Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od GeBu »

Vypadá to, že CSipSimple už se nevyvíjí :(. Čím ho nahradit. Nativního klienta v Andoidu už také nevidím.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od Pitomec »

U Samsungů lze použít Galaxy SIP Accounts (https://play.google.com/store/apps/deta ... l=cs&gl=US), odzkoušeno a funguje. Byť tam jsou některé nedostatky, jak jsem psal jinde:
Pitomec píše:SIP v telefonu používám na odchozí hovory (konkrétně appku Galaxy SIP Accounts, která je primárně určená pro Android 8, ale perfektně šlape i na Samsungu s Androidem 11) a pokud je signál WiFi nebo ve městě LTE, tak v podstatě v pohodě. Mimo město už to taková sláva není, chce to mít dobrý signál a někdy jsou výpadky nebo echo. Přes 2G se pak hovor přes SIP vůbec nespojí a na 3G už jsem dost dlouho nenarazil (nebo to aspoň telefon neukazuje), takže těžko říct, jak to bude fungovat. Ale stará Nokie E51 přes 3G a data funguje s vestavěným SIP dobře :D
Také je ale potřeba vědět, že SIP hovor přes data má tu nepříjemnost, že v okamžiku, kdy někdo současně zavolá na mobilní číslo, tak se SIP hovor přeruší (a je jedno, jestli na SIM1 nebo SIM2). A samozřejmě v průběhu hovoru přes GSM nelze uskutečnit nový hovor přes SIP.
U hovoru přes SIP přes WiFi je tomu trochu jinak - pokud uskutečňuji hovor přes SIP a někdo mně zavolá na mobilní číslo (opět je jedno, jestli na SIM1 nebo SIM2), tak se signalizuje příchozí volání a mohu ho buď ignorovat, anebo přijmout se současným přidržením SIP hovoru. Bohužel ale nejde při volání přes GSM současně iniciovat hovor přes SIP, a to ani při připojení přes WiFi. Celkově je tedy odchozí volání přes SIP dobré spíš při připojení přes WiFi.
Pokud jde o příchozí hovory na SIP, tak to jsem jenom testoval a je to o ničem - dost často je slyšet pouze falešné zvonění, na telefonu nezvoní nic. A i když to zvoní a hovor přijmu, tak opět problém s tím, že pokud je připojení přes data a ne přes WiFi a někdo zavolá na GSM, tak hovor přes SIP spadne.
Obrázek
krothgu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 19. zář 2019 11:41:39

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od krothgu »

Vyvíjí nebo nevyvíjí, já ho rozhodně nahrazovat nebudu. Má ohromné množství nastavení a vždy šel přizpůsobit, aby dobře fungoval Používal jsem pod androidem Nougat (7) a teď i pod androidem 11.
S kodekem g729, na datech od Kaktusu. Jen pokud mi během hovoru nějaká aplikace vyhodí zvukové připomenutí (když zapomenu dát ručně režim nerušit), přepne mi výstup ze sluchátka na reproduktro. Ale jedno kliknutí na obrazovku to spraví :D
Přílohy
cs1.png
cs1.png (12.58 KiB) Zobrazeno 8807 x
cs2.png
cs2.png (47.96 KiB) Zobrazeno 8807 x
Naposledy upravil(a) krothgu dne stř 09. čer 2021 21:50:59, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od konrad »

SIP protokol používám jen na volání, hovory přijímám na SIM. Důležitý parametr je pro mě víc účtů a vypnutí na pozadí když nevolám.
Několik let jsem používal starší verzi Zoiper, novější umožňují jen jeden účet. Kvalita hovorů byla při stejném připojení kolísavá, různé nastavení v podstatě nepomohlo.

Posledních pár měsíců mám Sipnetic.
Ten má tu nevýhodu, nebo jsem nepřišel jak to nastavit, že není integrovaný do volání v telefonu - při výběru kontaktu nemám možnost volbu volání přes Sipnetic. Ten má kontakty z telefonu. Historie hovorů je pouze v Sipnetic. Jinak hovory jsou ve srovnání se Zoiper čisté na obou stranách.
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od jlo »

Osobně telefon s Androidem nepoužívám, ale lidé s Androidem okolo mne bez ohledu na verze používají csipsimple, baresip, ev. Lumicall. Baresip se stále aktivně vyvíjí, až pokud vím; a pokud mne neklame paměť, je postavený na knihovně pjsip, což je snad dost slušná věc.
jaara
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od jaara »

Ku své spokojenosti na androidu již nějakou dobu používám GS Wave... Jen na wifi, na slabých datech to má chyby a mnohem lepší je volat rovnou nebo přes zpětné volání.
jaroslavx1
Příspěvky: 12
Registrován: pát 14. bře 2014 11:59:54

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od jaroslavx1 »

také používám gs wave,absolutně bezproblémový i pčes mobilní data,nevýhoda není integrovaný a rok se neaktualizoval.
perina
Příspěvky: 7
Registrován: ned 15. zář 2013 20:34:16

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od perina »

rad se podelim o zkusenosti s aplikaci baresip+ ktera je open source, zadne smirovani :twisted: !
Funguje s Odorikem vyborne na volani i prijem. Mohu vrele doporucit.
libor007
Příspěvky: 11
Registrován: sob 30. bře 2013 21:16:11

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od libor007 »

Taky bych rád nahradil zoiper. Gs wave naprosto vynikající na stařičkém androidu 7, druhý telefon s android 10 při shodném nastavení záhadně nefunguje. Hlásí se jako registrovaný do odoriku, ale podle info v appce neproudí data tam ani zpět. Samozřejmě nejde vůbec volat. No a ten baresip jsem prostě nerozchodil vůbec. Nebyl by postup konfigurace? Teoreticky to mám ok, ale nefunguje to.
Bricker
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. úno 2022 11:13:40

Re: Čím na Androidu nahradit CSipSimple?

Příspěvek od Bricker »

Ahoj, jestli mohu taky přispět svou troškou mouky do mlýna (nebo jak se to říká :D ) tak u nás ve firmě používali aplikaci AutoCRM. Hrozně jsme si s kolegama chválili, že to je konečně všechno česky a nejenom nějaké překlady nepovedené :lol: . Měli jsme i jiné programy co se během roku prostřídalo. Vždycky to šef nějak přenastavil, takže člověk došel do práce a učil se furt s něčím novým. Z těch 4 nebo 5 programů a aplikací co jsme vyzkoušeli bylo naposledy právě to autocrm a to nám připadlo jako celkem spolehlivé a funkční. Jako myslím appku na mobilu.
Odpovědět