Zabagované CISCO SPA122 a SPA112 ?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.

Zabagované CISCO SPA122 a SPA112 ?

Příspěvekod xsouku04 » stř 07. říj 2015 13:28:42

Dnes jsme se setkali s tím, že Cisco/SPA122-1.3.2(014) verze firmware 1.3.2 se sám od sebe úplně zbláznil a potřeboval restart. Projevovalo se to tak, že u příchozích hovorů nebylo nic slyšet (neposílalo to téměř žádné RTP) a odchozí hovory se přerušovaly po čtyřech vteřinách, protože Cisco odmítalo odpovědě na 200 OK. Divných stavů bylo více.

Zákazník došel k názoru, že to asi zlobí u nás, protože měl kvalitní internet a SPA122 umístěné v serverovně se zálohovaným zdrojem. A jinak se nic neměnilo. Chvíli tedy trvalo, než nás napadlo zkusit obyčejný restart.

Z toho plyne ponaučení, že Cisco není bezproblémové jako SIPURA nebo Linksys PAP2 a na nejnovějším firmwaru nejspíše záleží.

stažení firmware

poznámky k jednotlivým verzím

Jiné způsoby jak se umí projevovat starší Cisco firmware bugy jsou popsané na naší wiki.


Kuriózní je, že podobně vážné potíže jsme u Grandstream adaptérů (kterých mají naši zákazníci více, protože je prodáváme) ještě nezaznamenali. I když, pravda, neznamená to, že nemohou existovat. Osobně ale myslím, že nelze říci, že Cisco adaptéry jsou lepší než Grandstream. Je to podobné, Cisco jsou dražší.

Možná by jsme mohli sami obeslat všechny uživatele s nejstarším a nejvíc "nebezpečný" cisco firmware a varovat je.

P.S. Bez ohledu na verzi firmware nikdy jsme se nesetkali s tím, že by se PAP2 chovalo nekorektně po softwarové stránce.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7167
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Zpět na VoIP Hardware

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník