Odorik.exe - uložení vybraného kodeku

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Odorik.exe - uložení vybraného kodeku

Příspěvek od Pub.lbc »

Aktálně v zahraničí využívám k volání do republiky Odorik.exe a jsem s ním poměrně spokojený.
Vzhledem ke kvalitě internetového připojení mi kodek PCMA vynechává a vybírám tedy méně náročný.

PROGRAM NEUKLÁDÁ VYBRANÝ KODEK pro další spuštění aplikace.

bylo by možné toto doplnit? Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik.exe - uložení vybraného kodeku

Příspěvek od xsouku04 »

Pub.lbc píše:Aktálně v zahraničí využívám k volání do republiky Odorik.exe a jsem s ním poměrně spokojený.
Vzhledem ke kvalitě internetového připojení mi kodek PCMA vynechává a vybírám tedy méně náročný.

PROGRAM NEUKLÁDÁ VYBRANÝ KODEK pro další spuštění aplikace.

bylo by možné toto doplnit? Děkuji
Pokud by Vám vyhovoval kodek speex, stačí použít starší verzi Odorik.exe, která jako deafultní používá speex.
Myslím, že je ke stažení zde:

http://www.odorik.cz/images/OdorikStary2.exe

Vlákno o nové verzi
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=2248

Prvotní nápad byl neukládat u uživatele vůbec nic. Proto se neukládal ani kodek, poté došlo k rozšíření možnému uložení PINu, ale kodek nebyl přidán.
Ukládat si kodek též do registrů není moc triviální změna a v současném týmu by nám to zabralo asi příliš času.

Který kodek se osvědčil jako nejlepší? Možná bychom Vám mohli udělat verzi s požadovaným kodekem jako alternativu.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Odorik.exe - uložení vybraného kodeku

Příspěvek od Pub.lbc »

xsouku04 píše: Pokud by Vám vyhovoval kodek speex, stačí použít starší verzi Odorik.exe, která jako deafultní používá speex.

Prvotní nápad byl neukládat u uživatele vůbec nic. Proto se neukládal ani kodek, poté došlo k rozšíření možnému uložení PINu, ale kodek nebyl přidán.
Ukládat si kodek též do registrů není moc triviální změna a v současném týmu by nám to zabralo asi příliš času.

Který kodek se osvědčil jako nejlepší, možná bychom Vám mohli udělat verzi s požadovaným kodekem jako alternativu.
Speex jsem nezkoušel,asi by moc nefungoval. Zkoušel jsem GSM a iLBC, u obou občas došlo k výpadku, jsou přibližně srovnatelné.

Osobně si to přehodím, nebudu mimo republku příliš dlouho, spíše to je námět na úpravu.

Po návratu bych mohl případně spolupracovat.......

Napadá mě méně náročná varianta Comboboxu nebo RadioGroup v hlavním okně
- uživatel hned uvidí zvolený kodek a případně změní na méně náročný
- v případě Comboboxu nezabere o moc více místa než tlačítka (kopie/přesun z obrazovky nastavení)
Odpovědět