nativní SIP klient Androidu

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

nativní SIP klient Androidu

Příspěvek od luky »

zdravím všechny,
po dlouhé době jsem zkusil na Xperii L a androidu 4.2.2 nativního SIP klienta. Kupodivu šlapal velice pěkně. Zvolil jsem UDP a poslouchal kvalitu hovoru. I samotný hovor zněl čistěji než přes aplikace z Google play obchodu. V podstatě nebylo možné rozlišit od klasického hovoru. Nejlepší ovšem bylo to, že pokud jsem volal přes nativního sip klienta (wifi i 3g), tak příchozí gsm hovor mi neshodil probíhající voip hovor. Jen se na displeji zobrazí upozornění o druhém, příchozím hovoru.
To u Media5phone, CSipSimple aj. prostě nešlo, příchozí gsm hovor mi přerušil stávající voip hovor - což je mimořádný handicap

Nevíte někdo, zda jde nějakým způsobem vylepšit nativního sip klienta? Samozřejmě na rootnutém zařízení. Nezkoušeli jste to (flashnout)?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: nativní SIP klient Androidu

Příspěvek od Zedna »

Zde popisuji me zkusenosti s nastavenim/pouzivanim SIP klienta integrovaneho v Androidu:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 080#p16080
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: nativní SIP klient Androidu

Příspěvek od luky »

ten nativní sip klient se zřejmě taky vyvíjí (filtry aj.). Jiný byl na Gingerbread, jiný na ICS a jiný na Jelly bean.....
Záleží na typu Androidu i na samotné značce telefonu. A update, např. u Xperia L je adroid 4.2.2 a nejnovější update je 15.3.A.1.17

Spíše by mě zajímalo (zatím jsem se nedíval na http://www.xda-developers.com) jestli někdo z vás zkoušel nahradit nativního SIP klienta nějakou alternativou (flashnutou do systému). Která umí i TLS, kodeky aj.....

Pro mě má tento nativní klient největší význam v tom, že mi probíhající voip hovor neshodí příchozí gsm hovor
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: nativní SIP klient Androidu

Příspěvek od Kristovec »

To zírám,na mém Samsungu Galaxy Grand2 s Android 4.3 se ten SIP klient vubec nijak nastavovat nedá,kodeky ci cokoli jiného,jediné nastavení,krome VoIP úctu,je poradí SIP - GSM hovoru,a pak jeste príchozí VoIP ano ne,ale to je vse.
Jinak,po pouzití obnovy továrního nastavení uz klient prístroj nezatuhuje,ale zvuk není úplne nejlepsí,Skype hraje cisteji.Ovsem zase - zálezí tak trochu i na rychlosti dané 3G site,s 3/1 MBps je to trochu horsí,nez s 25/5 MBps.A mozná i na OPovi,ta první rychlost je O2,druhá pajt Vodafone.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: nativní SIP klient Androidu

Příspěvek od Kristovec »

Ani mne príchozí GSM ten SIP nevyhodí,jen zapípá a na obrazovce je bezná volba prijmout - odmítnout.
Odpovědět