SPA962+SPA932 BLF

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
JardaP
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. dub 2015 8:31:23

SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od JardaP »

Ahoj,
potýkám se s následujícím problémem:

Mám telefon SPA962 s rozšířením SPA932 , na mem domacim Asterisku BLF fungovali k plne spokojenosti.

Před par dny jsem Asterisk zrušil a telefon zaregistroval přímo na Odorik, od te doby BLF tlačítka svití oranžově.

Zkoušel jsem všechna možná i nemožná nastavení a pořád stejné. Jediná změna byla, když jsem smazal hvězdičku před čislem linky, to začalo tlačítko oranžově blikat.

Netuší někdo prosím čím by to mohlo být? :(

Telefon je zaregistrován na normálně se z něj telefonuje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od xsouku04 »

Viděl jste náš návod? http://www.odorik.cz/w/blf:blf#cisco_li ... kach_linek
Pokud nějaký telefon BLF umí, vždy to s odorikem funguje. Čísla se zadávají bez hvězdiček na začátku.
Některé modely Grandstreamu byly dříve problémové, občas se BLF dostalo po určité náhodně době do "kousnutého" stavu a pro nahození byl nutný restart. Technická podpora Grandstreamu to nebyla schopna ani pořádně pochopit, natož opravit. Ale myslím že už to po mnoha letech konečně odladili.
JardaP
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. dub 2015 8:31:23

Re: SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od JardaP »

Dobrý den,
ano návod jsem viděl a použil ho. Skeny konfigurace jsem včera zaslal na email.

Pokud použiji návod a dám čísla bez * , tak BLF tlačítka blikají oranžově. Pokud dám s *, tak pouze oranžově svítí a fungují spíše jako speed dial.

Protože s v oblasti VOIP už pár let pohybuji, marně si lámu hlavu , proč to zlobí.

Telefon je zaregistrován na lince 698351.

Zkoušel jsem i druhy stejny telefon na jine lince a chová se naprosto stejně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od xsouku04 »

Ještě mne napadá. Odebírat lze standardně jen linky ze stejného účtu. Pokud chcete odebírat stav linek z jiného účtu, majitel to musí povolit.
Nemůže být chyba v tomto? Vše se zadává bez hvězdiček.

Jinak asi nezbude, aby se kolega podíval, co konkrétně ten telefon posílá a co mu vracíme.
JardaP
Příspěvky: 4
Registrován: pon 06. dub 2015 8:31:23

Re: SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od JardaP »

Dobrý den,

všechny linky jsou pod jedním účtem.

Přiznám se, že by mne také zajímalo co telefon posílá, když s Asteriskem v1.8 to fungovalo bez problemu.

Podle toho, co jsem dohledal na internetu, tak telefon by se mělo jednat o chybu z řady 4xx . Bohužel se mi nepovedlo
dohledat přesnější info.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SPA962+SPA932 BLF

Příspěvek od xsouku04 »

Tak to kolega detailně sledoval, porovnával, jaký je rozdíl ve zprávičkách, když si to posílá Asterisk a když naše SIP proxy. Všechno vypadá a funguje úplně stejně. Jediný rozdíl je, že s Asteriskem to prý bliká správně, ale s naší proxy ne. Tedy telefon prý odpoví a tváří se ok, jen přitom špatně bliká. Vypadá to tedy na nějaký bug těchto starších telefonů, který už nikdo nikdy neopraví.
Každopádně je to první takový případ a pravděpodobnost, že by se to opakovalo u nového nebo zánovního modelu je velmi nízká.
Odpovědět