Přímé vytáčení čísla z PC - Win10 32b.

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Odpovědět
Pirx
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. led 2017 0:01:49

Přímé vytáčení čísla z PC - Win10 32b.

Příspěvek od Pirx »

Na odkazu: http://www.odorik.cz/w/siptapi:vytaceni ... #instalace je popsána instalace a konfigurace SIPTAPI pro přímé vytáčení z Outlooku, případně z Dialer.exe. Na PC s Win10 mi vytáčení nefunguje ani na Outlook 2003, ani na Dialer.
Vyzkoušel jsem dle návodu instalaci obou verzí Win32 Release i Debug ( Debug dle Window-8-readme.txt nechodí ve WIN8, ale zkusil jsem to) a pod Adminem vše nastavil, jak má být. V záložce Upřesnění modemu je nainstalován SIPTAPI Service Provider 0.2.17 a nakonfigurován. Aplikace ( Outlook nebo Dialer ) číslo vytáčí , číslo ale nezvoní, nespojí se a po chvíli se hovor zavěsí.Z vytvářeného logu c:\siptapi_0.2.log u Debug verze moc moudrý nejsem, navíc mu asi nejde věřit.
Než se pustím do různých návodů na úpravu registrů, chci se zeptat, jestli má někdo chodivé řešení na WIN10. Díky.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Přímé vytáčení čísla z PC - Win10 32b.

Příspěvek od mobilemanic »

Pirx: taky mi to nešlo, tak jsem se na to nakonec vykašlal, pořád to měnit s každou nějakou verzí něčeho se to rozsype, to je na nic..

Nakonec používám "OutCall" s Asteriskem a je to, sice to nevolá přímo z Outlooku (opět ten problém, že to sice umí, ale funguje to jen v určitých specifických konfiguracích Office), ale alespoň se s tím dá vytáčet zadáním čísla Ctrl-C Ctrl-V :) Ale samozřejmě čistě s Odorikem bez Asterisku je Vám to na nic :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přímé vytáčení čísla z PC - Win10 32b.

Příspěvek od xsouku04 »

Našel jsem na tohle téma tohle:
Q: Is SIPTAPI compatible with Windows 10

A: Yes. In our tests we do not have experienced any problems. But we often receive reports from users that it does not work. Most of the times the problems are some personal firewalls, anti virus software and false positives in Windows Defender.

Note: Since Win 8 the "Debug" versions are not supported anymore. Thus you have to install the "Release" versions of SIPTAPI.


Q: Why does SIPTAPI not remember my settings in Windows 10

A: Generally, since Windows 7 Windows is very strict when configuring TAPI. You should login as Administrator to install or configure SIPTAPI.

SIPTAPI stores it configuration in the Registry. For unknown reasons Windows deletes the respective Registry keys on upgrades, e.g. from Win 8 to Win 8.1, or when installing the Windows 10 Anniversary Update. When this happens, SIPTAPI can not save its configuration anymore. The workaround is very simple: just uninstall and reinstall SIPTAPI from within the "Phone and Modem" control panel.
zde: http://www.ipcom.at/en/telephony/siptapi/siptapi-faq/

Osobní zkušenost nemám.

Pokud by ale existoval nějaký plugin do outlooku, co při kliku na číslo sestaví a zavolá URL (např ve formátu odorik://533533533, nebo tel://533533533 či SIP:/533533533) ), je možné si registrovat vlastní URL a využít tohle. Takto to funguje třeba s Thunderbirdem nebo Firefoxem. Bohužel osobně neznám nikoho, kdo by outlook aktivně používal.

http://www.odorik.cz/w/siptapi:registrace_protokolu
Pirx
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. led 2017 0:01:49

Re: Přímé vytáčení čísla z PC - Win10 32b.

Příspěvek od Pirx »

Díky všem za příspěvky a názor. Asi to dám tedy k ledu.
Odpovědět