SMS na pevný telefon

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

SMS na pevný telefon

Příspěvek od Kristovec »

Dobrý večer.
Vím,že lze posílat SMS na pevné linky,jak je ale takový telefon přijímá? Přehraje se zvuk,nebo je i pevný telefon,ať klasický nebo VoIP , přijme podobně jako mobil v textové podobě?
Zkusil jsem poslat SMS na pevné číslo do Brazílie,a doručenku jsem dostal,ÚSPĚŠNĚ, stejně jako od mobilu.
Ale tatáž SMS na pevné číslo do Argentiny - zatím nepřišlo vůbec nic.

Doplním - testnul jsem dvě pevná čísla do Německa a ještě jednou tu Argentinu , a přišlo hlášení : SELHALO. Ale ta Brazílie, odtamtud dostávám hlášku : ÚSPĚŠNĚ.
Takže tam to asi přijímají.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS na pevný telefon

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Dobrý večer.
Vím,že lze posílat SMS na pevné linky,jak je ale takový telefon přijímá? Přehraje se zvuk,nebo je i pevný telefon,ať klasický nebo VoIP , přijme podobně jako mobil v textové podobě?
Zkusil jsem poslat SMS na pevné číslo do Brazílie,a doručenku jsem dostal,ÚSPĚŠNĚ, stejně jako od mobilu.
Ale tatáž SMS na pevné číslo do Argentiny - zatím nepřišlo vůbec nic.

Doplním - testnul jsem dvě pevná čísla do Německa a ještě jednou tu Argentinu , a přišlo hlášení : SELHALO. Ale ta Brazílie, odtamtud dostávám hlášku : ÚSPĚŠNĚ.
Takže tam to asi přijímají.
U mezinárodních SMS bohužel doručenky nefungují. Úspěšná doručenka v podstatě znamená, že SMS byla přijata k doručení nějakým větším operátorem, nemusí to znamenat, že byla doručena.
Např. při portaci čísla v ČR nefunguje vždy nějakou dobu příjem SMS ze zahraničí (jsou to týdny až měsíce) od některých operátorů. Odesilatel ale doručenku dostane.
Posílání SMS na pevnou linku v ČR má tu nevýhodu, že je to dražší než běžná SMS. Příjemce může SMS obdržet textově (pokud má k tomu telefon a O2) a nebo jej přehraje špatně srozumitelná plechová huba. V případě, že je na druhé straně fax, je SMS doručena ve formě faxu, čehož využívá i Odorik.

Jestli se SMS na pevnou do zahraničí doručí, lze zjistit jedině tak, že se zeptáte příjemce.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: SMS na pevný telefon

Příspěvek od Kristovec »

Děkuji moc za info,tohle je pro mne docela důležité.
Odpovědět