Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od Kabek »

A to je pro ty baterie hrob... Je lepší je dávat např. přes noc na nabíječku, pokud to jde.

Např. při pravidelném vybíjení pouze 25% náboje baterie vzroste počet cyklů téměř desetkrát (nikoliv pouze 4x).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od xsouku04 »

Díky za všechny ty rady a podněty. Tak jsem si objednal nabíječku, která údajně dovede mimo jiné změřit skutečnou kapacitu baterie. Slibuji si od toho to, že pokud bych někdy měl prodávat nějaký starší bazarový Gigaset, budu schopen určit kapacitu a podle toho se rozhodnout, jestli raději baterie vyměnit nebo nikoli.

Prý může být občas jedna baterie výrazně horší než ta druhá, a tak by se ty lepší mohly někde zase potkat.

http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 52271.html
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od MaT »

To vypadá jak nějaká čínská kopie Voltcraft IPC-L1 (já jí tedy mám pod značkou FKtechnics, která byla o nějakou tu stovku levnější)... Jen aby je někdo neobvinil z plagiátorství, tak asi prohodili pořadí tlačítek...
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od xtonda »

Já bych řekl, že to vypadá spíš vzdáleně podobně než jako kopie, nemá to tlačítka pro ovládání jednotlivých šachet.

IPC-1L (a IPC-1) je dlouhodobě prověřená a vyzkoušená, já ji kupoval před osmi lety ještě pod značkou Voltcraft od Conrada za tisícovku. Teď se dá koupit od 650 Kč pod značkou FK Technics, jako Voltcraft za 950 Kč. Kupovat čínské cosi na Alíku kvůli úspoře 150 Kč mi přijde, že nestojí za to.

Jinak DECT telefon používám zhruba dvacet let, než sem před dvěma lety koupit Gigaset A510 IP, tak to bylo Gigaset 1010. A ty baterky tam prostě odcházejí, jednak tím že je to v sérii a jedna baterka je vždycky slabší, takže trpí až odejde a jednak tím, že se to prakticky pořád nabíjí, člověk to typicky po skončení hovoru vrazí zpátky do základny a nabíjecí obvody nebudou kdoví co. U tužkáčů logicky trvá déle, než to dospěje do bodu, kdy se kapacita zmenší natolik, že to začne prakticky vadit.
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od watslaw »

Mě se tedka C530H začlo taky vypínat běhěm hovoru, ale vypadá to, že u mě problém není v baterii, ale v nabíjecí soustavě (ale netuším ve které části). Totiž: když jsem původní baterii (tuším 750mAh) nabil v externí nabíječce a telefon nedám do nabíječky, tak telefon normálně dlouho drží. A naopak i když dám do telefonu baterii 900mAh, tak se v nabíječce baterie vybíjí (běží tam "screensaver"). I ikonka blesku u stavu baterie zmizí po asi půl minutě. Ještě jsem se bohužel nedostal k tomu, to reklamovat (je to starý rok).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od xsouku04 »

xtonda píše:Já bych řekl, že to vypadá spíš vzdáleně podobně než jako kopie, nemá to tlačítka pro ovládání jednotlivých šachet.

IPC-1L (a IPC-1) je dlouhodobě prověřená a vyzkoušená, já ji kupoval před osmi lety ještě pod značkou Voltcraft od Conrada za tisícovku. Teď se dá koupit od 650 Kč pod značkou FK Technics, jako Voltcraft za 950 Kč. Kupovat čínské cosi na Alíku kvůli úspoře 150 Kč mi přijde, že nestojí za to.

Jinak DECT telefon používám zhruba dvacet let, než sem před dvěma lety koupit Gigaset A510 IP, tak to bylo Gigaset 1010. A ty baterky tam prostě odcházejí, jednak tím že je to v sérii a jedna baterka je vždycky slabší, takže trpí až odejde a jednak tím, že se to prakticky pořád nabíjí, člověk to typicky po skončení hovoru vrazí zpátky do základny a nabíjecí obvody nebudou kdoví co. U tužkáčů logicky trvá déle, než to dospěje do bodu, kdy se kapacita zmenší natolik, že to začne prakticky vadit.
Tady to mají, zrovna dneska jsem se na to díval. Tak jsem objednávku z číny zrušil a koupím si tohle.
http://www.softcom.cz/eshop/nabijecka-f ... 64767.html

Ale pravda, že ta věc z Číny asi žádná špatná nebude, protože je tam 400 recenzí z nichž bude řada šikovných lidí (překvapivě hodně nakupují v Rusku) a nikdo v tom smyslu jako že by to byl šunt nic nepíše.

Jo a tu chytrou nabíječku co dovede změřit i kapacitu baterie potřebuji právě proto, abych mohl vyloučit problém ve sluchátku nebo nabíjecí základně.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od Pitomec »

Za cenu nabíječky mám 10ks slušnějších nabíjecích AAA baterií, což mně vydrží v horizontu zhruba 10 let :D Ale do firmy na testování se to asi vyplatí pořídit :)

Jinak nabíjecí baterie Ikea (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/30240584/) jsou také v pohodě, kapacita 750mA a vzhledem k ceně není co řešit.
Obrázek
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od Fex »

xtonda píše: ...
IPC-1L (a IPC-1) je dlouhodobě prověřená a vyzkoušená, já ji kupoval před osmi lety
...

Jinak DECT telefon používám zhruba dvacet let, než sem před dvěma lety koupit Gigaset A510 IP, tak to bylo Gigaset 1010. A ty baterky tam prostě odcházejí, jednak tím že je to v sérii a jedna baterka je vždycky slabší, takže trpí až odejde a jednak tím, že se to prakticky pořád nabíjí, člověk to typicky po skončení hovoru vrazí zpátky do základny a nabíjecí obvody nebudou kdoví co. ...
Používáte tu nabíječku i pro ty Gigaset baterky? A na co - na nabíjení, vybíjení, přeměření nebo na tzv. "regeneraci"? A jaký je případně výsledek - vydrží takto opečovávané baterky nějak znatelně delší používání, než je stejně musíte zahodit?

Shodou okolností právě řeším odumřelé původní GP 750 mAh z Gigasetu S810, zakoupeného před 4+ lety. Sluchátko používám na hovory tak 20 minut denně, jinak je v dobíjecí stanici. Při tomto způsobu používání mi výdrž 4 roky přijde OK, víc jsem ani neočekával a už jsem si objednal nové GP 850 mAh. Jen by mě zajímalo, jestli používání kvalitní nabíječky/vybíječky/manažerky těm baterkám v praxi nějak citelně pomůže.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od xsouku04 »

Fex píše: Používáte tu nabíječku i pro ty Gigaset baterky? A na co - na nabíjení, vybíjení, přeměření nebo na tzv. "regeneraci"? A jaký je případně výsledek - vydrží takto opečovávané baterky nějak znatelně delší používání, než je stejně musíte zahodit?
Jak již tady řečeno, prodloužit životnost baterie je možné tím, že se po každém hovoru dá do nabíječky. Paměťový efekt je zanedbatelný a vratný, tedy není třeba se jej bát.
Je ale pravda, že pokud se nabíječka ve sluchátku chová nevhodně třeba proto, že soudruzi v Německu udělali někde chybu, tak by nějaká ta regenerace mohla pomoci. Také je možné, že je vadná jen baterie ze dvou, nebo je problém v nabíjení a baterky tak nemá smysl vyhazovat i když dočasně to funguje s novými mnohem lépe ...
Vyzkouším a dám vědět.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Siemens gigaset - AAA nabíjecí baterie a jejich výdrž

Příspěvek od MaT »

No jo, to je fakt, ta IPC-1 má opravdu ještě šanci mít u každé šachty jiný režim (dobíjení/regenerace/měření kapacity)... Na tu čínskou bych se také vykašlal.

Sice těch 700 také není zrovna málo, když nějakou hloupou nabíječku člověk sežene i za méně než polovinu - ale nabíjím v tom i Eneloopy co používám do baterky (jako na svícení) a čelovky a tak když už jsem si pořídil kvalitní akumulátory, říkal jsem si, že jim dopřeju i kvalitní nabíječku. A hlavně se mi líbí i ta možnost nějaké diagnostiky - aby pak člověk věděl, které aku už může vyhodit...
Odpovědět