Gigaset A58H - hlasitost

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Návštěvník

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od Návštěvník »

vanas píše:Když vyženete hlasitost výše, tak se nic moc nestane. Ti co potřebují, ti si telefony zeslabí a ostatním to jen pomůže.
Jen pozor na to, že jakékoliv sw zvedání hlasitosti (bez ohledu na to, o zpracování jakého signálu se jedná) může poznatelně degradovat kvalitu zvuku (záleží samozřejmě na konkrétním algoritmu).
V tomhle případě se jedná o mluvené slovo, tak to není tak zlé, ale u kvalitního kodeku (G711 a výš) by to poznat být mohlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od xsouku04 »

Jen pozor na to, že jakékoliv sw zvedání hlasitosti (bez ohledu na to, o zpracování jakého signálu se jedná) může poznatelně degradovat kvalitu zvuku (záleží samozřejmě na konkrétním algoritmu).
V tomhle případě se jedná o mluvené slovo, tak to není tak zlé, ale u kvalitního kodeku (G711 a výš) by to poznat být mohlo.
Jo jo souhlasím, není to dobré řešení, ale může být pro lepší poslech lepší než nic.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od vanas »

Návštěvník píše: Jen pozor na to, že jakékoliv sw zvedání hlasitosti (bez ohledu na to, o zpracování jakého signálu se jedná) může poznatelně degradovat kvalitu zvuku (záleží samozřejmě na konkrétním algoritmu).
V tomhle případě se jedná o mluvené slovo, tak to není tak zlé, ale u kvalitního kodeku (G711 a výš) by to poznat být mohlo.
Pravda, na to jsem zapomněl. Tu kvalitu z toho nevytlačíme. Avšak, zesílení v rámci 1 linky by nebylo špatné. Pokud by se to dalo, bylo by to fajn. Opravdu se to stává jen při volání Gigaset - Gigaset. Kolegové z práce mi volají z Linksysů nebo Cisco strojů a tam je to v pohodičce. Až si taky říkám, že to občas řve
Alpyn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. říj 2013 12:15:49

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od Alpyn »

Dobry den, jsem zacinajici uzivatel Odorik.cz a pouzivam telefon Siemens Gigaset A 580 IP. Tento telefon pouzivam i u operatoru Ipvox, Mikrotech, Fayn. Nejlepsi hlasitost je u Ipvox, tam jsem musel i nekdy zeslabovat hlasitost sluchatka. Hlasitost reproduktoru pri uzivani Odoriku je velmi slaba i kdyz ho mam nastaveno na max.. Mel jsem dokonce jeden hovor do site T-Mobile a tam byla tak mala slysitelnost, ze jsem sluchatko mel snad vrazene az uvnitr ucha. To bylo neco.Tak se znovu ptam, jak bylo viz vyse jiz diskutovano, jestli se s tim da u Vas delat neco na ustredne a nebo je telefon A 580 IP ,fakt tak spatny ? Takze zase spatny kup ? Nejak ty spatne nakupy pritahuju.
Alpyn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 03. říj 2013 12:15:49

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od Alpyn »

Zdravím, musím odpovědět na svůj předchozí stesk, viz. výše. Tak dle doporučení tady na fóru jsem povolil ve svém účtu odorik a v nastavení telefonu POUZE kodeky G. 722 a PCMA=ALAW=G711A . Vypadá to, že to pomohlo a hlasitost je standardní, dokonce i někdy vyšší. Zřejmě měl tu slabou slyšitelnost na starosti i ten kodek G.729, co jsem měl povolen . Ale jak jsem psal výše. U ostatních operátorů mám povoleny všechny kodeky, pouze v preferovaném pořadí a u nich problémy se slyšitelností u Siemens Gigaset A 580 IP není. Nad čím se podivuji. Přeji pěkný den.
Odpovědět