Gigaset A58H - hlasitost

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od vanas »

Zdravím vás všechny. Chci se zeptat, nevíte někdo, jak trochu víc zesílit sluchátko A58H ? Mám ho připojené k bráně pro A580 IP, kde mám nastavenou vysokou hladinu hlasitosti pro VoIP hovory, ale přesto se mi hovory zdají nějaké tiché. Neplatí to ani tak pro volání do PSTN, ale zdá se mi to hlavně při volání uvnitř Odoriku.

Zdá se to jenom mně ? Nebylo by možné třeba hladinu hlasitosti trochu zvýšit ? Snížit se dá vždycky na koncovém telefonu.
Forrrest

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od Forrrest »

Zdravím, mám ten samý problém. Hlavně Odorik-Odorik (C590IP, oba zesílené na max), ale často mě slabě slyší, i když volám na pevnou. Při volání na mobily se mi to subjektivně zdá nejlepší, ale občas jsem "napomínán, ať mluvím hlasitěji" i zde.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od vanas »

Forrrest píše:Zdravím, mám ten samý problém. Hlavně Odorik-Odorik (C590IP, oba zesílené na max), ale často mě slabě slyší, i když volám na pevnou. Při volání na mobily se mi to subjektivně zdá nejlepší, ale občas jsem "napomínán, ať mluvím hlasitěji" i zde.
Ano, přesně ten samý problém mám já. Volám právě hodně Odorik-Odorik, neb ho máme celá rodina, ale od doby, co mám A580 IP (resp. A58H jako sluchátko) mě všichni slyší nic moc. Mamka má C470 IP a tam se mi to zdálo trochu lepší, ale taky to není ono.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od xsouku04 »

Mě se volání s ním také občas moc nezdálo, netroufal jsme si ale říct čím to je. Jako by mě na druhé straně špatně slyšeli.

Spousta lidí co má stejný telefon, ale moje stížnosti popíralo. Takže jsem to moc nešířil.

Hold ani západoněmečtí soudruzi nejsou vždy úplně dokonalí.

Připojil jsem si jako další sluchátko tohle http://bezdratove-telefony.heureka.cz/p ... kx-tg1311/ Panasonic KX-TG1311
Jde to, protože tento typ podporuje standart GAP.
http://www.odorik.cz/w/eshop:panasonic_ ... 11fxh_dect
Panasonic zdá se má dobrý zvuk i mikrofon, ale pokud vyzvání není vidět kdo volá.

Jak připojit tohle sluchátko panasinoci je popsáno zde
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... lit=TG1311

Bohužel ne každé lze připojit, jen to co podporuje DECT GAP (opraveno díky upozornění vira viz níže).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od Pitomec »

Volám z A580 IP nejčastěji na A510 IP nebo Grandstream 100 a zatím žádný problém s hlasitostí nebo slyšitelností. Spíš jsem zaregistroval, že když někdo volá mně, tak to občas ve sluchátku moc "řve".
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Bohužel ne každé lze připojit, jen to co podporuje DECT.
Pozor, jenom holý standard DECT (Digital European Cordless Telecommunications) nemusí stačit. Musí být ještě s rozšířením GAP (Generic Access Profile) Tedy standard DECT-GAP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše: Pozor, jenom holý standard DECT (Digital European Cordless Telecommunications) nemusí stačit. Musí být ještě s rozšířením GAP (Generic Access Profile) Tedy standard DECT-GAP.
Omlouvám se popletl jsem to. DECT mají v podstatě všechny bezdrátová sluchátka tohoto typu, ale připojit ke gigaset základně se dají jen ty co umí GAP.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od vanas »

No, je pravda, že v mých skoro 21 letech mám trošku horší citlivost sluchu (nevím proč, když hlasitou hudbu neposlouchám), ale hodně si mi stěžuje třeba mamka, když ji telefonuju na Gigaset C470 IP. A je fakt, že když ji telefonuji z Linksysu SPA 942, tak mně slyší prý dobře.

Já používám PCMA kodek, mamka kvůli dost mizernému netu (nic moc jitter) má G729.. Nemůže Odoričí ústředna dělat nějaký špatný transcoding ? Snad seženu někoho v Brně, co by mi k A580 IP zapůjčil sluchátko, abych mohl porovnat, protože už si spíš myslím, že borci ve výrobě udělali někde chybu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Volám z A580 IP nejčastěji na A510 IP nebo Grandstream 100 a zatím žádný problém s hlasitostí nebo slyšitelností. Spíš jsem zaregistroval, že když někdo volá mně, tak to občas ve sluchátku moc "řve".
Je to trochu zákeřný, že problém je v tom, že je slabí mikrofon. Slabě slyší tedy druhá strana. Ale samozřejmě nejspíš záleží na vícero okolnostech, jako například jak kvalitní má druhá strana telefon, jak ho má zesílený, jak nahlas člověk s gigasetem mluví a jestli je tam ještě nějaká jiná nekvalita nebo hluk. Proto myslím že uživatelé výše hlásí potíže hlavně při volání gigaset<->gigaset, protože tam není žádný jiný telefon, který by to mohl aspoň částečně napravit.

Možná bychom mohli hlasitost zvyšovat softwarově u nás, ale samozřejmě je vždy lepší mít kvalitní telefon. Díval jsem se problém by to být neměl. Jen by se musela na to udělat někde volba v nastavení linky třeba ve znění.

"Zesílit zvuk ve směru VoIP telefon -> Odorik "

"Zesílit zvuk ve směru Odorik -> VoIP telefon"

Je to dobré ale použít jen když není už jiná možnost jak hlasitost ovlivnit. Tedy nejdřív se snažit využít nastavení telefonu.

Jak se to dělá v asterisku je např. zde http://www.withsupport.co.uk/node/83

Pokud je zde někdo další, kdo by tohle ocenil, prosím přidejte se.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Gigaset A58H - hlasitost

Příspěvek od vanas »

xsouku04 píše: Možná bychom mohli hlasitost zvyšovat softwarově u nás, ale samozřejmě je vždy lepší mít kvalitní telefon. Díval jsem se problém by to být neměl. Jen by se musela na to udělat někde volba v nastavení linky třeba ve znění. "Mám gigaset co má sluchátko se špatným mikrofonem a chci trochu zesílit zvuk. "

Pokud je zde někdo další, kdo by tohle ocenil, prosím přidejte se.
Pokud by to nebyl problém pane Soukupe, tak bych se za to moc přimlouval. Když vyženete hlasitost výše, tak se nic moc nestane. Ti co potřebují, ti si telefony zeslabí a ostatním to jen pomůže.
Odpovědět