Zoiper - automaticka registrace

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
ency
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. dub 2015 11:40:16

Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od ency »

Zdravim,
po nejakych obtizich s cSipSimple jse mse rozhodl vyzkouset Zoiper. Funguje dobre a je uzivatelsky privetivejsi nez cSipSimple (coz nemusi byt vzdycky vyhoda), ale mam jeden zasadni problem.

Pokud ho necham integrovaneho s androidim dialerem, tak, aby se me zeptal jestli chci volat pres GSM nebo pres SIP, tak tahle moznost funguje jen kdyz bezi na pozadi, kdyz ho uknocim pres exit, tak se mi nenabidne moznost volat pres SIP a rovnou se vola pres GSM. To by nebyl zas takovy problem, staci povolit "Run in background" a "Start with Android", ovsem zasadni problem je, ze se pri spusteni po restartu telefonu automaticky registruje do site a zustava online pro prijem hovoru, coz je pro me nezadouci.

Nevite jak tohle chovani zmenit? Musim pak vzdycky rucne rozkliknout Accounty a udelat ze zelene fajfky sedivou. Pak se pripoji vzdycky az pri hovoru.
ency
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. dub 2015 11:40:16

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od ency »

Uz jsem na to asi prisel, jeste to teda testuju, ale melo by to jit, pokud jse u vsech accountu vypne "Enable on start", tak se registruje vzdy jen pri hovoru.
Zatim z toho mam mnohem lepsi pocit nez z cSipSimple.

A kdyby jste nekdo chtel, mam cheatcode pro gold verzi, tak napiste PM.
Uživatelský avatar
Dollphinka
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. úno 2014 14:23:31

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od Dollphinka »

Výborný způsob řešení dané situace. Vyzkoušela jsem Váš postup a je opravdu funkční. Pozorujete za těch pár dní, že by se Vám třeba baterie vybíjela rychleji, i přestože Zoiper běží na pozadí, ale nedochází k registraci linek? Předpokládám, že to na výdrži baterie poznat nejde, protože tyhle telefony se stejně nabíjí jednou denně :D

Děkujeme, návod přidáme i pro ostatní uživatele na naší wiki do Tipů a triků k Zoiperu :)
http://www.odorik.cz/w/zoiper
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od ventlas »

iax má svoje vlákno...jen ZÁSADNĚ registruji pouze iax a jde VÝBORNĚ. Ještě detailek pro dual sim mobily. Pro Callback je výborná simka GORILA s nulovým kreditem..Ve 3G Kaktus nebo Twist on line.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od LubosD »

Na rozdíl od CSipSimple mi Zoiper ještě nikdy nehavaroval a nikdy mi u něj neblbne směrování zvuku. CSipSimple mi půlku vytočených hovorů pustí nahlas.

V budoucích verzích prý přidají i volbu kodeku podle typu sítě (rychlé vs pomalé sítě).
ency
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. dub 2015 11:40:16

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od ency »

Dollphinka píše:Výborný způsob řešení dané situace. Vyzkoušela jsem Váš postup a je opravdu funkční. Pozorujete za těch pár dní, že by se Vám třeba baterie vybíjela rychleji, i přestože Zoiper běží na pozadí, ale nedochází k registraci linek? Předpokládám, že to na výdrži baterie poznat nejde, protože tyhle telefony se stejně nabíjí jednou denně :D

Děkujeme, návod přidáme i pro ostatní uživatele na naší wiki do Tipů a triků k Zoiperu :)
http://www.odorik.cz/w/zoiper
Ne, nepozoruji zadny znatelny narust vybijeni.
LubosD píše: V budoucích verzích prý přidají i volbu kodeku podle typu sítě (rychlé vs pomalé sítě).
No vyborne, to je jedna z veci co u Zoiperu postradam.
ency
Příspěvky: 11
Registrován: sob 04. dub 2015 11:40:16

Re: Zoiper - automaticka registrace

Příspěvek od ency »

I kdyz tu volbu kodeku podle rychlosti site jsem vyresil dvema ucty na stejne cislo a jinou sadou povolenych kodeku.
Ale musim rict, ze ted provozuji naraz cSipSimple a Zoiper na CM12 a cSipSimple zatim v klani vede ..
Odpovědět