Poraďte vícelinkový softphone

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od jlo »

TomK píše:
s .NET na Linuxu nemám naprosto žádnou zkušenost... vím, že Microsoft .NET Core uvolnil, ale to je tak všechno. Funguje to? (Omlouvám se, je to trochu mimo téma, ale docela mne to zajímá.)
.NET Core je podmnožina funkcí klasického .NET, která umoźňuje např. webovým (thin) aplikacím běh na Apache/linux místo na IIS/Windows (pokud aplikace nevyžaduje nějaké specifické win funkce).
FSClient je klasická (thick) aplikace využívající WPF (Windows Presentation Foundation), což je Windows only.
Aha. Díky.
Takže vlk (neinformované veřejné mínění) se nažral a koza (byznys Microsoftu) zůstala celá, přinejmenším z podstatné části. Inu, nepřekvapivé.
Existuje sice Mono, o jehož aktuálním stavu sice taky nic moc nevím, nicméně tam podpora WPF (a WF - Windows Workflow Foundation) v plánu není a nebyla...
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

jlo píše:
TomK píše:
s .NET na Linuxu nemám naprosto žádnou zkušenost... vím, že Microsoft .NET Core uvolnil, ale to je tak všechno. Funguje to? (Omlouvám se, je to trochu mimo téma, ale docela mne to zajímá.)
.NET Core je podmnožina funkcí klasického .NET, která umoźňuje např. webovým (thin) aplikacím běh na Apache/linux místo na IIS/Windows (pokud aplikace nevyžaduje nějaké specifické win funkce).
FSClient je klasická (thick) aplikace využívající WPF (Windows Presentation Foundation), což je Windows only.
Aha. Díky.
Takže vlk (neinformované veřejné mínění) se nažral a koza (byznys Microsoftu) zůstala celá, přinejmenším z podstatné části. Inu, nepřekvapivé.
Existuje sice Mono, o jehož aktuálním stavu sice taky nic moc nevím, nicméně tam podpora WPF (a WF - Windows Workflow Foundation) v plánu není a nebyla...
Budu asi ne až tak úplně k tématu ale spíš se divím, že se ještě nerozjeli virtualizované aplikace online pod remote desktop. V rámci vlka a kozy je toho u Microsoftu víc a z toho co pozoruji tak Microsoft by uživatelům nejraději dal hroudu něčeho hnědého.
Projevuje se to sice v malickostech ale těch základních. Za poslední dobu například tím, že z verzí Home (to se dá chápat) a verzí Pro (mimo Pro for Workstations) odebral podporu ReFS. Přitom význam pro Microsoft je jaký? Uživatel tím že má jiný formát souborů vydělává nebo Microsoftu něco tak bere? A zase na druhou stranu uživateli nic nedává, třeba jako nativní podporu ETX4 a dalších EXT formátů. A proč mě to deptá? No protože Microsoft obsahuje Linuxovou podporu, mimo jiné včetně nativní podpory EXT formátu souborů a dokonce i samotného jádra. K tomu, aby mohl startovat samotný Windows na jádru Linuxu a aby mohl zobrazovat a zapisovat na ext4 tak stačí celkem dost málo. Stačí pouze chtít. Jednou pro vždy by byl reálně vyřešen problém s ovladači. Tak doufejme, že ti co si v Microsoftu prosadili Edge na Chromiu v tom budou pokračovat a prosadí i toto.

Odesláno z internetu

S. O. S.!!!
Damien
Příspěvky: 2
Registrován: stř 18. pro 2019 11:48:27

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od Damien »

Možná už to někde bylo řečeno, ale můžete mi říci, který SIP klient může posílat SMS přes síť Odorik a / nebo je možné mezi uživateli Odorik komunikovat bezplatně pomocí písemného protokolu?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
SIP message, odorik podporuje, muzete tedy textove komunikovat libovolnym klientem napr. MicroSip. Jestli poslete message na mobilni cislo, bude poslano jako sms, jestli na cislo linky *xxxxxx, bude poslano zdarma prez sip.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
narazil jsem na pekneho sip klienta pro Windows:

www.phonerlite.de
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

MicroSIP
Existuje ve verzi, která se nemusí instalovat - stačí ho jen spustit. Je malý (cca 8MB celá složka) a lze nastavit i jednotlivé kodeky pro každý účet zvlášť.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od mira »

Dobrý den,

rád bych téma více linkového SW telefonu oživil.
Již delší dobu hledám náhradu za MicroSIP z důvodu potřeby 2 aktivních linek zároveň. Stále jsem doufal, že to v některé z novějších verzí bude (nebo třeba přibude placená verze), ale nedočkal jsem se.
Nemáte nějaký aktuální tip?
Díval jsem se na Zoiper, ale dát 60 dolaru za otestování není málo, navíc přecházím mezi více PC stanicemi. Pokud máte ale s verzí Zoiper 5 Pro dobrou zkušenost a můžete ho pro 2 současně přihlášené linky doporučit, koupím ho. Třeba ale existuje lepší alternativa.

Mnohokrát děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od xsouku04 »

mira píše: stř 31. kvě 2023 18:10:53 Dobrý den,

rád bych téma více linkového SW telefonu oživil.
Již delší dobu hledám náhradu za MicroSIP z důvodu potřeby 2 aktivních linek zároveň. Stále jsem doufal, že to v některé z novějších verzí bude (nebo třeba přibude placená verze), ale nedočkal jsem se.
Nemáte nějaký aktuální tip?
Díval jsem se na Zoiper, ale dát 60 dolaru za otestování není málo, navíc přecházím mezi více PC stanicemi. Pokud máte ale s verzí Zoiper 5 Pro dobrou zkušenost a můžete ho pro 2 současně přihlášené linky doporučit, koupím ho. Třeba ale existuje lepší alternativa.

Mnohokrát děkuji.
Naši firemní zákaznici, co potřebují dvě různé linky, to řeší tak, že Microsip spustí prostě dvakrát. Jednou z místa kde je nainstalován, podruhé z jiného místa tu přenosnou verzi. Ten přenosný Microsip si pak nastavení uloží lokálně a nezávisle na druhém Microsipu, takže je to snadné i na přenesení jinam. Navíc každé okno Microsipu má specifický popisek, takže se ta dvě okna dají dobře rozlišit a oddělená je i historie hovorů. Podle mne pro dvě linky je to ještě OK. Placený Zoiper je ještě více zabagovaný než ten zdarma, protože jej používá méně lidí, do toho bych nešel.
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od jlo »

mira píše: stř 31. kvě 2023 18:10:53 Dobrý den,

rád bych téma více linkového SW telefonu oživil.
Již delší dobu hledám náhradu za MicroSIP z důvodu potřeby 2 aktivních linek zároveň. Stále jsem doufal, že to v některé z novějších verzí bude (nebo třeba přibude placená verze), ale nedočkal jsem se.
Nemáte nějaký aktuální tip?
Díval jsem se na Zoiper, ale dát 60 dolaru za otestování není málo, navíc přecházím mezi více PC stanicemi. Pokud máte ale s verzí Zoiper 5 Pro dobrou zkušenost a můžete ho pro 2 současně přihlášené linky doporučit, koupím ho. Třeba ale existuje lepší alternativa.

Mnohokrát děkuji.
Nepíšete, na jakém OS to má běžet. (MicroSIP je, pokud vím, nativně pro MS Windows, ale běží i pod Wine.)
Chápu, že mít spuštěno víc instancí jedné aplikace je těžkopádné.
Univerzálně bych poradil Jitsi (Desktop, ne Meet). Linek/účtů, kolik chcete. Jelikož to je napsané v Javě, běží to všude – a funguje to. Tedy přesně řečeno, vždycky to fungovalo, pokud se „vyladila“ verze Jitsi s verzí Javy, která byla nainstalovaná na PC; pro MS Windows existuje od autorů i přenosná verze, která si nese Javu s sebou (pro Linux si ji musíte udělat sám – nic těžkého).
Specificky pro Linux je, myslím, nepřekonaný Twinkle. Opět, linek/účtů, kolik chcete. Stabilnější, rychlejší a lehčí než Jitsi.
Pro MS Windows specificky poradit neumím, x let jsem je neměl v ruce. Pro MacOS bohužel taky ne.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Poraďte vícelinkový softphone

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň. Práve testujem Linphone a zatiaľ kompatibilita s Windows 10 a Android 12 bez problémov. Aj so šifrovaním ZRTP. Dokonca ZRTP je kompatibilné aj s routerom Draytek Vigor2860Vac s pripojeným analógovým telefónom :)
https://www.linphone.org/
Odpovědět