MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
helac
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2013 8:50:27

MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od helac »

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na věc ohledně identifikace volajícího. Používám MicroSIP a Odorik. Své mobilní číslo mám přesměrované na Odorik a hovory přijímám přes MicroSIP. Když mi někdo volá, tak mi MicroSIP zobrazuje hovor ve formátu "moje mobilní číslo -> číslo volajícího". Není nějaká možnost jak donutit MicroSIP zobrazovat pouze číslo volajícího (tzn. nezobrazovat moje mobilní číslo, na které volá a přes které je hovor přesměrován)?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete prosím zadat id takového hovoru jako příklad? http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Podívám se, co v takovém případě přesně posíláme.
helac
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2013 8:50:27

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od helac »

Děkuji. ID 193297475
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od xsouku04 »

helac píše:Děkuji. ID 193297475
Vypadá to, že microSIP to Vaše mobilní přesměrované číslo vezme z hlavičky Diverzion. A ono zobrazení je iniciativa microSIPu. Což je obecně dobrá věc, protože většina lidí chce vědět, že hovor, který přijímají, není na přímo, ale přesměrovaný. Zaráží mne ale onen formát "moje mobilní číslo -> číslo volajícího", spíš bych bral za logické, že by se mělo zobrazit "číslo volajícího -> moje mobilní číslo". Je-li to opravdu tak, považoval bych to za bug microSIPu. Jelikož je microSIP open source, nemělo by být problém to opravit, ideálně tak, že na to upozorníme autora. Podle mojí zkušenosti u open source dobře popsané chyby není problém opravit.

Mám ale dotaz. Proč Vám vadí, že je zobrazena informace, že se jedná o přesměrovaný hovor a je tam vidět i přesměrované číslo? Většina lidí je za tuhle informaci rádo, jen by možná chtělo prohodit ta čísla. Nebo je tam problém, pokud chcete volat na zmeškaný hovor zpět? Nebo něco takového?
helac
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2013 8:50:27

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od helac »

Děkuji za informaci. Vadí nám to proto, že se pak do popup okna (s příchozím hovorem) vše nevejde.

Číslo volajícího se přeloží dle adresáře na jméno (v našem případě "jméno příjmení (firmu) (typ telefonu)"). Jenomže jak je již ten text dlouhý, tak se nám tam zobrazí pouze křestní jméno.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Kdyby se změnilo jen pořadí ze současného "moje mobilní číslo -> číslo volajícího" na "číslo volajícího -> moje mobilní číslo", vyřešilo by to problém?
Myslím, že ano, protože to, co by se nevlezlo, by bylo Vaše mobilní číslo, které nepotřebujete znát. To bych mohl zkusit navrhnout autorovi, jestli se mu to bude zdát jako dobrý nápad. Případně bychom mohli zkusit udělat si vlastní fork Microsipu jen pro Odorik.cz. Tam by to pak šlo celkem určitě. Výhoda - mohlo by to ukazovat kredit a nastavení by bylo jednoduší (nemuselo by se zadávat sip.odorik.cz). Nejsem si ale úplně jist, jestli to stojí za tu námahu, hlavně to pak dále udržovat. Viz nabídka zde. http://www.microsip.org/custom Dostali bychom k tomu zdrojové kódy, tedy provádět drobné změny jako velikost okna či pořadí popisku by neměl být problém.
helac
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 12. zář 2013 8:50:27

Re: MicroSIP a přesměrované tel. číslo

Příspěvek od helac »

To by určitě problém vyřešilo. Jen s tím forkem je to jak píšete, zabere čas to udržovat a momentálně to není v našich silách (nejsme vývojáři). Zdrojové kódy jdou podle mne stáhnout i bez "customizace" viz http://www.microsip.org/source .

Zkoušel jsem i jiné SIP programy, ale zatím nejsme s ničím úplně spokojeni :(. Pěkně se chová například X-Lite, ale v bezplatné verzi neumožňuje hromadný import kontaktů (db je sqlite a musel bych si napsat nějaký skript co by to tam nahrával :)).
Odpovědět