Odhlášení Grandstream GXP1620

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Odhlášení Grandstream GXP1620

Příspěvek od Pitomec »

Z ničeho nic se mně odhlásily obě linky u tohoto telefonu, a to aniž bych cokoliv s telefonem dělal. Do jeho nastavení se přes webové rozhraní normálně dostanu, žádné změny tam nejsou, restart telefonu nepomohl, internet normálně funguje (pro jistotu proveden i restart routeru a výsledek 0). Poslední úspěšná registrace dnes v 17:47 hod. Co by mohl být za problém? :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odhlášení Grandstream GXP1620

Příspěvek od Pitomec »

To mě taky mohlo hned napadnout - stačilo v routeru změnit DNS na Google 8.8.8.8 a linky naskočily okamžitě. Zítra učiním dotaz na Netbox, kde udělali soudruzi z NDR chybu :D
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení Grandstream GXP1620

Příspěvek od xsouku04 »

DNS máme u forpsi. forpsi.cz také nejede. (forpsi.com ale ano) Tedy kdyby říkali, že chyba je Odorik.cz, tak jim nejede velká část českých domén. Téměř všechny cz domény, co prodali na forpsi.cz, a těch není úplně zanedbatelné množství na to, aby to mohli ignorovat..
Pravda, něco podivného může být i forpsi.cz . Ale všem ostatním to jede.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odhlášení Grandstream GXP1620

Příspěvek od Pitomec »

Někdy před měsícem byl u Netboxu stejný problém, to jsem jim tam volal (skutečně nejela i část webových stránek, mimo jiné odorik.cz) a odpověď byla, že to prověří a ozvou se. Samozřejmě se neozval nikdo a jelikož problémy s DNS důvěrně znám odjinud na přípojce UPC, tak mě napadlo to změnit i u Netboxu a problémy zmizely. Pak jsem to kdovíproč zase vrátil zpátky na DNS Netbox a dneska výpadek. Už to nechám trvale na Google, jako záložní DNS v routeru Netbox zůstal, tak snad bude klid.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlášení Grandstream GXP1620

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že to nejelo celou noc a když někdo ráno přišel v Netboxu do práce, tak to nahodil. A nyní mi odpověděli i na můj včerejší email.
omlouváme se za vzniklé potíže. V současné chvíli by již problémy s našimi dns servery měly být vyřešené.
Dobré je, že o tom vědí a problém nepopírají, špatné je, že se to opakuje už podruhé a nechali to tak přes noc.
Odpovědět