Automatické nastavení času

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Automatické nastavení času

Příspěvek od peekaa »

Koupil jsem si Gigaset DL380, v menu jsem nastavil, aby se čas a datum stáhl ze sítě. Sítí se zde asi myslí voip brána, kterou mám HT801. Prolezl jsem web administraci a nevím. Neví někdo, jestli se dá nastavit na HT801, nebo nedá, nebo je chyba v DL380?
Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od xsouku04 »

HT801 si sám stahuje čas z netu, takže jediné, co se nastavuje, je časová zóna. Samotný čas tam ani nejde nastavit.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od peekaa »

NO to asi jo, ale já chci něco jiného. Aby si stáhl čas sám DL380. Z HT801.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od xsouku04 »

peekaa píše:NO to asi jo, ale já chci něco jiného. Aby si stáhl čas sám DL380. Z HT801.
Aha, tak s tím zkušenost nemám. Je otázka, kdy si to stahuje, jestli v době vyzvánění, nebo kdy. Asi si to nebude stahovat jen tak z ničeho nic, když je telefon v klidu.
U HT801 lze nastavit, podle kterého standardu se má tvářit - jako v které zemi je. To by mohlo mít také vliv.
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od peekaa »

Super, máte pravdu! Řeší to příchozí hovor a dokonce na displeji vidím, jak mám číslo uložené na odorikovi v seznamu tak to jeho jméno ze seznamu. Bomba.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od pe.havel »

Vyřešeno ještě než jsem stihl dopsat :D
Tak kdyby to ještě někdo řešil a nefungovalo, možná pomůže na bráně změna volby "Caller ID Method" na Linksys/Cisco a "Caller ID Scheme" na Grandsream.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Automatické nastavení času

Příspěvek od pali »

Čo som dohľadal, tak Gigaset DL380 je klasický analógový telefón a HT801 je ATA brána zo SIP na analógovú linku.

Na analógovej linke sa aktuálny čas prenáša rovnakým spôsobom ako SMS správy pomocou V.23 modemu a FSK modulácie ale ešte pred zdvihnutím hovoru, medzi prvým a druhým zvonením. Analógový telefón si nemôže nijak vyžiadať aktuálny čas. Je nutné na ňho zavolať a počkať aspoň dva zvonenia kým sa cez FSK prepípa aktuálny čas.

ATA brána si synchronizuje aktuálny čas cez NTP protokol z internetu, čo je dosť presné (rádovo na milisekundy). Analógový telefón iba pri prichádzajúcom hovore, ktorý aspoň dva krát zazvoní a aj to môže byť o pár sekúnd posunuté.

Pri mojom testovaní analógových telefónnych zariadení som si všimol, že čas sa zvykne na nich aj o viac ako minútu rozsychronizovať ak nie je za posledné dva dni prichádzajúci hovor.
Odpovědět