Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Zedna »

Mam laicky dotaz, zda nebude problem,
kdyz v jedne domacnosti k nyni provozovanemu DECT telefonu Siemens Gigaset C470 s VOIP Odorik
pridam jeste druhy DECT telefon Siemens Gigaset A120 s pevnou linkou O2?

Nebude dochazet k vzajemnemu ruseni techto dvou bezdratovych DECT telefonu?

Odkazy na telefony:
https://www.tsbohemia.cz/siemens-gigase ... 68866.html
https://www.alza.cz/siemens-gigaset-c47 ... 100234.htm
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od achil »

Když vycházím z faktu, že Siemens Gigaset může mít až 6 ruček přihlášených k základně a tyto ručky mohou mezi sebou interně volat a ještě mohou volat ven do sítě, tak bych se kolize vůbec nebál.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Kabek »

Rušit se nebudou. Buďte v klidu.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od xtonda »

Fungovat to bude, A120 není IP telefon, takže ke kolizi v síti nemůže docházet. Pokud jde o DECT provoz, tak víc telefonů v jedný lokalitě fungovat může, stejně jako u mobilů.

Nicméně C470 IP podporuje pevnou linku a několik IP linek a s příslušným počtem sluchátek tři paralelní hovory (1x POTS + 2x VoIP). Takže provozovat víc DECT základen není nutné a není to ani praktické.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Kabek »

Zedna píše o C470 analogové základně, není to C470 IP. Ty bezdrátové analogy se zde jeden čas prodávaly.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od xtonda »

Aha, myslel sem že je to překlep/přehlédnutí, nenapadlo mě, že si někdo koupí analogový telefon a bránu když stejný telefon se vyrábí i ve variantě s nativním VoIP. Každopádně kupovat další základnu a krmit tak tři krabice, když by to zvládla jedna ...
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Zedna »

@xtonda a dalsi
Diky za upresnujici informace.
Jedna se o Siemens Gigaset C470 IP vyuzivany (bez brany) primo pro VOIP (Odorik).
Netusil jsem, ze umi i klasicke (analogove) pevne linky.
Nicmene vzhledem k tomu, ze ten Gigaset A120 stoji v TSB pouze 444Kc a
vzhledem k tomu, ze internetova a telefonni pripojka nejsou blizko sebe,
tak stejne poridim i tu druhou zakladnu.
Bude to proste nezavisle.

Jeste to zvazim, ale na 99% to asi tak (zvlast) udelam, protoze to pro mne bude mnohem jednodussi reseni.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Kabek »

Potom to je jinak než jsem psal v předešlém příspěvku!

Co takhle "dotáhnout" internetovou přípojku pro základnu Siemens Gigaset C470 IP do místa, kde je linka O2? Např. po elektrické síti pomocí powerline, aby se nemusel tahat UTP kabel. Nic mi do toho není, ale proč máte pevnou O2 spolu s VoIP Odorik? Za tu pevnou O2 zaplatíte tolik, že to je cca 500 minut volání u Odorika na mobil....
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od xtonda »

Kvalitní powerline sada vyjde na několikanásobek ceny levného DECTu a spolehlivost spojení je u tohoto typu komunikace vždy loterie.

Já mám pevnou od UPC za 1 Kč, z modemu leze jak ethernet tak telefon, takže s umístěním základny není problém a nabíječka sluchátka je samostatná.

Pokud je komplikované dotáhnout drát s telefonem a internetem na jedno místo, je druhá DECT základna snadné řešení. Je to ale za cenu ztráty komfortu. Pokud by obě linky obsluhovala základna C470 IP bylo by možné ze všech sluchátek uskutečňovat i přijímat hovory přes všechny linky, nastavit dial plán pro automatickou volbu odchozí linky podle cílového čísla (kdybych mámu nutil aby konkrétním třem lidem co mají taky UPC telefon volala jedním sluchátkem a všem ostatním tím druhým, nevím s jakou bych se potázal). Správa adresáře bude u toho A120 taky nejspíš daleko komplikovanější, pokud vůbec nějaká (Do IP verzí se dá přes webové rozhraní nahrát adresář ve VCF souboru)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Dva DECT telefony Gigaset zaroven - nebude problem?

Příspěvek od Zedna »

Kabek píše:Nic mi do toho není, ale proč máte pevnou O2 spolu s VoIP Odorik? Za tu pevnou O2 zaplatíte tolik, že to je cca 500 minut volání u Odorika na mobil....
Doted tam byl VOIP Odorik jako hlavni telefon. Utraty celkem velke, ale uz se muselo docela hlidat, aby se neprovolalo az moc.
Navic internet je tam pres Wifi, ktere u toho VOIP nekdy trochu zlobi.

Chtel jsem misto Odorika poridit neomezeny mobilni pausal, ale ty jsou silene predrazene,
ani ty nejlevnejsi pres tarifomat nejsou levne. Takovou zlodejinu nehodlam podporovat.

Nyni se tedy naskytla idealni prilezitost, jak nahradit domaci VOIP Odorik telefon
neomezenym pausalem na pevne lince od O2 za 299 Kc mesicne,
coz uz je dobra cena, navic tim odpadnou ty problemy s ne uplne kvalitni Wifi u VOIP Odorik a
navic se nebude muset tolik krotit/hlidat delka volani..

Odorika nechci rusit, jednak bude jako zaloha a pripadne pro hovory do zahranici a pro bezplatne VOIP hovory Odorik-Odorik.
On ten neomezeny O2 pausal totiz take neni uplne neomezeny, ale je tam "jen" 10 000 minut.

Mit dve oddelene zakladny v tomto pripade bude asi lepsi, nejen kvuli jednodussi instalaci, ale i kvuli jednodussimu a jasnejsimu oddelenemu ovladani.

Takze asi tak.

PS: Jak je videt, tak Odorik i presto ze je dobry, tak nekdy je prece jen porazen konkurencni nabidkou, jako v tomto pripade.
Odpovědět