V Zoiperu s Androidem nefunguje video

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
hordubal
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 14. črc 2016 20:46:26

V Zoiperu s Androidem nefunguje video

Příspěvek od hordubal »

Zdravím
mám tablet Acer s Androidem (v. 4.4.2), stáhl jsem si Zoiper (verze 1.37) a vše je ok, až na videohovory. Ty nefungují vůbec. Černá obrazovka, nevidím ani sebe ani protistranu. Navíc jsem zjistil, že po každém takovém pokusu přestane fungovat fotoaparát (když spustím Fotoaparát, objeví se hláška že "přestal pracovat"). Musím tablet vypnout a zapnout, pak fotoaparát zase funguje.

Poradí někdo co s tím?
Díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: V Zoiperu s Androidem nefunguje video

Příspěvek od xsouku04 »

hordubal píše:Zdravím
mám tablet Acer s Androidem (v. 4.4.2), stáhl jsem si Zoiper (verze 1.37) a vše je ok, až na videohovory. Ty nefungují vůbec. Černá obrazovka, nevidím ani sebe ani protistranu. Navíc jsem zjistil, že po každém takovém pokusu přestane fungovat fotoaparát (když spustím Fotoaparát, objeví se hláška že "přestal pracovat"). Musím tablet vypnout a zapnout, pak fotoaparát zase funguje.

Poradí někdo co s tím?
Díky
Aby fungovaly videohovory, je třeba volat jen v síti a čísla linek vytáčet se dvěma hvězdičkami. Např **300116. Ale když to pokazí i foťák, asi to nebude vytáčením. Ale interní bug Zoiperu, kterých hlavně u profi placené verze existuje spousta. (testoval jsem jednou placenou verzi a byla to dost bída).
Bohužel neznám žádný softwarový SIP klient ani pro Android ani pro Windows/Linux, kde by dobře a spolehlivě fungovaly videohovory. U microsip fungují, ale video je nesmyslně opožděné. Na android jsme testovali CSIPSimple a myslím i Zoiper a prostě to nefunguje. Je to škoda, protože tak by se mohla spousta lidí objetí bez Skype. U hardwarových videotelefonů nikdy problém nebyl.
Co se týče PC, dost možná něco použitelného existuje, ale netestovali jsme to.
Odpovědět