Grandstream HT701 - číslo volajícího

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Peter
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. črc 2015 12:36:34

Grandstream HT701 - číslo volajícího

Příspěvek od Peter »

Pěkný den,

Delší dobu se nezobrazuje na telefonu Panasonic, připojeného na adaptér Grandstream HT701, číslo volajícího.
Adaptér jsem zakoupil přímo u odoriku, který mi jej i nakonfiguroval. Zpočátku se číslo volajícího zobrazovalo. Pak najednou přestalo a až teď mám čas to řešit.

Kde by mohl být problém?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Grandstream HT701 - číslo volajícího

Příspěvek od Kabek »

Jste-li čistě uživatel, který nechce měnit konfiguraci, pak je třeba alespoň odzkoušet jak VoIP bránu s jiným telefonem, tak samotný telefon na jiném zařízení/lince. Ale pozor, oboje může být OK, ale spolu to nekomunikuje (nezobrazuje se číslo volajícího). To se může například stát (někdy zcela vyjímečně) při aktualizaci FW brány, když je nastavena automatická aktualizace a nový FW změní komunikaci mezi bránou a telefonem. To by Vám měl vyřešit ten, kdo to konfiguroval - Odorik.
Zkoušel jste vše vypnout (vyndat baterie) a postupně to opět zapnout? Nebyla v okolí bouřka nebo krátkodobý výpadek elektřiny?
Ještě poznámka. U analogových telefonů se identifikace volajícího zobrazuje se zpožděním.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandstream HT701 - číslo volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

Na tohle by mohlo mít vliv nastavení
"Caller ID Scheme"

Možnosti jsou:
0 = Bellcore, 1 = ETSI-FSK (France, Germany, Norway, Taiwan, UK-CCA), 2 = ETSI-DTMF (Finland, Sweden), 3 = Denmark-DTMF



Zkusil bych prostě přepnout na jiné.

Pokud změna nepomůže, mohl byste napsat číslo linky, abych se mohl podívat, co přesně vám na tu bránu HT701 posíláme (tedy v jakém tvaru číslo volajícího je) nyní a co jsme posílali dříve? Jde o to, že pokud tam posíláme např. nějaký text jako jméno volajícího, pod kterým jej máte v rychlých kontaktech, telefon to pak může ignorovat celé.
Také si mohla brána stáhnout nový firmware, který mohl způsobit změnu.

A při testování bych nechal aspoň třikrát zazvonit, k přenosu čísla může dojít i se zpožděním.
Pavel
Příspěvky: 15
Registrován: ned 12. kvě 2013 10:39:46

Re: Grandstream HT701 - číslo volajícího

Příspěvek od Pavel »

Taky mi to čas od času udělá ale stačí ho na chvíli odpojit od elektriky a už se jméno zase zobrazuje.
Peter
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. črc 2015 12:36:34

Re: Grandstream HT701 - číslo volajícího

Příspěvek od Peter »

Díky za rady. Už to chodí. Já jsem to jen odpojil z elektriky a chodí to. Ale dříve mi to nepomohlo, možná že jsem to zapojil tehdy ve špatném pořadí.
Odpovědět