Aktualizace FW Well ATA172

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
radoch
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. říj 2012 15:35:33

Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od radoch »

Zdravim,

byl jsem nuceny si vymenit adapter Well ATA172 za jiny, puvodni prestal fungovat. Nez si nastavim potrebne parametry (vyzkousel jsem zkusmo a vse funguje), chtel bych provest upgrade FW z verze s2_110 na vyssi, ktera je na techto strankach:
https://www.joyce.cz/cz/technicka-podpo ... -ip-brany/

Zkousim nahrat do zarizeni jak verzi s2_204, tak i s2_300. Podle navodu https://www.joyce.cz/cz/technicka-podpo ... -brany/#15 provadim update FW, ale po jeho skonceni se mi vzdy zobrazi puvodni FW s2_110. Nepomuze ani tovarni nastaveni.

Muzete mi prosim nekdo poradit, kde delam chybu?

Predem mnohokrat dekuji za pomoc.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od Kabek »

Rozlišujte FW pro bránu ATA172 a ATA172plus. Dle verze FW máte bránu bez "plus", že? FW pro jednotlivé brány jsou nezaměnitelné! Pak je třeba přehrávat FW postupně, nelze některý vynechat. Z vlastní zkušenosti Vám mohu ale jen k té bráně napsat, že u ATA172 změnou FW se její vlastnosti v provozu prakticky nezmění.
radoch
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. říj 2012 15:35:33

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od radoch »

O nezamenitelnosti verzi 172 a 172 Plus vim, stejne tak jsem se FW snazil nahravat i postupne. Tvari se to, ze upgrade probiha, ale pak tam vzdy nabehne zase ten puvodni. S tim, ze funkcne je to stejne, jste me sice trochu uklidnil, ale stejne me mrzi, ze tam nemuzu davat novejsi, uz kvuli hezci grafice :-( (predtim jsem mel verzi 204).
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od Kabek »

Ano, graficky to je rozdílné. Ale ta brána se nastaví a většinou o ní rok i déle člověk neví..... Vím o bráně, která běží cca 8 let a bez problémů. Je znatelný rozdíl mezi ATA172 a ATA172plus, kde je výrazně lépe potlačeno echo a v případě využití routeru je ta plusová brána rychlejší, ale to je asi tak vše. Chce to nastavit úroveň vysílání a k tomu úroveň na příjmu (výstup na analog), aby volající na bránu neslyšel ozvěnu (echo), ale aby bylo slyšet dobře volajícího z brány a i on dobře slyšel.
radoch
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. říj 2012 15:35:33

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od radoch »

Jeste jsem narazil na 1 zasadnejsi problem, ze ve starsi verzi jsou pouze 2x 3 SIP ucty, v novejsi uz bylo 2x 5 SIP uctu. Echo mam snad poladene, budu sledovat, nastesti mam zazalohovane screeny ze starsiho zarizeni. Verzi Plus bych dal urcite take prednost, ale byl jsem rad, ze jsem jeste vubec nejake nove zarizeni sehnal, uz se tyto typy neprodavaji a nejake nahrady byly horsi nez tyto typy...
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od Kabek »

A co takhle přejít na Gigaset?! Občas se dá koupit za rozumný peníz. V Hradci Králové prodávají i za pěknou cenu solidní sluchátka k základně Gigaset: CL660HX. Základna může být jakákoliv z řady 510, 530, 540 a 610.
radoch
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. říj 2012 15:35:33

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od radoch »

Mne spis vyhovuje soucasne reseni. S DECtem na 1 lince jsem spookjeny, v loznici mam 2. linku se snurovym tlacitkovym tlf s jinym cislem a nemusim ho tedy nabijet. Navic diky Wellu muzu obcas volat s CLIPem meho mobilniho cisla. Zkratka pozitiva nad timto resenim prevazuji :-) A kdyby mi nekdo poradil, jak tam dostat novejsi FW, tak uz budu uplne spokojeny :-)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od Kabek »

Asi bych ještě zkusil, pokud jste to už nezkoušel, tu bránu dát nejprve do továrního nastavení. Potom "jako novou" bez konfigurace zkusit přehrát FW a následně opět tovární nastavení.... Je to metoda pokus/omyl.....
radoch
Příspěvky: 32
Registrován: úte 02. říj 2012 15:35:33

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od radoch »

To byl muj uplne 1. krok, s kterym jsem zacal......ale dekuji za tip. Poslal jsem uz i dotaz na
https://www.joyce.cz/
tak uvidim, jak se k tomu postavi.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Aktualizace FW Well ATA172

Příspěvek od Kabek »

Bude-li to možné, napište sem odpověď z Joyce. Třeba to také někomu dalšímu pomůže.
Odpovědět