Nouzové volání z výtahu

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Nouzové volání z výtahu

Příspěvek od michaels »

Kód: Vybrat vše

Jaké ale existují rušičky na bezdrátová čidla? To by bylo ještě lepší, protože by to nezačalo ani houkat.
No mám takový dojem, že tak jedoduché to nebude. Ústředna by měla poznat, že ji nějaké čidlo neodpovídá - čili spustí poplach "tamper".
Ale bavíme se o opravdových EZS. Každopádně i čidla na kabelu mají tamper ochranu, když je někdo poškodí. Ale to jsme mimo téma....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nouzové volání z výtahu

Příspěvek od xsouku04 »

No mám takový dojem, že tak jedoduché to nebude. Ústředna by měla poznat, že ji nějaké čidlo neodpovídá - čili spustí poplach "tamper".
Pak je to ale přece snadné. Stačí několikrát pustit z bezpečné vzdálenosti směrovou rušičku = planý poplach. Majitel to pak dříve nebo později pravděpodobně odstaví, vypne houkání nebo se všechni tyto plané poplachy naučí ignorovat. Opět se spoléhá jen na to, že na to zloději nepřijdou. Jak dlouho je nutné mít puštěné to rušení, aby to vyvolalo planý poplach z důvodů selhání čidel? Možná to musí být déle, protože čidla se určitě budou snažit šetřit baterii. Tedy předpokládám, že čidla budou odpovídat třeba jen každou minutu nebo nebo i delší čas, protože chtějí šetřit svoji baterii.

Pravděpodobně to ale moc nefrčí, protože to by pravděpodobně zhatilo komerční úspěch podobných bezdrátových udělátek a začaly by být v oblibě opět více ty drátové.

Pravda, úplně mimo hlavní téma vlákna.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Nouzové volání z výtahu

Příspěvek od mira »

EZS je už dost mimo téma..:)

Jinak výtah je v budově o pár kancelářích - komunikační modul výtahu má záložní napájení a rack bude mít záložní zdroj pro napájení modemů, routeru a switche, zdroje internetu máme 2 - VDSL + lokální wifi, takže min 20 minut po výpadku se stále nic neděje a spolehlivost bude nezávislá na proudu.

Klasická linka se mi tam nechce dávat z jednoho důvodu - kromě uvíznutí ve výtahu by neměla využití, ve výtahu je napsaná přímá linka na servisní vyprošťovací firmu, na kterou by bylo i přímé spojení z výtahu... Zkusím tu Grandstream bránu a max mi zbude krabička ve skříni.:)

Dobrý nápad je i automatická zpráva v případě výpadku linky, co psal xsoukup.

BTW: ze zkušenosti: pokud ústředna ztratí komunikaci s čidlem, vyhlásí (vždy jsme tak měli nastaveno) poplach. Proto máme celou EZS vedenou UTP, aby se zamezilo falešným poplachům. Jiná věc je pak přenos na PCO, zda zvolit radiový nebo GPRS přenos, nad tím teď taky přemýšlím:)
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Nouzové volání z výtahu

Příspěvek od vlk »

Na volání z výtahu mobilem bych moc nesázel. Výtah je Faradayova klec, sice záleží na provedení výtahu, ale já pravidelně ztrácím hovor při vstupu do výtahu. Takže číslo uvnitř výtahu může být na nic - rozhodně bych nejdříve vyzkoušel se zavřenými dveřmi výtahu, jestli se vůbec dá z něj dovolat ;)
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nouzové volání z výtahu

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Ve výtahu je to jen doplněk.
...
Výtahy fakt nedělám, ale trochu bych se bál, že zrovna tohle bude vyžadovat provozní norma (předpokládám vč. detailů o spolehlivosti či dostupnosti apod.). Ale protože jsme v ČR a prodej textů norem (zákonem pro všechny závazných) je výnosný business, nedá se to v době internetu jednoduše ověřit. Našel jsem jen tohle (http://www.mvcr.cz/clanek/co-vse-je-poz ... pecny.aspx), kde chybějící dorozumívací zařízení vypadá min. jako problém při revizi.

I když i u těch norem se konečně blýská na lepší časy (http://www.parlamentnilisty.cz/politika ... run-377456) :-)
Odpovědět