bezdrátové telefony a volání na sip uri

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od watslaw »

Když jsem sháněl voip telefon, chtěl jsem bezdrát, kde nabíječce stačí elektrická zásuvka a nevyžaduje připojení na síť. Po prohlédnutí odkazů na zdejší wiki jsem si koupil Gigaset C530 IP (na 510 mě odradil ten šum). Jsem s ním relativně spokojen, ale vadí mi, že ač je to IP telefon, nepodporuje volání na SIP URI (ani sluchátko, ani základna - např. nastavení dialplanu), a při volání ze SIP URI volání neuloží do historie (a na displeji se objeví jen zkrácené).

Zajímavé je, že některé Gigasety to prý umí, i když je to drbání se pravou rukou za levým uchem, např. C610, o kterém se zde píše, že se již neprodává - tzn. novější model toho umí méně (?).

Vzhledem k tomu, že možná v dohledné době budu kupovat další IP telefony pro příbuzné, tak bych se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti, který IP telefon by měl tyto vlastnosti:
1) více (aspoň 5) SIP účtů
2) kvalitní zvuk (žádný zbytečný šum, atd.)
3) nabíječka a základna zvlášť
4) možnost volat na SIP URI

Taky bych se přimluvil za to, zmínku o nemožnosti volat na sip uri přidat do zdejší wiki (ano jde si na to udělat rychlý kontakt na odoriku, ale výhodou SIP uri je mj, že je zapamatovatelné).

Díky
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od alfi »

C530 i C610 používají stejný software, tj. by měly umět totéž. SIP URI by mělo jít už od prvních sw verzí min. nahrát s kontakty přes web, ale nikdy jsem to nezkoušel (ale pak je to na úrovni těch rychlých kontaktů, které jsou navíc flexibilnější i sdílené) :-)
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od watslaw »

Stejný software tam asi nebude, protože já tam ani nemám/nemohu zadat tu položku email/uri. Při importu vcf přes web rozhraní to položku email ignoruje, a pokud do položky tel dám url, v telefonu se zobrazí v příslušné položce IPR a pokud chci kontakt vytočit (a je tam jen toto číslo), vytočí to místo toho předchozí kontakt.
A zajímavé je, že článek je z roku 2011 a můj telefon jsem kupoval letos, takže vlastnosti asi s časem ubývají :x
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od alfi »

Aha, no u gigasetu se v rámci "vylepšování" občas některá funkce ztratí (např. volba linky pomocí #2).
Každopádně "call to SIP URI" je v některých popisech C530IP, tj. potom poslat dotaz na podporu, jak na to :-)

Jinak by to měl zvládnout i Yealink W52, ale za skoro dvojnásobnou cenu. Ale taky jsem nezkoušel.
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od watslaw »

Díky za tip. Dvojnásobná cena to ani není, oboje cca 2000 CZK (podle Heureky).
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od Kabek »

POZOR! Za 2000 Kč je jen sluchátko bez základny!

Komplet stojí více, např.: https://www.mironet.cz/well-sipw52p-poe ... /#12868047
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od watslaw »

Aha, díky.
Tak to by vyšel levněji Grandstream DP715 se sluchátkem DP710 navíc. Jak ten na tom je ohledně volání na SIP adresy?
A umí volání na SIP adresy Panasonic KX-TGP 500?
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: bezdrátové telefony a volání na sip uri

Příspěvek od watslaw »

alfi píše:Aha, no u gigasetu se v rámci "vylepšování" občas některá funkce ztratí (např. volba linky pomocí #2).
Každopádně "call to SIP URI" je v některých popisech C530IP, tj. potom poslat dotaz na podporu, jak na to :-)
Tak jsem ten dotaz na podporu poslal. Zde odpověď:
Gigaset podpora píše: Hezký den,
tato funkce u Gigasetu C530IP není.
Již běží na jiné HW platformě.

S pozdravem
Gigaset podpora
Takže SIP telefon nepodporuje jednu z hlavních vlastností SIP :-(. Na jednom fóru to zhodnotili přesně:
MADE IN GERMANY: Fully experienced in missing the point...
Odpovědět