Linksys PAP2 problém se samovolným restartem

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
jloucky
Příspěvky: 5
Registrován: pon 27. črc 2015 9:37:39

Linksys PAP2 problém se samovolným restartem

Příspěvek od jloucky »

Dobrý den, pro VoIP telefonování jsem používal doposud bezproblémový adaptér Linksys PAP2, který ovšem začal vykazovat následující chování, patrné na tomto videu https://www.youtube.com/watch?v=D9Bhw1QkwFc

1. indikátor Power se po zapnutí rozbliká krátce červeně (telefonní adaptér se spouští)
2. indikátor Power začne blikat modře, ETHERNET bliká modře (telefonní adaptér je připojen do sítě)
3. indikátor PHONE 1, 2 se rozsvítí (úspěšná registrace služeb) a v tuto chvíli se v telefonním sluchátku ozvě na několik vteřin ohlašovací tón
4. krátce na to všechny diody zhasnou, telefon se odmlčí a celý proces se inicializuje znovu

Nesetkal se prosím s tímto problémem někdo z vás, že by mi poradil, v čem může být příčina?

Přes webové rozhraní ani telefonní přístroj se nelze s adaptérem spojit, právě pro neustálou inicializaci, jak jsem uvedl výše.

Díval jsem se do útrob adaptéru, kondenzátory se zdají být vizuálně v pořádku. Zarazilo mě, že odběr adaptéru činí v tomto režimu cca 80 mA, což se mi nezdá vzhledem k předpokládané spotřebě kolem 6W a podezřívám napájecí adaptér, zda to nemůže způsobovat on.

Předem děkuji za vaše odpovědi.

PS: jsem z Brna, kdyby třeba byl někdo ochotný to odzkoušet u sebe
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Linksys PAP2 problém se samovolným restartem

Příspěvek od Kabek »

Vsadil bych se na napájení - zdroj, kde dojde k poklesu napětí až na hodnotu, kdy se to chová obdobně jako při přerušení napájení (restart). Až to odhalíte, napište to sem pro jiné...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Linksys PAP2 problém se samovolným restartem

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše:Vsadil bych se na napájení - zdroj, kde dojde k poklesu napětí až na hodnotu, kdy se to chová obdobně jako při přerušení napájení (restart). Až to odhalíte, napište to sem pro jiné...
Souhlasím, buď PAP2 prostě "umřel" a nebo umřel je jeho zdroj - pravděpodobnější. Je třeba vyzkoušet s jiným zdrojem a uvidíte.
jloucky
Příspěvky: 5
Registrován: pon 27. črc 2015 9:37:39

Re: Linksys PAP2 problém se samovolným restartem

Příspěvek od jloucky »

Právě jsem vyzkoušel připojit k bráně nový napájecí zdroj a problém přetrvává, takže příčina bude v samotném zařízení.
Odpovědět