Oznamovací tón na GS 502

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Georgius »

Z důvodu kompatibility se starším analogovým telefonem s klasickou číselnicí jsem koupil nový Grandstream 502 (ještě to jde, i když ne lehce - nechtěl by jich opravdu Odorik koupit pár na sklad ? Za pár let se budou platit zlatem ...), připojil k Odoriku a teď řeším, že mi dělá oznamovací tón "......." místo klasického ".- .- .- .-".
Udělal jsem screenshot - snažil jsem se to nastavit podle druhého Gradstreamu co mám, ale jsem z toho nějaký zmatený. Poradí někdo ?

(kodeky podle http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=861 budu řešit později, pokud to bude potřeba).
Přílohy
Screenshot
Screenshot
gs.png (54.7 KiB) Zobrazeno 7359 x
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Kabek »

System Ring Cadence: c=1000/4000;

Dial Tone: f1=425,f2=425,c=330/330-660/660;

Ringback Tone: f1=425,c=1000/4000;

Busy Tone: f1=425,c=330/330;

Co takto?
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Georgius »

Tu kadenci budu muset ještě doladit s oběma telefony (pauza mi přijde docela dlouhá - to je podle nějaké normy ?), ale jinak naprosté nadšení !!! Díky moc, tohle je jedna z věcí, proč evangelizuji lidi pro Odorika :D
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Kabek »

Frekvence i kadence je obvyklá v těchto končinách... Vy si můžete nastavit, co se Vám bude líbit, ale pak například příjde někdo, kdo bude chtět volat, a neví o Vašem nastavení, bude mít třeba problém, co že to je za tóny. Budete-li mít připojené telefony, které umí různé druhy zvonění, pak je to s tou kadencí zvonění skoro lhostejné.
Ta brána umí přijímat z telefonního přístroje i impulzní volbu?! (stará rotační číselnice) Jak to odesílá volbu? Postupně nebo si ji to uloží, pak odešle?
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od 5uch »

Kabek píše:Ta brána umí přijímat z telefonního přístroje i impulzní volbu?! (stará rotační číselnice) Jak to odesílá volbu? Postupně nebo si ji to uloží, pak odešle?
To by mne také zjaímalo... a jak se z přístroje s pulsní volbou pošlou znaky jako * a # (potřebné pro vstup do hlasového menu a nastavení adaptéru...). I když - vždy je asi možnost nastavení provést přes přístoroj s tónovou volbou a pak místo něj připojit nějaké "retro" a už na nastavení nesahat. :D
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Kabek »

Rotační číselnice pošle 1 až 10 impulzů, dle volby čísla, nic víc a nic míň. Na ostatní znaky zapomeňte.... U telefonů pro pobočkové ústředny bylo ještě tlačítko pro "zpětný dotaz" (přepojení), které ovšem jen stisknutím připojilo k vedení třetí vodič (zem), čímž se narušila symetrie vedení. (Už je to dávno....)
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Georgius »

Tak kadenci jsem myslel zvonění - nakonec jsem udělal 1s zvonění a 0,5s pauzu, je to takové "dotěrnější" (hlavní uživatelka hůř slyší). Co se týče tlačítka FLASH, dá se simulovat stiskem vidlice, brána to umí, ale v nastavení jsem to raději vypnul, protože by to dělalo víc škody než užitku. IVR jako cestu k nastavení brány jsem zkoušel a zlatý telnet :-D. Ne, přes web je to fakt mnohem rychlejší. Takže hvězdičky a spol. nejsou problém. V testovacím režimu na to mám připojený telefon Telecomu (Aneta https://www.poradte.cz/elektronika/7965 ... lince.html), který umí tónovou i pulzní volbu, zatím nebyl problém, uvidím co s tím udělá rotační číselník :-D.

Jinak - pokud někdo půjdete v mých šlépějích - ve výchozím stavu nebude fungoval volba linky (123456789*3), protože soudruzi z Grandtreamu vymysleli, že je dialplan povinný. Něco tam nastavili, vymazat to nejde, tak si tam xx*x|x*x dopište (to první dovolí ohvězdičkovat číslo delší než dvě cifry, to druhé je pro jednociferné zkrácenky).
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Kabek »

Je-li Aneta přepnuta na pulsní volbu, pak je volba totožná jako z rotační číselnice. Jen to tlačítko "R" (FLASH) odešle puls o definované délce, který lze také nasimulovat stiskem vidlice. Starý telefon s rotační číselnicí nemá FLASH. Jak jsem psal, tímto tlačítkem se na symetrické vedení připojila "zem", čímž se porušila symetrie a ústředna to vyhodnotila.
Telefon, který umí tónovou volbu, mít přepnutý v běžném provozu na impulzní nedává smysl... Něco jiného je nějaké testování apod.

Jak ta brána? Umí přijímat pulsní volbu???
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Georgius »

Z Anety umí, rotační číselník připojím v neděli večer a poreferuji.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Oznamovací tón na GS 502

Příspěvek od Georgius »

Takže update: po připojení na klasický rotační telefon (rok výroby 1982, klasická Tesla,bez přepojovacího čudlíku) bohužel nevytáčí - je to na lince 702578, zkoušel jsem opakovaně vytáčet 13 a 15, ale poslalo to jiné zkrácenky, které nebyly registrovány (bylo by možné vytáhnout tyto údaje ze systému ? Druhá varianta je že si pustím na routeru sniffer ...
Jak se to chová z hlediska uživatele: oznamovací tón, vytočím první číslici a oznamovací tón pokračuje. Paralelně mám zapojený telefon s tónovou volbou, ještě vyzkouším jestli se o bude chovat stejně když ho vypojím a bude na lince jen jeden telefon. Ještě nějaké nápady ?
Odpovědět