Jitsi - nefunkční SIP registrace

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
coran21
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. črc 2015 16:37:30

Jitsi - nefunkční SIP registrace

Příspěvek od coran21 »

Zdravím,
dneska jsem si stáhnul a nainstaloval program Jitsi verzi 2.8.5426 (používám Ubuntu) a po zadání jména a hesla pro SIP mi to píše stále offline. SIP účet normálně použivám s programem Blink a SFLPhone, takže problém s účtem to nebude. Vypadá to na nějaký problém se serverem Odoriku ještě před samotnou registrací, hodí mi to chybu o nemožností ověření certifikátu a když dám pokračovat, tak účet zůstane offline a ve výpisu regitrací na webu odoriku tam nemám žádnou registraci z Jitsi. Pokud zapnu Blink, tak se mi hned přihlásí a ve výpisu registrací ji vidím.
Díval jsem na logy a tohleto se mi tam pravidelně objevuje, když se snažím aktivovat SIP účet:

Kód: Vybrat vše

17:23:12.285 WARNING: [139] service.resources.AbstractResourcesService.getSettingsInt().596 Missing resource for key: net.java.sip.communicator.SIP_PREFERRED_CLEAR_PORT
17:23:12.286 INFO: [139] impl.protocol.sip.SipLogger.logInfo().185 Info from the JAIN-SIP stack: the sip stack timer gov.nist.javax.sip.stack.timers.DefaultSipTimer has been started
17:23:12.291 WARNING: [139] service.resources.AbstractResourcesService.getSettingsInt().596 Missing resource for key: net.java.sip.communicator.SIP_PREFERRED_SECURE_PORT
17:23:12.429 SEVERE: [139] impl.protocol.sip.ProtocolProviderServiceSipImpl.getLocalViaHeaders().1252 Unable to create a via header for port 5060
javax.net.ssl.SSLHandshakeException: java.security.cert.CertificateException: Certificates does not conform to algorithm constraints
	at sun.security.ssl.Alerts.getSSLException(Alerts.java:192)
	at sun.security.ssl.SSLSocketImpl.fatal(SSLSocketImpl.java:1904)
	at sun.security.ssl.Handshaker.fatalSE(Handshaker.java:279)
	at sun.security.ssl.Handshaker.fatalSE(Handshaker.java:273)
	at sun.security.ssl.ClientHandshaker.serverCertificate(ClientHandshaker.java:1446)
	at sun.security.ssl.ClientHandshaker.processMessage(ClientHandshaker.java:209)
	at sun.security.ssl.Handshaker.processLoop(Handshaker.java:901)
	at sun.security.ssl.Handshaker.process_record(Handshaker.java:837)
	at sun.security.ssl.SSLSocketImpl.readRecord(SSLSocketImpl.java:1023)
	at sun.security.ssl.SSLSocketImpl.performInitialHandshake(SSLSocketImpl.java:1332)
	at sun.security.ssl.SSLSocketImpl.startHandshake(SSLSocketImpl.java:1359)
	at sun.security.ssl.SSLSocketImpl.startHandshake(SSLSocketImpl.java:1343)
	at gov.nist.javax.sip.stack.IOHandler.getLocalAddressForTlsDst(IOHandler.java:217)
	at gov.nist.javax.sip.stack.SIPTransactionStack.getLocalAddressForTlsDst(SIPTransactionStack.java:643)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.SipStackSharing.getLocalAddressForDestination(SipStackSharing.java:1155)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.ProtocolProviderServiceSipImpl.getLocalViaHeaders(ProtocolProviderServiceSipImpl.java:1209)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.SipMessageFactory.createRegisterRequest(SipMessageFactory.java:1082)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.SipRegistrarConnection.register(SipRegistrarConnection.java:257)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.ProtocolProviderServiceSipImpl.registerUsingNextAddress(ProtocolProviderServiceSipImpl.java:2604)
	at net.java.sip.communicator.impl.protocol.sip.ProtocolProviderServiceSipImpl.register(ProtocolProviderServiceSipImpl.java:347)
	at net.java.sip.communicator.util.account.LoginManager$RegisterProvider.run(LoginManager.java:423)
Caused by: java.security.cert.CertificateException: Certificates does not conform to algorithm constraints
	at sun.security.ssl.AbstractTrustManagerWrapper.checkAlgorithmConstraints(SSLContextImpl.java:1018)
	at sun.security.ssl.AbstractTrustManagerWrapper.checkAdditionalTrust(SSLContextImpl.java:944)
	at sun.security.ssl.AbstractTrustManagerWrapper.checkServerTrusted(SSLContextImpl.java:886)
	at sun.security.ssl.ClientHandshaker.serverCertificate(ClientHandshaker.java:1428)
	... 16 more
17:23:12.431 INFO: [139] impl.protocol.sip.SipLogger.logInfo().185 Info from the JAIN-SIP stack: the sip stack timer gov.nist.javax.sip.stack.timers.DefaultSipTimer has been stopped
17:23:13.432 INFO: [139] impl.protocol.sip.SipLogger.logInfo().185 Info from the JAIN-SIP stack: the sip stack timer gov.nist.javax.sip.stack.timers.DefaultSipTimer has been stopped
Nejsem si jistý, co to přesně znamená, ale může to být důvod nefunkčnosti?

Díky za pomoc
Petr
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Jitsi - nefunkční SIP registrace

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
testoval jsem prihlaseni a povedlo se mi prihlasit na ip adresu:
123456@81.31.45.51
nebo
v nastaveni
vypnout TLS*
vypnout TLS*
jitsi.png (17.14 KiB) Zobrazeno 3352 x
Jeste budu patrat.

Diky za nahlaseni.
coran21
Příspěvky: 4
Registrován: pon 20. črc 2015 16:37:30

Re: Jitsi - nefunkční SIP registrace

Příspěvek od coran21 »

Dobrý den,
po vypnutí TLS a povolení pouze SSL registrace opravdu funguje (standardní xxxx@sip.odorik.cz). Zkoušel jsem všechny verze TLS, ale zapnout pouze SSL jsem opravdu nezkoušel, škoda :) Každopádně díky za pomoc.

Petr
Odpovědět