Nefungují mi telefonní hovory na nomadické číslo. Mám Nokii E51. S odchozími není problém, ale příchozí hovory nezačnou ani vyzvánět (ani na telefonu volaného ani v telefonu volajícího) Volal jsem již na poradu přímo na telefon o radu Odorikovi (předtím jsem standartně psal na formulář) Prošel se mnou krok za krokem nastavení dle stránek odorika pro tento telefon. Jeho závěr: "Asi máte špatný software, u nás nikde chybu nevidím. Tečka amen tma. Žádně řešení ("podíváme se na to s kolegou") se ani nesnažil nabídnout. A velká přednost které jsem dosud využíval s tímto telefonem (a stejným softwarem) je pryč. Měnil jsem i pakety 5060 na 5055 (dle rady operátora) 6688 dle rady naforu (tuším pan Soukup) ale nějak to nezabralo. Nemáte někdo nápad čím by to mohlo být?? Ke stejné bráně mám připojenou Voip pevnou a funguje zcele normálně ( je také u odorika).
Díky za odpověď
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Kabek »

Co NAT? "Nezavírá se?!" Co "keep"?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
a fungovalo volani nekdy v minolosti?

Muzete poslat ID hovoru: (z bublinu pod delkou hovoru) idealne funkcniho i nefunkcniho hovoru?

Diky.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Kabek píše:Co NAT? "Nezavírá se?!" Co "keep"?
Tak ještě jedna věc: Jsem absolutní laik, co se telefonů týká, takže na co se vlastně ptáte? Z čeho to poznám?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Kabek »

Tomu rozumím. Pak by bylo možná lepší se obrátit na někoho, kdo s tím má alespoň trochu zkušeností. Například, kdo Vám dělá servis na PC, připojení na internet apod. Zde to bude asi komplikované. Nic si z toho nedělejte, zase jste odborník v jiném oboru.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

Ještě jsem při zkoumání zaregistroval jednu věc. Myslel jsem si že ve sluchátku volajícího není slyšet ve sluchátku vyzvánění. Teď jsem však byl trpělivý a čekal jsem. Po 60 vteřinách od vytočení čísla se teprve ozval standartní vyzváněcí tón. Ovšem jen ve sluchátku volajícího u volaného nic.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Stepijana »

kovik píše:Dobry den,
a fungovalo volani nekdy v minolosti?

Muzete poslat ID hovoru: (z bublinu pod delkou hovoru) idealne funkcniho i nefunkcniho hovoru?

Diky.
Posílám nefunkční hovor na mobil. V minulosti to fungovalo.
Naposledy upravil(a) Stepijana dne ned 01. úno 2015 15:58:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Pitomec »

Stepijana píše:Nefungují mi telefonní hovory na nomadické číslo. Mám Nokii E51. S odchozími není problém, ale příchozí hovory nezačnou ani vyzvánět (ani na telefonu volaného ani v telefonu volajícího) Volal jsem již na poradu přímo na telefon o radu Odorikovi (předtím jsem standartně psal na formulář) Prošel se mnou krok za krokem nastavení dle stránek odorika pro tento telefon. Jeho závěr: "Asi máte špatný software, u nás nikde chybu nevidím. Tečka amen tma. Žádně řešení ("podíváme se na to s kolegou") se ani nesnažil nabídnout. A velká přednost které jsem dosud využíval s tímto telefonem (a stejným softwarem) je pryč. Měnil jsem i pakety 5060 na 5055 (dle rady operátora) 6688 dle rady naforu (tuším pan Soukup) ale nějak to nezabralo. Nemáte někdo nápad čím by to mohlo být?? Ke stejné bráně mám připojenou Voip pevnou a funguje zcele normálně ( je také u odorika).
Díky za odpověď
To by ti měl snad v první řadě nabídnout prodejce telefonu, který na tobě vydělal. Každopádně jsem tuto babičku schválně oživil a nastavil dle návodu Odoriku (http://www.odorik.cz/w/nokiae51) a fungují jak odchozí, tak příchozí hovory naprosto v pohodě. Jenom podotýkám, že hovory přes IP jsem zkoušel přes svoji domácí WiFi.

Oproti výše uvedenému návodu jsem ovšem změnil 3 položky:

Nastavení SIP profilu
Výchozí přístupový bod: NEVYPLŇOVAT ZADAL JSEM SSID SVOJI WiFi
Registrace: Podle potřeby Vždy zapnuto

Nastavení internetového telefonu
Název: Odorik Odorik-VoIP
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Registrace: Podle potřeby Vždy zapnuto
Myslím, že tohle by mohlo být ono. Ale přijímat hovory tímto způsobem je jen nouzovka, protože to hodně vybíjí baterku.
Nejspíš proto je to v defaultním návodu nastavení tak, že je to jen pro odchozí hovory.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: nefungují příchozí hovory na nomadické číslo u Nokia E51

Příspěvek od Pitomec »

V první řadě se to chce podívat na webu po přihlášení v Odorik - Uživatelském nastavení, jestli je daná Nokia vůbec registrovaná v síti jako SIP zařízení. Pokud ne, tak ani logicky nemůžou fungovat příchozí hovory. Dotyčný ať to prověří a zkusí změnit nastavení a snad to povede k úspěchu.
Obrázek
Odpovědět