Handover VoIP hovoru

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Handover VoIP hovoru

Příspěvek od 5uch »

trochu hloupý dotaz... ale možná to někdo budete vědět z hlavy: jak moc jsou VoIP hovory "mobilní"? existuje možnost něčeho jako "handover" u VoIP hovoru na jinou IP adresu?

Přesněji: zahájím hovor přihlášený na jedné Wifi síti. Během hovoru se vzdálím z jejího dosahu. Ale než se tak stane, dostanu se do dosahu jiné wifi sítě, ke které jsem také schopen se přihlásit (a moje zařízení se automaticky přihlásí). Případně se wifi signál zcela ztratí, ale moje zařízení je schopné datově komunikovat přes mobilní síť. Může hovor pokračovat v jiné síti, nebo se přeruší? Pokud je možné pokračovat - je to vlastnost zajištěná VoIP protokolem, nebo to musí "ošéfovat" aplikace zajišťující VoIP komunikaci v zařízení? Je přechod "bezešvý", nebo je z technických důvodů nevyhnutelný nějaký výpadek v hovoru?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Handover VoIP hovoru

Příspěvek od aplet »

Pokud se přeruší wifi jenom na 1sekundu hovor se zruší
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Handover VoIP hovoru

Příspěvek od xsouku04 »

aplet píše:Pokud se přeruší wifi jenom na 1sekundu hovor se zruší
S tímto nesouhlasím. Hovor se přeruší až po 15 vteřinách. Pokud dříve, tak to stihne udělat ta SIP aplikace.

Jestli zafunguje handover, bych doporučoval vyzkoušet. Spíše počítám, že nikoli, ale je třeba to zkusit.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Handover VoIP hovoru

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
dle meho nazoru zalezi na telefonu, mel by poslat (RE)INVITE s novou cestou, pak by mel hovor pokracovat.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Handover VoIP hovoru

Příspěvek od 5uch »

Díky za odpovědi.
Vidím, že to vůbec není jednoznačné...
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět