Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a firmwa

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a firmwa

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Zdravím vespolek,

mám Panasonic KX-TGP500 z dřívější O2 linky, kterou už nevyužívám.

Zkoušel jsem se podle návodu http://www.odorik.cz/w/panasonic_kx-tgp500 přihlásit na vestavěnou webovou administraci jako admin s heslem adminpass, to však nefungovalo. Fungovalo mi ale přihlášení přes customerserviceid a heslo cspass. Odtud jsem provedl jsem aktualizaci firmwaru z 22.53 (zřejmě) na 23.35 (poslední firmware z https://panasonic.net/cns/pcc/support/s ... GP/eu.html) a telefon restartoval. Od té chvíle se nemohu do administrace přihlásit vůbec, a to ani po resetu hesla pomocí #739 a po továrním resetu pomocí #730. Zkoušel jsem to i z čerstvě otevřeného prohlížeče.

Poslední firmware má v CHANGELOGU uvedeno Instoperator password is changed for security reason. Nevím zda to může s mým problémem souviset.

Máte nějaký nápad, jak to zprovoznit?

Díky za nápady!

S pozdravem,
Ondřej Němeček.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od xsouku04 »

Tedy na heslo se to ptá, ale žádné to neakceptuje? To je zřejmě lepší stav, než kdyby to prostě bylo jen chcípnuté z nepovedeného update firmware. Bohužel, co poradit, nevím. Že by by mělo O2 továrně nahrán firmware s nestandardním heslem?
Nebo to opravdu byla nějaké bezpečnostní feature nového firmware?
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od ondrej.nemecek »

xsouku04 píše:Tedy na heslo se to ptá, ale žádné to neakceptuje? To je zřejmě lepší stav, než kdyby to prostě bylo jen chcípnuté z nepovedeného update firmware.
Ano, na heslo se ptá, ale neakceptuje žádné. Ideální by bylo nějak odstranit provisioning O2 (v rámci kterého lze může dodavatel měnit i ta hesla). Bohužel to asi nejde. A podstrčit vlastní provisioning asi také nejde, protože, jestli to správně chápu, provisioning lze na zařízení uplatit jen jednou. Cvičně jsem si spustil dhcp servers s volbou 66 a tftp server s vlastním konfigurákem, ale telefon poskytnuté údaje nevyužit (žádná žádost o options při kontaktování dhcp serveru a následně tedy ani žádný pokus kontaktovat tftp).

Asi se budu muset na ten telefon vykašlat a použít zatím softwarové řešení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od xsouku04 »

ondrej.nemecek píše:
xsouku04 píše:Tedy na heslo se to ptá, ale žádné to neakceptuje? To je zřejmě lepší stav, než kdyby to prostě bylo jen chcípnuté z nepovedeného update firmware.
Ano, na heslo se ptá, ale neakceptuje žádné. Ideální by bylo nějak odstranit provisioning O2 (v rámci kterého lze může dodavatel měnit i ta hesla). Bohužel to asi nejde. A podstrčit vlastní provisioning asi také nejde, protože, jestli to správně chápu, provisioning lze na zařízení uplatit jen jednou. Cvičně jsem si spustil dhcp servers s volbou 66 a tftp server s vlastním konfigurákem, ale telefon poskytnuté údaje nevyužit (žádná žádost o options při kontaktování dhcp serveru a následně tedy ani žádný pokus kontaktovat tftp).

Asi se budu muset na ten telefon vykašlat a použít zatím softwarové řešení.
Pokud telefon dáte do továrního nastavení, ale nedovolíte telefonu přístup na internet (odpojíte router na chvíli od internetu), těžko bude schopen si stáhnout nastavení od O2. Ale jestli to něčemu pomůže, nevím.
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od Kurt »

Na tom odkazu ale není FW přímo pro model zařízení, který dodávalo O2, tedy TGP500B61. Pro tento model je tam pouze dokumentace. Jestli to je ale zdroj vašeho problému, to netuším, nikdy jsem do těchto Panasoniců FW nenahrával.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od Kabek »

Ve verzi O2 (B61) využívám FW 22.88 a bez problémů. Pouze sluchátko "umí" jen češtinu a angličtinu.... Je třeba ale vypnout Provisioning Maintenance a Firmware Maintenance.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Problém je tedy v tom, že lze firmware lze nahrát jen přes web, který jsem si ale asi rozbil nevhodným firmwarem (i když jinak vše funguje v pořádku, telefon se chová normálně). ve výsledku jsem „zamčený“ v nefunkční konfiguraci a nemohu změnit firmware. S tím souvisí i to, že nelze firmware ponížit a že použitý špatný firmware má nejvyšší číslo.

Jinak telefon mám odpojený od internetu a připojený jen lokálně do počítače, tedy nic stahovat nemůže. Jenže předpokládám, že jednou si jednou staženou konfiguraci už pamatuje, takže mi odpojení od internetu v ničem nepomůže. A změnit pre-provisioning (aby si telefon stáhnul provisioningem moji vlastní konfiguraci) asi nejde, nebo to přinejmenším neumím. Takže jedině že bych sniffoval ip provoz a pokud se telefon pokouší nějakou konfiguraci stáhnout, tak mu podstrčil svoji vlastní. To by teoreticky šlo pokud není ovšem spojení šifrované.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od Kabek »

V tom telefonu je FW dvakrát (Bank 1 / Bank 2). Přes customerserviceid/cspass by mělo jít se přihlásit a nahrát FW 22.88 (zde je https://panasonic.net/cns/pcc/support/s ... rm_eu.html). Po nahrání FW ihned zapnout web (přes sluchátko) a mělo by jít admin/adminpass, pak je přístup přes web standard....
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od Karel »

Já jsem se přihlašoval ve win7 do panasonicu TGP500B61 normálně bez problémů, naistaloval jsem firmware 22.90 a nemohl jsem se najednou dostat do administrace, nebralo to heslo, ale to už jsem měl na pc nainstalovány win10 a z toho jejich prohlížeče to nefungovalo (Edge), tak jsem to zkusil z exploreru11 a to funguje.
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Přes customerserviceid/cspass jsem právě nahrál ten špatný firmware, teď už se ale nepřihlásím ani na admin ani na customerserviceid ani na user. Používám Firefox a zkoušel jsem i Chromium.

Podle mě je ten hardware dost neovladatelný, protože nejde jednoduše resetovat do továrního nastavení a najde nahrát libovolný firmware (pomocí nějakého recovery módu).

Sniffoval jsem teď komunikaci, telefon žádný provisioning nestahuje ani když je připojený k netu.
Odpovědět