Fring vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
popluh
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. lis 2013 12:39:25

Fring vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná

Příspěvek od popluh »

Dobrý večer, mám následující problém. Po určitých peripetiích se mi povedlo provoznit Fring s Odorikem. Vzhledem k minimální datové náročnosti mi kvalita hovoru připadne dobrá a rád bych Fring používal primárně. Má to však jeden dost nepříjemný háček. Fring totiž vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná. Má někdo podobnou zkušenost? Pokud se tu již někde toto téma řešilo tak se omlouvám, ale jsem slepec a trochu se tu ztrácím. Ještě bych se rád podělil o jednu zajímavou věc. Jelikož se často pohybuji v oblastech, kde je k dispozici jenom edge, přemýšlel jsem, zda bych přece jenom nemohl nějakým způsobem volat přez mobilní data. Zkoušel jsem jak Fring tak i iax, fring byl možná o něco lepší, ale občas se přece jenom nějaké packety ztratí. Jen tak pro zajímavost jsem testnul skype a odorik9 a světe div se kvalita hovoru lepší než přez Fring, ikdyž by to v podstatě nemělo fungovat asi. Latence samozdřejmě nějaká je, ale ztráty na minimu. Síť t-mobile. Jinak všem děkuji za případné rady s tím Fringem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fring vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná

Příspěvek od xsouku04 »

To, že je občas místo hlášek operátora slyšet jen falešné zvonění, se stává. Může za to daný VoIP klient. Tedy většinou SIP klinet. Dělají to často ti zabudovaní přímo v OS Android.
Jestli je to vlastnost Fringu, nebo se to projevuje jen ve Vašem případě nevím.

Máte telefon Nokia nebo Android. Skype má dobré zvukové filtry proto často funguje i na androidu lépe než ostatní programy na volání přes internet.
No Nokii fungují všechny programy na výbornou.
Osobně nemám moc nervy na to zkoušet volat přes Edge, a pokud internet není úplně ideální, raději volám zpětným voláním.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Fring vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná

Příspěvek od Kristovec »

Mne to Fring na Nokii E52 se S60 delal presne tak,jak falesné vyzvánení,tak docela dobry zvuk i pri EDGE.To falesné zvonení delá víc aplikací,ale zase , ne uplne vsechny.
Jinak,Fring se snad z Android Marketu ztratil,ndbo co,mám Samsung s prastarym Androidem
2.1 a nemohu ho tam najít,vyhledávac mi ho nenabídne.Tu Nokii uz bohuzel nemám,tam jeste je
u Symbianu? Lze zkusit i Nimbuzz,tam to zvonení neni,aspon myslim.
popluh
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. lis 2013 12:39:25

Re: Fring vyzvání, ikdyž je druhá strana nedostupná

Příspěvek od popluh »

Zdravím ještě jednou, no já používám fring s Iphonem. A jinak Nimbuzz jsem zkoušel, jenomže po nastavení voip účtu a stisknutí tlačítka save se nastavení proste neuloží. Možná je tam ještě někde nějaké tlačítko, které mi voiceover nečte nevím.
Odpovědět