callback ze starší nokie bez pinu

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od watslaw »

Zdravím,
zkoušel jsem na starší nokii javovské aplikace na vyvolání callbaku.
Líbil se mi CallBack_OdorWA, ale bohužel mi nefungoval kvůli těm certifikátům (byly potřeba kvůli https; nepodařilo se mi nainstalovat certifikát pro CA - podle návodů na netu se to dělalo přes zabudovaný prohlížeč, ale ten tam již nefunguje - myslím že se připojuje k nějaké proxy, co už nokia vypla).
Na odorik.jar a CallBack_Odorik.jar se mi nelíbí nutnost mít zapnutý (a v telefonu uložený) pin - smířil bych se s tím, že když mi někdo ukradne telefon, že mi provolá kredit. Ale s pinem by zároven mohl do administrace a toto riziko ja paranoik podstupovat nechci (u aplikaci s novym api to resi sip heslo).

Je nejaka možnost, jak na staré (i když pro mě 5 let není zas tak moc :-) ) nokii rozběhat callback aniž by tam uložené přihlašovací údaje byly použitelné pro administraci? Tj. buď povolit pin jen pro callback api, nebo používat nové api přes http?

Díky
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od Pitomec »

SIM Odorik a callback vyvolat pomocí *0 za volaným číslem.
Obrázek
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od Pub.lbc »

Myslím že jde nastavit pin jen k dané lince, mít tedy linku jen na callback a k němu pin, ale nevím jak to je s přístupem do administrace.

Případně mít Samostatný účet jen na callback s nízkým kreditem
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od watslaw »

Pitomec píše:SIM Odorik a callback vyvolat pomocí *0 za volaným číslem.
Díky, o tomhle jsem nevěděl. Pracně jsem si nastavoval přednastavená zpětná volání na často volaná čísla, a tohle jsem chtěl pro ta ostatní.

Mohl by prosím někdo od odoriku tohle přidat do wiki ke speciálním číslům a ideálně i na úvodní stranu, jednak ke zpětnému volání a jednak do bubliny k "Mobilní operátor Odorik -> ČR mobil (přes zpětné volání)"
Dík
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od watslaw »

Pub.lbc píše:Myslím že jde nastavit pin jen k dané lince, mít tedy linku jen na callback a k němu pin, ale nevím jak to je s přístupem do administrace.
Když jsem to zkoušel, tak jsem se na ten pin dostal do plnohodnotné administrace, kde jsem mohl měnit cokoli (i u jiných linek).
Pub.lbc píše:Případně mít Samostatný účet jen na callback s nízkým kreditem
Tam by zas asi nebylo jednoduché, aby volaný viděl pokaždé stejné (mobilní) číslo volajícího.
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od v.kopp »

watslaw píše:
Pub.lbc píše:Myslím že jde nastavit pin jen k dané lince, mít tedy linku jen na callback a k němu pin, ale nevím jak to je s přístupem do administrace.
Když jsem to zkoušel, tak jsem se na ten pin dostal do plnohodnotné administrace, kde jsem mohl měnit cokoli (i u jiných linek).
Já jsem teď změnil PIN u jedné linky, změněný je a přihlásit se do administrace přes něj nejde. Předpokládám že pro telefonování přes tuto linku by použit šel.
Jak jste to zkoušel vy? Máte dvě linky a PIN jste měnil na té založené jako druhá linka?
watslaw
Příspěvky: 30
Registrován: stř 08. dub 2015 9:48:48

Re: callback ze starší nokie bez pinu

Příspěvek od watslaw »

v.kopp píše:
watslaw píše:
Pub.lbc píše:Myslím že jde nastavit pin jen k dané lince, mít tedy linku jen na callback a k němu pin, ale nevím jak to je s přístupem do administrace.
Když jsem to zkoušel, tak jsem se na ten pin dostal do plnohodnotné administrace, kde jsem mohl měnit cokoli (i u jiných linek).
Já jsem teď změnil PIN u jedné linky, změněný je a přihlásit se do administrace přes něj nejde. Předpokládám že pro telefonování přes tuto linku by použit šel.
Jak jste to zkoušel vy? Máte dvě linky a PIN jste měnil na té založené jako druhá linka?
Linky mám 3: nejstarší - nomád, pak mobil (portované číslo od TM použité při registraci), pak geografické.
Standardně mám PIN všude vypnutý a přihlašuji se heslem.
Zapnul jsem PIN na lince 2 - při jeho použití jsem se do administrace dostal.
Vypnul jsem PIN na lince 2. Zapnul na lince 3 - do administrace jsem se dostal.
Zapnul i na lince 1 a změnil na lince 3 - oběma piny jsem se do administrace dostal.
Odpovědět