Jednoduchý klient pro android

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od Hooonza »

Ať nemusím všechny zkoušet, poradíte mi prosím někdo jednoduchého VoIP klienta pro android, který (základní požadavek) by jednoduše uměl nastavit odchozí linku?
Tj., když mám klienta nativního pro android, 1 linka je nastavena jako výchozí odchozí, přes tu se volá ven, přenastavení odchozí linky je přes proklikání se nastavením -> moc složité. Když mám Zoiper, dtto.
Toto bude pro člověka ne-geeka, který ovšem potřebuje střídavě volit odchozí linky (budou tam různá mobilní čísla). Sdílení identifikace nepřichází v úvahu, je to moc složité.
Představuji si 1. krok: zadat číslo volaného, 2. krok: vybrat odchozí linku, 3. krok: volat :-) Existuje takový klient? Díky :-)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od Zedna »

Jen takovy napad, zda by takovyto pozadavek neslo jednoduseji resit pres callback, na callback je i nekolik aplikaci pro Android , dokonce i primo od Odorika ...
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od Hooonza »

Díky, nešlo, má to být VoIP klient, volat přes wifi, v domě mají špatný signál GSM operátora.
Asi budu muset testovat. Sipdroid vypadá zajímavě, 2 účty jsou dostatečné, jak nastavím odchozí linku, netuším.
Že to vůbec řeším ... CSipSimple sice není zcela simple, ale zvládne, co potřebuju, budu si s tím muset pohrát :-)
Uživatelský avatar
Dollphinka
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. úno 2014 14:23:31

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od Dollphinka »

Uvedené požadavky splní i Zoiper. Musíte v Zoiperu zapnout možnost integrace klávesnice a běh Zoiperu na pozadí. Podmínkou potom je, aby bylo číslo vytáčeno z klávesnice telefonu a ne v Zoiperu. Bude pak nabídnuto, z které linky Zoiperu nebo GSM volání chcete uskutečnit hovor. Jednotlivé linky v Zoiperu pojmenujete tak, aby dotyčný věděl, přes kterou chce volat, a vybrat si už zvládne i ne-geek ;)
Nastavení integrace klávesnice: http://www.odorik.cz/w/zoiper_klavesnice
Celkové nastavení Zoiperu viz Tipy a triky po pokročilé. http://www.odorik.cz/w/zoiper
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od luky »

Android má vlastní integrované volání přes voip. Najdete v Nastavení - Nastavení hovorů. U některých telefonů je na velice dobré úrovni (kvalita zvuku). Má jednu výhodu: pokud jim voláte přes voip a někdo třetí vám volá na váš telefon přes GSM, tak vás tento příchozí hovor nepřeruší! A pokud máte aktivní Druhý hovor na lince, tak vidíte i to, že vám někdo volá. To klienti z Google play neumí. Vždy mě štvalo volat přes přes voip (3g) a mít přerušený hovor tím, že mi někdo zkouší volat. Řešil jsem to aplikací Tasker a automatickým přesměrováním příchozích hovorů na jinou nepoužívanou linku
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od alfi »

výběrem linky myslíte různé SIP účty nebo změnu CLI tady u odoriku? :-)
první případ zvládne asi libovolný SIP klient s více účty. mi docela funguje csipsimple. teda pokud jich je max. cca 2-3 a můžou se na SIP přihlašovat současně.

výběr CLI (*číslo na konci) už bude složitější, část by šla definovat do pravidel (na XY volám vždy s CLI ZZ) či do něčeho jako aplikace "prefixer", který se umí zeptat "chceš vytočit xx*3 nebo původní číslo xx?" či přiřadit číslům v seznamu podle skupin. jen se mi jej nepodařilo přimět, aby upravené číslo ještě předal SIP klientovi. (naopak je šikovné, že umí do seznamu volaných čísel uložit to původní = v seznamu se jménem, než nějaké upravené "neznámé" číslo s pre/post-fixem)

nejspíš by taky šlo kombinovat obě varianty = více SIP účtů, ale přihlašujou se na stejné číslo. a druhý má v pravidlech vždy *2 na konci. ale to už není moc ideální a nejspíš bude fungovat jen tady. (jinde se víc loginů přetahuje o příchozí hovory)
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od TKlf »

Nevim jak vám, ale já mám několik linek v nativním VoIP klientu a nechává me vybrat, ze které chci volat. Docilite toho tak, ze ani u jedné nezaskrtnete, ze je Primárním účtem.

Odesláno z mého T9 pomocí Tapatalk
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od Hooonza »

Ona integrace klávesnice všude nefunguje, ale odškrtnutí primárního účtu v nativním klientu bohatě stačí. Díky :-)
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Jednoduchý klient pro android

Příspěvek od utx »

Hooonza píše:jednoduše uměl nastavit odchozí linku?… Existuje takový klient? Díky :-)
CSipSimple vám nestačí? Tam je volba linky (= účtu) na jedno kliknutí. Nebo dokonce automatická, protože tam lze vytvářet pravidla, která linka bude co vyřizovat (včetně možnosti GSM volání pro vybrané hovory). Dokonce tam lze vytvářet i přepisovací pravidla. (Pravda, není to moc dobře naimplementované, ale jednoduché věci to zvládne.)
Odpovědět