Praskání

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.

Praskání

Příspěvekod peekaa » pon 02. črc 2018 19:33:00

Asi měsíc, možná déle mi v telefonu praská - neustále praskání na pozadí, již při zvednutí sluchátka i při hovoru. Mám HT-502 a telefony připojené přes telefonní kabel, asi 10m. Mám dva analogové telefony, dělá to v obou. Zkoušel jsem krabičku dát na jiné místo, blíže k telefonu, ale praská stejně. Zkoušel jsem vyměnit zdroj /ale ten druhý neměl na konci takový ten odrušovací kotouč. Vím jistě, že to dříve nedělalo. Mohl by to být zdroj? Kde koupit nový, kvalitní?

Děkuji.
peekaa

Re: Praskání

Příspěvekod xsouku04 » pon 02. črc 2018 22:26:41

Myslím, že je opravdu třeba vyzkoušet, čím to je. Může to být krabičkou, zdrojem nebo i těmi analogovými telefony (i když je zvláštní, že to začali dělat oba - i když je pravda, že analogovými telefony to bývá docela často).
Myslím, že sehnat náhradní zdroj by neměl být problém. Ať už originál přímo od dovozce nebo nějaký obecný ekvivalent. Je ale třeba mít jistotu, že je to zdrojem, tedy chtělo by to vykoušet. Osobně si spíše myslím, že to zdrojem nebude. Tipnul bych si, že to bude buď tou krabičkou, nebo těmi analogovými telefony. Zvláště když už jste jiný zdroj zkoušel.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod peekaa » pon 02. črc 2018 22:37:19

Že by to byly analogové telefony, oba dva najednou, to se mi nezdá... Že by to mohla dělat krabička mě nenapadlo. Sice jsem druhý zdroj zkoušel, ale to byl zdroj pro led zdroje, tedy bez toho odručovacího kroužku, nebo co to je na konci. Našel jsem na netu, že se vyrábí odrušovací filtry, a to jak na 12V tak na 220V. Asi něco z toho zkusím.
peekaa

Příspěvekod peekaa » čtv 12. črc 2018 9:54:55

Tak píši výsledek: koupil jsem odrušovací filtr https://www.autokelly.cz/Product/DO-STU3402005/9736104, kde přímo píší, že "Používají se např. k odrušení autorádií, HF sad, DVD přehrávačů a podobných zařízení.". Nicméně nepomohlo. Asi nějaký kondenzátor v HT502, už jsem to měl dlouho, ale když jsem to rozebral, tak nafouklý nebo podezřelý nebyl žádný. Byly tam tedy dva takové černé podezřelé, trochu nafouklé https://www.aliexpress.com/item/PM45-10 ... 50607.html, ale ty se za rozumnou cenu (do 100Kč) nikde sehnat nedají, takže jsem vzdal opravu a laborování.

Tak jsem nakonec koupil novou krabičku, HT801. A je to OK.
peekaa

Zpět na VoIP Hardware