Sipdroid-dotaz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
kissman1974
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. led 2013 15:13:14

Sipdroid-dotaz

Příspěvek od kissman1974 »

Zdravim,
Zacal jsem pouzivat tento program pro Voip volani z meho telefonu a mam dotaz. Pro pohodlne uzivani jsem si vybral v nastaveni volbu "Preferovat VOIP pokud je wifi v dosahu". Ale mam telefonni cisla na ktera volam pres GSM zdarma. Lze nastavit tento software popr. mi doporucte jiny ktery bude umet automaticky "vyhodnotit" ktere volani je pro me vyhodnejsi?
V moznostech nastaveni je napsano, ze "Preferovany typ volani je mozno predpsat pomoci znaku '+' za cislem volaneho" coz jsem zkousel a nefunguje to. Ale mozna jsem to spatne pochopil. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?

Dekuji
dobrrak
Příspěvky: 8
Registrován: sob 14. pro 2013 14:13:05

Re: Sipdroid-dotaz

Příspěvek od dobrrak »

kissman1974 píše:Zdravim,
Zacal jsem pouzivat tento program pro Voip volani z meho telefonu a mam dotaz. Pro pohodlne uzivani jsem si vybral v nastaveni volbu "Preferovat VOIP pokud je wifi v dosahu". Ale mam telefonni cisla na ktera volam pres GSM zdarma. Lze nastavit tento software popr. mi doporucte jiny ktery bude umet automaticky "vyhodnotit" ktere volani je pro me vyhodnejsi?
V moznostech nastaveni je napsano, ze "Preferovany typ volani je mozno predpsat pomoci znaku '+' za cislem volaneho" coz jsem zkousel a nefunguje to. Ale mozna jsem to spatne pochopil. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost?

Dekuji
Otestoval jsem tuto funkci a mně, zdá se, funguje dobře. V nastavení SipDroidu jsem nastavil preferovaný typ volání ,,Telefon" (tedy klasika GSM). Funguje to tak, jak bych čekal. Při zadání čísla volá GSM, pokud dám za číslo +, volá SipDroid. Funguje to i při vytáčení z kontaktů. Jenže pro Vás by to znamenalo si všechny kontakty v telefonu přepsat s pluskem a jen ty ,,zdarma" nechat původní. Asi to není moc praktické, navíc takto uložené kontakty nepůjdou volat při nedostupnosti wifi nebo 3G. Takže prakticky to moc využitelné není, leda tak vybrat číslo z kontaktů, zadat něco jako ,,upravit před voláním" a dopsat +.
kissman1974
Příspěvky: 22
Registrován: stř 02. led 2013 15:13:14

Re: Sipdroid-dotaz

Příspěvek od kissman1974 »

Díky za info,
já jsem to vyřešil volbou "Allways ask" a už jsem si na to tak zvyknul. A je fakt že to řešení s přepisováním plusek je takový krkolomný, tohle je asi nejschůdnější cesta.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Sipdroid-dotaz

Příspěvek od alfi »

zkuste místo sipdroidu ještě "csipsimple". v nastavení má možnosti filtrování podle pravidel - ala které číslo volat přes který SIP účet a které přes GSM. ale netuším, jestli to splní vaše požadavky. tím spíše, pokud by těch čísel "zdarma" bylo víc (ala celá síť TM nebo vodafone) a potřeboval jste je vyjmenovat :)

podobnou funkci má i aplikace "prefixer" - ta umí rozpoznávat čísla i podle přiřazení do skupin (to už je reálné i pro spousty čísel), ale zase netuším, jak moc je použitelná i pro střídání GSM/VoIP.
Odpovědět