O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Dobrý den chci se zeptat, O2 mne nutí si pořídit IP telefon pro VOIP volání, údajně se moje HTS linka bude migrována na IP telefon. A podle komunikace s O2 mi nabízejí za 1,- Kč dva telefony Gigaset A540 IP, případně Panasonic KX-HDV130, mohli byste mi Vy, kteří máte zkušenosti s VOIP zařízeními zkušenosti, který telefon si mám vybrat ? Který je dobrý a není chybový ?
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Zivan »

Jestli je bezdratovy/pevny je ti jedno?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od xsouku04 »

Hlavní rozdíl je ten, že ten Panasonic KX-HDV130 je stolní telefon, musí někde ležet na stole či polici, a když chce někdo volat, musí stát nebo sedět u něj. Žádný další si paralelně k němu nejspíš připojit nemůžete - jak to bylo u pevných linek.
Gigaset je přenosný, má základnu, kterou připojíte do internetu nebo k pevné lince, a sluchátko, s kterým můžete chodit 50 metrů od základny. Sluchátko má svoji nabíječku a může být kdekoli.
Pokud to O2 totálně nezamče, bylo by možné přikoupit další sluchátko. Na to je třeba se jich zeptat. Pokud by zařízení nezamkli, možná byste mihli připojit i Odorik jako dalšího operátora. Na to je třeba se zeptat.

Osobně bych bral spíše ten Gigaset. Další výhoda je, že ten Gigaset má v ČR kdekdo, o tom Panasonicu jsem zatím neslyšel.
speedy
Příspěvky: 26
Registrován: úte 08. led 2013 11:34:05

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od speedy »

Nebylo by k tomu více informací? O2 vážně bude rušit klasické pevné a převádět je na IP? Co ti co u nich mají jen telefon bez internetu?
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od LubosD »

O2 si ty telefony totálně zamyká, takže s tím žádná kouzla vymýšlet nejde.

Pokud opravdu chcete neomezené volání (O2 už tuším nic jiného nenabízí), tak ještě zvažte Fayn Maxi za 249 Kč měsíčně.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Za 249 Kč u Odoriku provolám 422 minut na mobily nebo 508 minut na pevnou ve špičce (volání z pevné na pevnou v síti Odorik je zdarma), takže Fayn Maxi je fajn leda pro někoho, kdo má callcentrum...
Obrázek
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od alfi »

LubosD píše:Pokud opravdu chcete neomezené volání (O2 už tuším nic jiného nenabízí), tak ještě zvažte Fayn Maxi za 249 Kč měsíčně.
Tak nějak, využil bych to jako příležitost k výpovědi smlouvy a číslo odportoval někam jinam, třeba k Odoriku. A k tomu pořídit nezamčený DECT podle svého výběru :-)
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od EuroTEL *11 »

LubosD píše:O2 si ty telefony totálně zamyká, takže s tím žádná kouzla vymýšlet nejde.

Pokud opravdu chcete neomezené volání (O2 už tuším nic jiného nenabízí), tak ještě zvažte Fayn Maxi za 249 Kč měsíčně.
O2 nabízí neomezené volání za 299,-Kč/měsíčně a neplatí se žádné minutové poplatky, platí to při hovorech do všech sítí.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od EuroTEL *11 »

speedy píše:Nebylo by k tomu více informací? O2 vážně bude rušit klasické pevné a převádět je na IP? Co ti co u nich mají jen telefon bez internetu?
Bohužel, O2 bude postupně všechny pevné telefonní linky migrovat na IP telefony, bylo mi to řečeno, že současný způsob volání je zastaralý a tak se už bude volat pouze přes VOIP.

Ten Gigaset umožně nastavit až 6 SIP účtů, tak nevím, jestli mi povolí nastavit Odorik, ale stejně je mi to zbytečné, když O2 nabízí neomezené volání za 299,- Kč, takže Odorik postrádá význam. :idea:
Zivan
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21. pro 2011 15:28:51

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Zivan »

Neomezene v CR, kolik stoji treba volani do zahranici?
Odpovědět