CSipSimple - kodeky

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Bimbo
Příspěvky: 10
Registrován: sob 21. kvě 2016 8:58:33

CSipSimple - kodeky

Příspěvek od Bimbo »

Dobrý den.
Které kodeky mate v tomto programu povolené?
Když mi volají s mobilu nebo pevné, každý mi říká že to kokta a chrčí.
Já je slyším normálně.
Když volám přes počítač s Odorik.exe je to ok.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: CSipSimple - kodeky

Příspěvek od LubosD »

Obvykle používám G.711 a GSM.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: CSipSimple - kodeky

Příspěvek od achil »

Nemyslím si že je to kodekem. Mám stejný potíže.Zkoušel jsem Zoiper a zdá se mi to lepší.Ještě lepší je to s předvolbou *089, která zapojí extra buffer (300ms). Tím je mi sice více rozumět, ale to spoždění už začíná být nepříjemné. Stává se mi že si skočíme s volaným do řeči nebo zase čekání jestli nezačne hovořit ten druhý. Nešlo by pro vyzkoušení zavést ještě další prefix pro extra jitter buffer s menší hodnotou zpoždění? Nevím kolik, ale např. 200ms?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CSipSimple - kodeky

Příspěvek od xsouku04 »

achil píše:Nemyslím si že je to kodekem. Mám stejný potíže.Zkoušel jsem Zoiper a zdá se mi to lepší.Ještě lepší je to s předvolbou *089, která zapojí extra buffer (300ms). Tím je mi sice více rozumět, ale to spoždění už začíná být nepříjemné. Stává se mi že si skočíme s volaným do řeči nebo zase čekání jestli nezačne hovořit ten druhý. Nešlo by pro vyzkoušení zavést ještě další prefix pro extra jitter buffer s menší hodnotou zpoždění? Nevím kolik, ale např. 200ms?
Věřím ale, že těch 100ms zlepšení si nikdo moc nevšimne. Samotných 300ms není tak hrozné, ale obávám se, že třeba dalších 300 ms může přidat nekvalitní internet či android nebo volací aplikace a pak už je to znát.
Odpovědět