Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Dobrý den, zajímalo by mne jakou máte osobní zkušenost s bezdrátovým IP telefonem Gigaset A540 IP. Jelikož mne O2 převádí HTS linku na VDSL VOIP IP linku zajímalo by mne co mohu od toho telefonu očekávat ? Jaké máte s ním pozitivní případně negativní zkušenosti ? A jestli mohu od toho telefonu očekávat minimum reklamací ? Kellnerova PPF postupně teď bude rušit O2 pevné linky tedy ten starý systém HTS PSTN a bude zákazníky migrovat na VDSL VOIP IP linku, takže očekávám, že se to bude odehrávat v podobném duchu jako rušení telefonních automatů. Teď je migrace takříkajíc dobrovolná, ale nedá se už vzít zpět, v příštích letech ale migrace bude povinná a nevratná, starý systém kdy se volalo ( mimo internet ) už bude nahrazen chytrou technologií. 8-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od xsouku04 »

Je to asi nejpožívanější zařízení na VoIP, má nejlepší poměr cena/výkon na trhu.
https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... set-a540ip
Jako nevýhodu bych mohl označit to, že snad jako jediný VoIP telefon nemá implementovaný jitter buffer, tedy pokud budou pakety směrem k vám kolísat o více jak 50 ms, tak to bude koktat.
To se ale běžně neděje.

Podstatné je, aby vám O2 nechalo volný přístup do nastavení základny a nebyla žádná část zamčená. Gigaset základna podporuje až 6 různých SIP účtů a sluchátek.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od EuroTEL *11 »

xsouku04 píše:Je to asi nejpožívanější zařízení na VoIP, má nejlepší poměr cena/výkon na trhu.
https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... set-a540ip
Jako nevýhodu bych mohl označit to, že snad jako jediný VoIP telefon nemá implementovaný jitter buffer, tedy pokud budou pakety směrem k vám kolísat o více jak 50 ms, tak to bude koktat.
To se ale běžně neděje.

Podstatné je aby vám O2 nechalo volný přístup do nastavení základny a nebyla žádná část zamčená. Gigaset základna podporuje až 6 různých SIP účtů a sluchátek.
A to kolísání o více jak 50 ms závisí na rychlosti internetu ? Já když jsem nedávno stahoval z Uložto nějaký soubor, tak jsem měl rychlost stahování kolem 8 až 9 mb/s tedy až 80 Mbits mám download, mám to rychlejší než LTE :D a nastaven tarif Premium HD
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od Pitomec »

Rychlost na to vliv nemá, celkově je net od O2 pro tyto účely - výjimečně - použitelný poměrně dobře. Akorát se divím té jejich migraci, protože nepochybně spousta lidí rovnou odmigruje od telefonu O2 k nějakému VoIP a Kellner utře nos :D
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od xsouku04 »

EuroTEL *11 píše: A to kolísání o více jak 50 ms závisí na rychlosti internetu ? Já když jsem nedávno stahoval z Uložto nějaký soubor, tak jsem měl rychlost stahování kolem 8 až 9 mb/s tedy až 80 Mbits mám download, mám to rychlejší než LTE :D a nastaven tarif Premium HD
To kolísání je věc vzácná, běžně se nestává. Většina lidí má gigasety a nikdy problém neměla, zvláště ve směru download. Je to spíše taková zvláštnost, jak gigaset vymyslel něco ne úplně dobrého, čímž se liší od ostatních.
Pokud někdo ale ví, že jeho internet je hodně problematický a nedá se s tím nic dělat, mohl by to být důvod se gigasetu vyhnout, běžně to ale nemá smysl řešit.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pitomec píše:Rychlost na to vliv nemá, celkově je net od O2 pro tyto účely - výjimečně - použitelný poměrně dobře. Akorát se divím té jejich migraci, protože nepochybně spousta lidí rovnou odmigruje od telefonu O2 k nějakému VoIP a Kellner utře nos :D
To asi ne, když člověk zaplatí 300,- Kč měsíčně tak má 10 000 volných minut že může celej měsíc volat na mobily, VOIP linky, pevná čísla aj,takže moc lidí od Kellnera neodejde. Jinak mne ale štve, že u toho VOIP nepůjdou přesměrovávat hovory :evil:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od xsouku04 »

EuroTEL *11 píše: To asi ne, když člověk zaplatí 300,- Kč měsíčně tak má 10 000 volných minut že může celej měsíc volat na mobily, VOIP linky, pevná čísla aj,takže moc lidí od Kellnera neodejde. Jinak mne ale štve, že u toho VOIP nepůjdou přesměrovávat hovory :evil:
A řeknou vám sip jméno a heslo, nebo nebo vám ten gigaset nastaví a zamčou? Gigaset má tu výhodu, že si můžete připojit více sluchátek a mít dva současné hovory. Tedy pokud to nějak nezamčeli nebo to schávlně v O2 neblokují. Většina lidí neprovolá více jak několik set minut měsíčně. Leda že by se celá rodina naučila téměř nevolat z mobilu. Tedy těch 10 tisíc minut je jen pro dobrý pocit, že nejsou nijak omezování.

Tedy přesměrovat hovor nemůže a můžete svolávat konference? Svolávat konference širokého příbuzenstva můžete provolat až tisíce minut měsíčně a hlavně spojovat mezi sebou i lidi, co by si jinak volali placeně. V tom případě stačí, aby měl neomezené volání jen ten, co konferenci svolává.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od Pitomec »

EuroTEL *11 píše:
Pitomec píše:Rychlost na to vliv nemá, celkově je net od O2 pro tyto účely - výjimečně - použitelný poměrně dobře. Akorát se divím té jejich migraci, protože nepochybně spousta lidí rovnou odmigruje od telefonu O2 k nějakému VoIP a Kellner utře nos :D
To asi ne, když člověk zaplatí 300,- Kč měsíčně tak má 10 000 volných minut že může celej měsíc volat na mobily, VOIP linky, pevná čísla aj,takže moc lidí od Kellnera neodejde. Jinak mne ale štve, že u toho VOIP nepůjdou přesměrovávat hovory :evil:
To je všechno pěkný, ale popravdě - většina lidí volá převážně z mobilů mimo svoji fixní adresu. A hovory z pevné se odehrávají vesměs na stále stejná čísla (rodina, kamarádi), takže tam se to řeší právě přes VoIP, kde je skoro u všech operátorů volání ve vlastní síti zdarma. Firma O2 by nenabízela něco, na čem by nebyl pořádný výdělek :D
U UPC je podobná nabídka, 10.000 minut za 269,-Kč měsíčně a osobně jsem si spočítal, že bych na tom prodělal gatě. Před pár lety to byla zajímavá volba, protože existovala appka do Androidu UPC Telefon a šlo tak volat kdekoliv na světě přes WiFi nebo data. To ale zjevně zase prodělala gatě fa UPC, takže to pro údajný nezájem ze strany lidí záhy zrušila.
A ještě porovnání s Odorikem - za 300,-Kč mám u Odorik VoIP 508 minut (beru jenom dražší sazbu na mobily) neboli 8,5 hodiny. V případě UPC vs. Odorik to pak u Odoriku VoIP vychází na 455 minut neboli 7,5 hodiny.
Obrázek
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od LubosD »

No a pak je tu StuntCalls, kde člověk volá od ČR za nějakých 0,18 Kč/min (částka se zohledněním toho, že při dobíjení je 20% poplatek). Sice jde nastavit callerid (dokonce vícero), ale kvalita odpovídá ceně.

Kdysi jsem si stěžoval, že se někdy nenastaví callerid, ale zůstane tam zahraniční šílenost. To přiznali, ale řešit to odmítli, že se to prostě u některých jejich tras stát může. Pak jsem si stěžoval, že to někdy jde nějakou zběsilou trasou se zpožděním hlasu o cca sekundu. Tam jsem se neprobojoval přes L1 support, pořád se to snažili házet na moje připojení k Internetu.

Tak jsem se na ně vykašlal, protože to volání prostě byla sázka do loterie.

Nedávno jsem to zkusil zas a už se tyhle problémy nedějí, ale nedávno mi to přerušilo jeden probíhající hovor. Takže na dlouhý vykecávání s příbuznýma OK, ale úřady s tím neobvolávám.
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Gigaset A540 IP od O2 CZ co od něj mohu očekávat ?

Příspěvek od STP »

A je toto IP spojení od O2 nějak šifrováno (viz komunikace s úřady) ?
Odpovědět