Siemens A580 IP - dvojí registrace

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Pitomec »

V poslední 2 dnech jsem zaregistroval, že se mně tento telefon sám registruje dvojmo, viz obr. Bohužel toto samovolné druhé přihlášení je doprovázeno výpadkem jak hovoru (teď naposledy u ID 145935940), tak i celého internetu. Co to může být? :?
Přílohy
a580ip.jpg
a580ip.jpg (55.49 KiB) Zobrazeno 6746 x
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Kabek »

U Odoriku je povoleno u daného čísla (linky) více registrací. To by ale nemělo vadit. Naopak díky tomu je vidět, že se to registruje vícekrát.
Jaké jsou porty u těch registrací? (veřejná IP/lokální IP) Předpokládám, že jsou rozdílné. Pak je zajímavé, že registrace ve 20:05 je směrem na Odorik na portu 6688, ale ta druhá ve 20:18 na 5060 a lokální IP to nezná....
Dělá to na mne dojem, že se ten telefon registruje jako na dvou linkách (registracích). U jedné je nastaven port 6688 a u druhé "tovární" 5060, ale registrace je na stejné číslo, heslo atd.
Asi bych ten Siemens A 580 IP dal do továrního nastavení a celý ho pečlivě nakonfiguroval znova.... Nebo bych zkusil jiný telefon (třeba Panasonic KX-TGP500).
Napište, co to způsobilo, až to zjistíte. Je to zajímavé.
Přeji úspěch při hledání!
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Pitomec »

Porty u veřejné IP a lokální IP (jak je popis u obrázku) jsou úplně stejné. A zřejmě to souvisí s tím výpadkem u kabelu UPC, protože zmizel i probíhající hovor. O pár minut později pak chvilkově vypadla i TV, ale to už jsem nikam nevolal. Teď už je (dle kontroly na webu) registrace jenom dle spodního řádku, tj. s popisem lokální IP: unknown a horní řádek zmizel. Nejhorší je, že takový problém nikdy dřív nebyl a ani s telefonem jsem nic nedělal, žádné přenastavení apod. Leda by se "splašil" v momentě, kdy ztratil spojení a zkusil se znovu regnout. Zkusím si s ním příležitostně pohrát a uvidíme...
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Kabek »

Je ale divné, jak se tam vzal ten port 6688 a pak 5060 směrem na Odorik. To musel poslat telefon. Nyní, když to je OK, se to registruje na Odorik na jakém portu? 6688 nebo 5060
A zpět tam jsou jaké porty? Resp. na veřejné IP je jaký port?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Pitomec »

Port na veřejné IP je pořád stejný, ten se nemění. A u toho unknown je teď 6688, poslední registrace proběhla dnes v 00:04:06
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Kabek »

Já neznám do detailu nastavení toho telefonu (nepoužíváme ho). Těžko takto soudit, proč se to za cca 13 minut registrovalo na Odorik na portu 5060, což je tovární nastavení. Jestli to bylo např. krátce bez napájení, pak se to asi nějak "pomátlo", což nelze vyloučit. Vím o televizi, kde vteřinový výpadek napájení doslova smazal vše - byla jako z obchodu - bez nastavení/naladění...
Nevěřím tomu, že by cestou něco změnilo SIP port z 6688 na 5060, to muselo už tak odejít z telefonu. Neproběhla na tom nějaká aktualizace FW? (Já jsem v koncích...) Zajímalo by mne, čím to bylo, pokud se to podaří vypátrat.
Naposledy upravil(a) Kabek dne sob 02. led 2016 13:46:28, celkem upraveno 1 x.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od achil »

Asi bych nehledal chybu v telefonu. Ten přeci výpadek internetu nedokáže a TV se taky přerušila. Proto bych viděl kiks na cestě UPC. Do bytu jde koax až k výhybce TV/data. Od ní už frčí TV a data odděleně. Pokud je výpadek internetu a TV současně pak to může být kdekoli na cestě po výhybku
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Pitomec »

Tak další poznatek - dle doručeného emailu o počtu změn v registraci opět dnes v 00:55 přihlášení druhé linky a v 01:05 její odhlášení. To už jsem prokazatelně nikam nevolal. Mimochodem je zajímavé, že na stejném internetovém připojení provozuju ještě Grandstream GXP1400 s jiným účtem (2 linky, každá s jiným portem, který se ani jeden neshoduje s portem u A580 IP) a tam žádné problémy nejsou.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od xsouku04 »

Mám takovou teorii. Siemens A580 IP, pokud se mu nedaří registrace způsobem, jakým je nastavený (protože dočasně nejde internet), zkusí i jiný defaultní způsob,
kde je port 5060. Lokální IP adresu je možné skrýt, pokud použije STUN.

Je to sice taková kuriozita, ale myslím, že to zjevně není třeba řešit. Na funkci to předpokládám vliv nemá.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Siemens A580 IP - dvojí registrace

Příspěvek od Pitomec »

To by bylo vysvětlení, ale ten telefon mám už spoustu let a nikdy se nic takového neobjevilo. A net občas vypadnul taky. Nemůže třeba telefon zkoušet registraci pokaždé, když se mu nepodaří keep-alive? To mě tak jenom napadlo...
Obrázek
Odpovědět