Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

přítelkyni na její NOKIA C5-00 najednou "odešel" Nimbuzz. Opakovaně se nedaří připojit z Nimbuzz dál, a to ani s (nebo spíš přes?) "podporu" na infolince Odoriku. Jako náhradu mi konkrétně doporučili CSipSimple nebo Zoiper, ačkoliv jsem v korespondenci s nimi níže psal, že přítelkyně má mobil NOKIA C5.

Když jsem zjistil, že oba SW jsou určeny pro telefony s Androidem, myslel jsem, že se neudržím smíchy. :roll: :evil:

A tak bych se rád zeptal zdejších zkušených uživatelů, jestli náhodou někdo neřešil výběr VoIP SW pro OS Symbian, co by mi mohl doporučit a jaké má s konkrétním SW zkušenosti.

Ještě jsem chtěl vyzkoušet podle odkazů zde na fóru OctroTalk. Přes Ovi Store se mi ho ale nepodařilo stáhnout.

Kupovat zajíce v pytli nechci. Rád bych si nejprve vyzkoušel testovací verzi a pokud s ní budu spokojen, zaplatím licenci. V opačném případě hledám jiný SW.

Předem díky moc za radu.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od Kristovec »

Jestli tam jeste porád mají Fring,zkuste ten.I on byval zdarma,ale bylo nutné nabít FringOut
kredit,aby se zprístupnilo SIP nastavení.
Nevím.gjak je to ted,z Androidu Fring snad zmizel,
jestli ne i z Ovi.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od jiri.filip »

Kristovec: Fring znám. Asi se dá pořád stáhnout přímo ze stránky výrobce, ale v úvahu nepřipadá právě kvůli nutnosti placení toho "výpalného". Přítelkyně ho v mobilu měla, ale jakmile zavedli ten poplatek, tak jsem ho hned smazal z přístroje. Nějaký jiný návrh?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od xsouku04 »

A co Mobiflo? http://store.ovi.com/content/26886/reviews

Jaké jsou možnosti pro jednotlivé telefony, je shrnuto zde.
http://www.odorik.cz/w/mobilnitelefony

Jinak pro mírně a hodně pokročilé dotazy doporučuji spíše fórum, protože někteří brigádníci na naší podpoře bohužel nemají o moc větší znalosti věci než průměrný uživatel fóra.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Díky moc za tip na MobiFlo.

Když jsem ho chtěl stáhnout v Nokia Ovi Store, dalo mi to po volbě typu telefonu tuto hlášku: "Tato položka není pro váš telefon Nokia C5-00 bohužel k dispozici." Když jsem alternativně vybral typ telefonu NOKIA E52, bylo by najednou možné SW stáhnout.

Webová stránka www.mymobiflo.com vypadá opuštěně.

Nakonec se mi podařilo najít jinou stránku, kde lze MobiFlo stáhnout. Tak o víkendu zkusím nainstalovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od xsouku04 »

Hmm. mymobiflo.com vypadá, že tam už "bydlí" jen nějaký podvodník s platbami za prokliky.

Když by nic jiného tak určitě funguje volání přes Skype. http://www.odorik.cz/skype

V kombinaci s naší Java aplikací http://www.odorik.cz/w/java_callback_aplikace na zpětné volání, která umožní výběr čísla, které chcete volat, přímo z adresáře telefonu, nemusí být špatná volba.

Pod nějakou zkrácenou volbu si uložíte svoje skype méno. Třeba pod 1. No a potom si objednáte hovor z 1 na číslo s kým chcete mluvit. Do rychlých kontaktů si uložíte pod jedničkou např. skype9:moje_skype_meno
skype9 značí se že má použít kodek g729, který bývá šetrnější k 3G datům.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od jiri.filip »

MobiFlo sice jde nainstalovat na telefon, ale instalace se zasekne na chybové hlášce "Prošlý certifikát!" Přitom při zobrazení detailu certifikátu je jeho platnost od 3.2.2010 do 4.2.2020.

V telefonu je nastaveno aktuální datum.

Předem děkuji za radu, jak postupovat dále.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od Pitomec »

Někdy pomůže změna data v telefonu. A pokud ne, tak jedině hack a pak už si můžeš instalovat co je libo (což se kdysi stalo i mně u E51).
Obrázek
georgeen
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 20. zář 2012 17:20:24

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od georgeen »

Měl jsem podobny problem a u N95 to vyřešil takto: Menu -> Nástroje -> Nastavení -> Aplikace -> Správce aplikací: u položky "Instalace softwaru" musí být zaškrtnuto "Vše" (nemělo by tam být "Pouze podepsané") a u položky "Ověřit certif. online" bych zaškrtl "vypnutá"
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Jaký VoIP SW pro NOKIA C5-00?

Příspěvek od jiri.filip »

Pitomec: Díky za tip. Pomohla změna data o rok nazpět.

Teď už je sice SW nainstalovaný, ale nedaří se na něm zprovoznit VoIP volání.
V nastaveních jsem v záložce "Accounts" založil nový "účet", a to účet u Odoriku s uvedením domény:
1) sip.odorik.cz;
2) ID uživatele u Odoriku
3) Heslo u Odoriku
4) server sip.odorik.cz
Tady by podle mě neměl být žádný problém.

Ale co v záložce "Servers"? SW nabízí 4 přednastavené.
Zkusil jsem založit pátý, a to na Odorik. Jenže podmínkou je vyplnění údajů o adrese proxyserveru a proxy portu. A podle návodu na Odorik by se tyto údaje neměly vyplňovat.
Navíc je tam i položka "COnfiguration", kde je pouze jedna hodnota, která se dá vybrat, a to "sip.callexpress.co.za".
Takto funguje pouze GSM volání, VoIP volání nikoliv.

Předem díky za radu, jak dále.
Odpovědět