Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
aleska

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

Ahoj,

tak jsem všechno přenastavil dle Tvého popisu a pořád nic (dokonce jsem změnil i heslo, mám nastaven jenom jeden účet a jeden server). Sice se připojím k účtu (když se na webu podívám na poslední registrace, tak je vždy registrace úspěšná), ale zaboha nejsem schopen aktivovat voip volání. U všech kontaktů a i když natvrdo vypíšu jakékoliv číslo mi aplikace hlásí voip není k dispozici, pouze gsm.
Možná blbý dotaz, ale není to třeba tím, že nokia e50 nepodporuje 3g sítě (je pouze na gprs a edge)?

Díky za radu.
Tatinek2 píše:Tak začnem:
účet - ty co tam jsou tak je nejlépe smazat. Nebudou se pak motat.

Uživatelské jméno - číslo linky
doména - sip.odorik.cz
další položka - číslo linky
další položka - heslo
server - sip.odorik.cz

servery -
proxy adresa - sip.odorik.cz
proxy port - 5060
registrační adresa - sip.odorik.cz
registracní port - 5060
transport - UDP
Konfigurace - to co tam je
xcap root - nic

tak to mám nastavené já. A funguje to bez chyby.
Když ti to nepůjde, zkus změnit heslo.
Mě to při nastavování taky nešlo a chyba byla ta, že jsem tam nechal ty nastavené účty. Tak ten od odoriku dej jako výchozí, nebo ty ostatní smaž.
Tato aplikace funguje i tam, kde přes skype nejde volat. Spojení lepší než GSM. I v polovičním 3G signálu.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Tatinek2 »

Já sice v edge přes tuto aplikaci nevolám, volám přes java aplikací odorik, ale volat lze. Někdy v edge bývá ze začátku malé zpoždění. Už víc nevím. Víc mě nenapadá. Tak to zkus odinstalovat a znovu nainstalovat.
Když klikneš na kontakt v seznamu tak máš na výběr co? Pouze GSM nebo co dál?
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

aleska píše:Možná blbý dotaz, ale není to třeba tím, že nokia e50 nepodporuje 3g sítě (je pouze na gprs a edge)?
MobiFlo přes EDGE volat umí, i když samozřejmě jen s kvalitou, kterou tato technologie umožňuje (větší latence, tak 180 - 250 ms). Teď jsem to zkoušel s E51.

Telefon samozřejmě musí být online, a pak prostě volím třeba Options -> Dial -> zadám číslo, třeba 222761010 (echotest) -> Dial. A hovor se mi spojí přes VoIP. Nebo vyberu kontakt v seznamu ->Options -> Communicate-> vyberu VoIP Call -> Select. A hovor se mi spojí přes VoIP.

Pokud to takto nefunguje, tak je u E50ky nějaká zrada. Proběhla Vám korektně instalace programu? Když se podíváte do "Správce aplikací", máte nainstalovaný pomocný program "VoIP AudioSrv"? Jestli ano, v jaké verzi? Ono totiž to, že jde SIP ještě neznamená, že půjde VoIP. SIP je obecně protokol, který zajišťuje sestavení, udržování a ukončení nějakého (zpravidla streamovaného) spojení. A u VoIP vlastně "obaluje" RTP protokol (a ten ještě UDP nebo TCP protokol).

Pokud by chyběla, nebo byla nefunkční, nějaká část pro RTP komunikaci, tak se sice telefon k sipproxy může zaregistrovat (kodeky atd. se testují až při sestavování hovoru), ale nedokáže se už sestavit ten VoIP hovor.

Jinak zkuste případně nainstalovat program Fring (z http://www.fring.com). V telefonu by se měly snést s MobiFlo společně a Fring ten VoIP AudioSrv také používá (u E51 verzi 1.00(0)). Možná by si MobiFlo mohl "vzít" ten program z Fringu (u mne to tak funguje, že používá jeho ferzi) a patrně by mělo být možné na E50 i přímo Fring použít.

Jinak u E51 je jistá výhoda v tom, že shodný "VoIP AudioSrv" verze 1.00 pracuje se Skype, MobiFlo, Nimbuzz i Fring. Což třeba u E52 už není (Skype i Nymbuzz mají vyšší nekompatibilní verzi...).
aleska

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

Když volám kontakt, tak dám communicate a call a rovnou jdu na gsm volání (žádný výběr není). Když dám Dial a napíšu číslo a zvolím Dial, tak mi napíše "VoIP not available. Would you like to make a gsm call?" To je vše.
Tatinek2 píše:Když klikneš na kontakt v seznamu tak máš na výběr co? Pouze GSM nebo co dál?
Návštěvník

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od Návštěvník »

Kromě Nimbuzz mám nainstalovaný Fring (verze 4.05), voip funguje dobře (na poměry gprs/edge). Dál mám tivi sip phone (verze 2.0.8), ale voip mi nefunguje, protože když volám, tak při spojování mi vyběhne hláška "Audio proxy server version error". Nainstalováno tedy mám i APS Server v2 (verze 2.4), myslím, že instalace šla s instalací tivi. U Fring mám za to je verze APS 2.2. Tak nevím, jestli toto nemůže být problém (resp. jestli se mi nemlátí voip aplikace).
ViR píše:Jinak zkuste případně nainstalovat program Fring (z http://www.fring.com). V telefonu by se měly snést s MobiFlo společně a Fring ten VoIP AudioSrv také používá (u E51 verzi 1.00(0)). Možná by si MobiFlo mohl "vzít" ten program z Fringu (u mne to tak funguje, že používá jeho ferzi) a patrně by mělo být možné na E50 i přímo Fring použít.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od ViR »

Návštěvník píše:Tak nevím, jestli toto nemůže být problém (resp. jestli se mi nemlátí voip aplikace).
U jakého telefonu? Jinak problém to samozřejmě být může a bývá...
aleska

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od aleska »

ViR píše:
Návštěvník píše:Tak nevím, jestli toto nemůže být problém (resp. jestli se mi nemlátí voip aplikace).
U jakého telefonu? Jinak problém to samozřejmě být může a bývá...
u posledního příspěvku jsem se zapomněl podepsat (jedná se stále o nokia E50).
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

aleska píše:Když volám kontakt, tak dám communicate a call a rovnou jdu na gsm volání (žádný výběr není). Když dám Dial a napíšu číslo a zvolím Dial, tak mi napíše "VoIP not available. Would you like to make a gsm call?" To je vše.
Tatinek2 píše:Když klikneš na kontakt v seznamu tak máš na výběr co? Pouze GSM nebo co dál?
Zdravím Vás pánové, na svou E52 (SW aktualizovaný) jsem nastavil (podle ve fóru zmiňovaných návodů od ViRa a Tatínka) nastavil Odorik a MobiFlo.
Mám od VF spuštěný 3g internet, čili mobil je Online, ale Mobilfo je Offline.
Chci-li podle od p. ViRa uvedeného postupu volat zvolené čislo, např. Communicate, nabídka Call, Video Call, Send SMS, Send E-mail, takže zavolám-li jde to přes GSM.
Proto se snažím dostat MobiFlo do stavu Online přes Options - Connect - zde nabídka hotspotů které mám uložené, ale protože nejsem v dosahu WiFi volím GPRS Web - Loggining in - ... a MobiFlo zmizí.
Znovu MobiFlo otevírám, běží loggining in, a MobiFlo zmizí z plochy a nejde ani na pozadí.
(Podobný problém jsem měl s Ovi mapami, po otevření zmizely, problém byl vyřešen přeinstalací SW v servisním středisku)
Znovu otevírám, rychle než MobiFlo zmizí musím zvolit Disconnect, pak zůstává na ploše.
Jednou z několika pokusů se mi ukázala hláška vyzývající ke kontrole hesla. To jsem znovu přepsal.
Je k dispozici návod používání MobiFlo? Možná jsem špatně hledal, ale na jejich stránkách nic není a ve fóru jsem na stejný problém co mám nenarazil.
V Preferences (Options-Preferences-Auto login-Never/Application startup/When Wi-Fi available) jsem nechal Application startup.
V General mám zaškrtnuté Confirm GSM calls, ale při volání mě vůbec neupozorňuje (možná proto že lze volat jen v Offline)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od xsouku04 »

Mobiflo je dobré hlavně pro telefony, co nemají sip v základní výbavě, nebo možná pro ty co chtějí zkoušet volat bez 3G nebo wifi internetu (jen edge nebo gprs)
Jinak e52 má sobě zabudovaný klient SIP klient, který je asi dobré používat přednostně.
Návod jak jej nastavit přikládám.
http://www.odorik.cz/w/nokiae52
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Nastavení SIP účtu v Nimbuzz

Příspěvek od konrad »

Děkuji za odpověď, podle uvedeného postupu mám telefon nastavený.
Rozumím-li správně, jsem-li v dosahu 3g nebo WiFi MobiFlo mi k ničemu nepomůže, takže mohu s klidem odinstalovat.
Odpovědět