Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od Georgius »

Zdravím,
už delší dobu laboruju s linkou 680577. Když zapnu odorik.exe, normálně fungují odchozí hovory, ale při volání na linku to říká, že není dostupná. Tak jsem nainstaloval jitsi a po vyřešení problémů s certifikátem přes UDP (TLS z nějakého důvodu nechce fungovat) odchozí hovory fungují, ale příchozí hovory se sice spojí, ale jitsi okamžitě zavěsí (hovory 129723586 a 129722724). Tak nevím.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
prichozi hovory nejdou zrejme z duvodu zapnute fce.: Vynucení SRTP pro příchozí hovory
Příchozí hovory bude ústředna Odorik.cz šifrovat. Více podrobností včetně chování jednotlivých telefonů naleznete ve wiki.
POZOR: Pokud váš klient/telefon není nakonfigurovaný pro podporu SRTP, nebudou vám fungovat příchozí hovory.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od Georgius »

No jo, ale proto jsem instaloval Jitsi, aby fungovalo SRTP (to že nefunguje v "jednoduchém" odorik.exe celkem chápu).
Teď jsem objevil http://lists.jitsi.org/pipermail/users/ ... 02915.html, kde - jestli to chápu správně - prohlašují, že je to feature a ne bug.Víte o nějakém fúglu jak SRTP rozjet, nebo se potupně vrátím k RTP či odorik.cz ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:No jo, ale proto jsem instaloval Jitsi, aby fungovalo SRTP (to že nefunguje v "jednoduchém" odorik.exe celkem chápu).
Teď jsem objevil http://lists.jitsi.org/pipermail/users/ ... 02915.html, kde - jestli to chápu správně - prohlašují, že je to feature a ne bug.Víte o nějakém fúglu jak SRTP rozjet, nebo se potupně vrátím k RTP či odorik.cz ?
Jak jsem to pochopil já, tak v podstatě tam píší, že jitsi si rozumí jen sám se sebou. Protože jeho srtp je převlečené zrtp.
Tedy aby to fungovalo, nesmí po cestě být jiný SIP klient jako třeba asterisk. Tedy aby to zafungovalo u odoriku, je nutné vytočit číslo v síti se dvěma hvězdičkami a na obou koncích musí být Jitsi. Pak se ono SRTP jen přes odorik přepošle.
Tedy poněkud nepoužitelné.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od Georgius »

Jitsi umí videohovory přes XMPP (fungovalo mi N900->jitsi), ale jinak to asi nemá cenu. Trapně jsem vypnul vynucení SSL u Odorika a vrátil se k odorik.exe, který po vypnutí zabezpečení umí i příchozí hovory ;-). Díky všem za pomoc, která byla dokonalá jako vždy u Odorika.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
musel jsem vygenerovat novy certifikat a na testu uz mi (jitsi+TLS+SRTP) chodi, vecer pridam na ostrou proxy a melo by to slapat.
Pripravim i navod.

Prosim o trpelivot.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Jitsi vs odorik.cz - příchozí a odchozí hovory

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
postupujte dle navodu: http://www.odorik.cz/w/jitsi

Diky za pripadne otestovani.
Odpovědět