Spotřeba zařízení Grandstream a maximální délka vedení

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba zařízení Grandstream a maximální délka vedení

Příspěvek od xsouku04 »

Minulý týden jsem se ptal na spotřebu zařízení Grandstream a byl jsem překvapen, že to mají přehledně zpracováno pro všechny prodávané modely.

Standby - žádný hovor neprobíhá. Operating - probíhá maximální možné množství hovorů pro daný model (HT70X), hlasitost na maximum. Nebo u GXW42XX probíhá na všech linkách vyzvánění s jedním zapojeným telefonem.

Také jsem byl překvapen tím, že GXW42XX má ochranu proti přepětí a maximální délku vedení až 2 km (při 0.511 mm měděný kabel - strana 18).

Tedy porovnání s obyčejnou analogovou ústřednou, kde dovolená vzdálenost může být často jen 15 metrů, je to dobré bez ochrany proti přepětí. Dobrá je spotřeba. Cena na port také nevychází špatně, o mnohem lepší flexibilitě ani nemluvě.

HT70X má maximální délku vedení 1km, zmínku o ochraně jsem nenašel.

Byl jsem tím mile překvapen.

http://www.grandstream.com/sites/defaul ... tion_0.pdf
Přílohy
velkobranyGrandstream.png
velkobranyGrandstream.png (24.65 KiB) Zobrazeno 3065 x
Velkobrány
Velkobrány
spotreba.png (16.65 KiB) Zobrazeno 3067 x
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Spotřeba zařízení Grandstream a maximální délka vedení

Příspěvek od aplet »

Muze byt taky jsem byl prekvapen i kdyz nevim o cem to je ale vdy jsem prekvapenej :D
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Spotřeba zařízení Grandstream a maximální délka vedení

Příspěvek od Kabek »

..."Tedy porovnání s obyčejnou analogovou ústřednou kde dovolená vzdálenost může být často jen 15 metrů je to dobré bez ochrany proti přepětí."....


Prosím autora o vysvětlení. Co považuje za obyčejnou analogovou ústřednu?
Ono totiž z pohledu napájení koncového analogového zařízení (telefonu), o což se v tomto případě jedná, je zcela lhostejné, jestli ústředna je analogová nebo třeba nějaká VoIP brána (lhostejno jaké značky/výrobce), která je v podstatě jen "převodník". Rozhodující pro využitelnou délku vedení k telefonu je konstrukce "napájecího mostu", resp. napájení jako takové. Buď je stálé napájecí napětí, nebo je stálý napájecí proud. Oboje ale zajišťuje dostatečnou délku vedení a v žádném případě to není v desítkách metrů, ale výrazně delší. U některých zařízení někteří výrobci (neříkám, že lepší) uvádějí informaci o maximální impedanci smyčky vedení, což je pak zcela jednoznačné a od této hodnoty se odvíjí délka vedení.
Co se týče ochrany proti přepětí, pak to není závislost na délce vedení, ale především na jeho uložení a konstrukci. I trochu znalý laik jistě cítí, že je rozdíl mezi vedením zavěšeným např. na sloupech (vzdušným) a kabelovým vedením uloženým v zemi. To z pohledu případného úderu blesku v blízkém okolí.
Připustím-li pravdivost informace o 15 metrech..., pak si kladu otázku, jak to naši otcové dělali, že telefony byly funkční i více jak 3 km od ústředny... To napájení telefonů bylo v principu už tenkrát stejné jako dnes. Ohmův zákon platí stále...
Nemohu si odpustit poznámku, že autor "míchá hrušky s jabkama" a informace jsou vytržené z kontextu.

Jestli jsem se někoho tímto příspěvkem dotkl, pak prosím za prominutí!
Odpovědět